Half-Life 3 Kesinleşti Mi?

Bildiğiniz gibi birkaç gündür devam eden Oyun Geliştiricileri Konferansında (GDC) Battlefiel 4, Metal Gear Solid V gibi oyunlar resmen açıklandı. Fakat şu an senenin en büyük haberi ile karşı karşıya olabiliriz. Battlefield 3’ün tasarım lideri David Goldfarb attığı bir tweette “Bugün Valve’i gördüm, iyi bir şeyler yapmışlar” dedi. Bunun üzerine Minecraft’ın geliştiricisi Markus Persson Half-Life 3’ün doğrulanıp doğrulanmadığını sordu. Goldberg’in net bir cevap vermemesi üzerine Persson çakallığını gösterdi, kesin cevap alabileceği bir delici tweetle “HL3 kesinleştiyse bu tweete cevap ver” yazdı. David Goldfarb da cevap verdi, ama yine evet veya hayır demedi.

Bir süre sonra Interceptor Entertainment’da pazarlama elemanı olarak çalışan Dave Oshry Twitter’da Valve ile bir görüşmeden çıktığını ve bu görüşmenin konferansın geri kalanına bedel olduğunu söyledi.

Hepimiz Valve’in “3’e kadar sayamadığını” iyi biliyoruz. Dolayısıyla kendi serilerine üçüncü bir oyun yapmaya isteksiz olduklarını söyleyebiliriz. Valve 3 sayısından o kadar nefret ediyor ki, Half-Life 3 yapmak yerine içinde 3 olmayan başka bir HL oyunu bile çıkarabilirler. Mesela Portal’a üçüncü bir oyun yapmayacaklarını söyleyerek hayranlarını üzmüşlerdi ama artık insanlar “Portal 2: Episode 1” gibi bir şey görmeyi bekliyorlar. Ama her şeyin bir ilki vardır, değil mi?

Belki Goldfarb Persson’a sadece hayranlarını umutlarını yok etmemek için cevap vermiş olabilir, belki de HL 3 gerçekten yoldadır…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Bersun Turna

Paradox grand strategy'lerini ver bana, başka ihsan istemem.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
shadow_frame Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
shadow_frame
Ziyaretçi
shadow_frame

belki valve 3’e kadar saymayı öğrenmiştir ve bir serinin oyununu çıkarır umarım inşallah