Halo Master Chief Collection PC’ye Geliyor!

Halo Master Chief Collection PC’ye Geliyor!

Hem de Halo: Reach ile birlikte

Halocular beri gelsin. Zira onları çok yakından ilgilendiren bir haberimiz var. Halo 1 ve 2’nin remastered’ını, Halo 3 ve 4’ün ise hafif cilalanmış halini, tüm çok oyunculu seçenekleriyle beraber oyunculara sunan Halo Master Chief Collection PC için duyuruldu.

Hem de öyle kuru kuruya da duyurulmadı. Pek çok oyuncunun Halo 3’ten sonraki en iyi olduğu hususunda hem fikir olduğu Halo: Reach’i de pakete dahil ederek duyuruldu! Bu bahsettiğimiz oyunların hepsini Xbox One ve 360 kullanıcıları halihazırda oynayabiliyordu. Lakin Halo: Reach geriye uyumluluk ve düşük bir çözünürlükle hayatına devam ederken, Halo Master Chief Collection oyunları, oyunun felaket çıkışından dolayı, beklenilen ilgiyi bir türlü göremiyordu. Xbox’ta çok oyunculu oyun oynamak için Live üyeliğine aylık ücret ödenmesinin gerekliliği de cabası (Bkz. Microsoft Türkiye’nin Xbox Live’ın aylık ücretini 60 liraya çekmesi)

Ama Halo Master Chief Collection’ın PC’ye çıkacak olmasıyla bütün bunlar geride kalacak! Yıllardır Halo’yu PC’de tecrübe etmeyi bekleyen oyuncular Halo külliyatının neredeyse tamamının PC’ye, hususen de STEAM’e gelmesiyle bayram edecekler.

(Microsoft oyunlarının neredeyse tamamının Steam üzerinden bölgesel fiyatlandırmayla satıldığını da göz önünde bulundurursak, 31 yahut 49 tl gibi bir fiyatla Halo külliyatını steam kütüphanelerimize ekleyebileceğimizi söyleyebiliriz)

Tabi bu klasik mertebesindeki yapımlar PC’ye kuru kuruya gelmeyecek. Bütün Halo oyunları 4k’ya kadar çözünürlük desteği, doğal klavye/fare desteği, HDR desteği ve 60 FPS olarak PC’lerimizi şenlendirecek.

Halo Master Chief Collection’un PC çıkış tarihi henüz net değil ama Steam sayfasına şuradan erişebilir ve kendiniz yakından takip edebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
7
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Pandemic Express Nasıl Olmuş?


Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Gelecek vaat eden bir erken erişim daha: Pandemic Express – Zombie Escape. Bir başka erken erişim oyununu gösteriyorum size. Videoları ile dikkatimi cezbeden oyunu geçen oynadım, akabinde kısa bir süre önce Twitch’te canlı yayınını yaptım. Gayet eğlenceliydi, yayın da oyun da. Video...

Total War Three Kingdoms’da Nasıl Asker Üretiliyor?

Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?


Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?

Çin'de İmparator olmak kolay değil. Çin’i yönetmek istiyorsanız, bu koca kadim coğrafyayı kontrol altında tutmak ve rakiplerden arınmak için ordularınızın korku salması lazım. Karşı unsurları bertaraf etmek için dayanıklı, her savaş türüne hazırlıklı olması lazım. Peki bunu nasıl...

Trials of Fire’a Bir Bakış Attık

Trials of Fire'a Bir Bakış Attık


Trials of Fire'a Bir Bakış Attık

Trials of Fire İlk Bakış. Erken erişimin meyvelerinde bugün... Erken erişime çıkışını gerçekleştirmiş oyunlar üzerine yazdığım her ilk bakışta değindiğim bir husus var: erken erişim her zaman kötü değildir. Erken erişim nitelikli geliştiriciler ve oyunları için , normal şartlar altında...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir