Halo Master Chief Collection PC’ye Geliyor!

Halo Master Chief Collection PC’ye Geliyor!

Hem de Halo: Reach ile birlikte

Halocular beri gelsin. Zira onları çok yakından ilgilendiren bir haberimiz var. Halo 1 ve 2’nin remastered’ını, Halo 3 ve 4’ün ise hafif cilalanmış halini, tüm çok oyunculu seçenekleriyle beraber oyunculara sunan Halo Master Chief Collection PC için duyuruldu.

Hem de öyle kuru kuruya da duyurulmadı. Pek çok oyuncunun Halo 3’ten sonraki en iyi olduğu hususunda hem fikir olduğu Halo: Reach’i de pakete dahil ederek duyuruldu! Bu bahsettiğimiz oyunların hepsini Xbox One ve 360 kullanıcıları halihazırda oynayabiliyordu. Lakin Halo: Reach geriye uyumluluk ve düşük bir çözünürlükle hayatına devam ederken, Halo Master Chief Collection oyunları, oyunun felaket çıkışından dolayı, beklenilen ilgiyi bir türlü göremiyordu. Xbox’ta çok oyunculu oyun oynamak için Live üyeliğine aylık ücret ödenmesinin gerekliliği de cabası (Bkz. Microsoft Türkiye’nin Xbox Live’ın aylık ücretini 60 liraya çekmesi)

Ama Halo Master Chief Collection’ın PC’ye çıkacak olmasıyla bütün bunlar geride kalacak! Yıllardır Halo’yu PC’de tecrübe etmeyi bekleyen oyuncular Halo külliyatının neredeyse tamamının PC’ye, hususen de STEAM’e gelmesiyle bayram edecekler.

(Microsoft oyunlarının neredeyse tamamının Steam üzerinden bölgesel fiyatlandırmayla satıldığını da göz önünde bulundurursak, 31 yahut 49 tl gibi bir fiyatla Halo külliyatını steam kütüphanelerimize ekleyebileceğimizi söyleyebiliriz)

Tabi bu klasik mertebesindeki yapımlar PC’ye kuru kuruya gelmeyecek. Bütün Halo oyunları 4k’ya kadar çözünürlük desteği, doğal klavye/fare desteği, HDR desteği ve 60 FPS olarak PC’lerimizi şenlendirecek.

Halo Master Chief Collection’un PC çıkış tarihi henüz net değil ama Steam sayfasına şuradan erişebilir ve kendiniz yakından takip edebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
7
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!


Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Dev şirket sonunda ağzındaki baklayı çıkardı   Google uzun süredir konsol/PC oyunları piyasasına adımını atmak için adım saymaktaydı. Kapalı kapılar arkasındaki anlaşmalar, eleman alımları, Project Stream ve konsol planı dedikoduları derken sonunda Google'ın yeni projesi ortaya...

Tom Clancy’s The Division 2 İncelemesi – Video

Tom Clancy's The Division 2 İncelemesi - Video


Tom Clancy's The Division 2 İncelemesi - Video

Tom Clancy's The Division 2 henüz çıkmışken biz de sizler için oyunu tahlil ettik, inceledik. Daha önce yeni bir inceleme tarzı benimsediğimizi şu haberimizle duyurmuştuk. İlk örneği Anthem olmuştu, şimdi ise sıra The Division 2'de! Bundan sonraki incelemelerimiz de YNP projesi üyesi olmamız...

Total War: Three Kingdoms’ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Total War: Three Kingdoms'ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı!


Total War: Three Kingdoms'ın Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Total War: Three Kingdoms için sistem gereksinimlerine ilaveten çeşitli teknik bilgiler paylaşıldı. Total War Three Kingdoms'ın çıkış tarihi yavaş yavaş yaklaşıyor. 23 Mayıs'ta çıkışını gerçekleştirecek oyun için bilgi aktarımı hız kesmeden devam ediyor. Kısa bir süre önce de oyunun detaylı...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir