Half-Life 3 İçin Yeni Bir Umut Doğdu

Half-Life 3 İçin Yeni Bir Umut Doğdu

Half-Life 2’nin yazar kadrosunda bulunan Erik Wolpaw’ın tekrardan Valve ekibine katılması Half-Life 3’ü bekleyenleri heyecanlandırdı.

Oyun dünyasına altın harflerle imza atan Half-Life 2 çıkalı tam 14 yıl oldu. Bu 14 yıllık süreç içerisinde defalarca kez serinin üçüncü ve yeni oyunu için “Ha çıktı ha çıkacak!” şeklinde söylentiler işittik. Buna rağmen son yıllarda Half-Life serisini geliştiren ekipte bir nevi yaprak dökümü yaşanması sebebiyle umutlar büyük anlamda yok olmuştu. Ancak kısa süre önce yaşanan bir olay insanları tekrardan Half-Life 3 için umutlandırdı. Zira ikinci oyunun yazar kadrosunda bulunan Erik Wolpaw tekrardan şirkette çalışmaya başlıyor.

Anonim olarak paylaşılan bir elektronik postada Valve patronu Gabe Newell, Erik Wolpaw’ın tekrardan şirkete katıldığını doğruluyor. Erik 2017’de Valve’dan ayrıldıktan sonra Marc Laidlaw (seride yazar olarak görev almış bir diğer isim) gibi isimlerle bir araya gelmişti. ShackNews isimli internet sitesi de konu hakkında ilginç bir araştırma yaptı. Valve’in 2018’in sonlarına doğru çıkardığı Artifact oyununun emeği geçenler kısmında Erik Wolpaw’ın ismi de yer alıyor. Yani Wolpaw en kötü ihtimalle 2018’in son çeyreğinden beri Valve için çalışıyor.

Gabe Newell Mart 2018’de yaptığı bir açıklamada kısa zamanda tekrardan oyun geliştirmeye dönüş yapacaklarını söylemişti. “Artifact çıkarmayı planladığımız oyunlardan sadece bir tanesi. Valve olarak piyasaya tekrardan oyun sürmeye başlayacağız.” diyen Newell geleceğe yönelik beklentiler oluşmasına neden olmuştu. Sözünü ettiği oyunlardan biri de Half-Life 3 ise hiç de fena bir seçim olmadığını söyleyebiliriz. Zaten Newell 2017’nin başında yaptığı bir açıklamada da ‘yeni ve tek kişilik’ bir yapım üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Epic Games Store ve Discord gibi girişimlerle birlikte Steam’in başını çektiği dijital mağaza pazarının fazlasıyla karışması bekleniyor. Bu sebeple Steam’in tahtını sağlama almak için ses getirecek adımlar atması gerekiyor. Half-Life 3 de bu doğrultuda Valve’in elinde bulunan büyük bir koz. Tabi 14 yıldır saklı tutulan o koz en nihayetinde sahne alacak mı büyük bir merakla bekliyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?

Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?


Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?

Rage 2 beni karışık duygulara gark eden bir yapım oldu. Böyle sevmek ile nefret etmek arasında dalga dalga gidip geldim sürekli. Bu karmakarışık duyguların sebebi, oyunu çok büyük bir heyecanla beklemiş olmam ve buna binaen hayal kırıklığına uğramam değil. Hatta Rage 2 son dönemde piyasaya...

Total War Three Kingdoms İncelemesi

Total War Three Kingdoms İncelemesi


Total War Three Kingdoms İncelemesi

23 Mayıs’da satışa sunulacak olan Total War Three Kingdoms ile Total War ailesi Çin’i, evet Çin’i ziyaret ediyor. Çoğu kişi Rome 2’nin çıkmasından sonra Medieval 3’ü gelir deniyordu, Çin söylentileri ve talepleri olsa da ihtimal verilmezken, gelen o duyuru ile çekirdek Total War kitlesi bir yana...

Pax Nova Nasıl Bir Oyun?

Pax Nova Nasıl Bir Oyun?


Pax Nova Nasıl Bir Oyun?

Pax Nova; Stellaris, Endless Space, Galactic Civilizations ve Masters of Orion serileri gibi 4x uzay stratejisi türünde bir oyun. Bu yapımlardan yegane farkı ise kendisinin şuan erken erişimde olması. Erken erişim dedim diye hemen yüzünüzü buruşturmayın, yukarıda saydıklarımın bir kısmı da...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir