Half-Life 3 İçin Yeni Bir Umut Doğdu

Half-Life 3 İçin Yeni Bir Umut Doğdu

Half-Life 2’nin yazar kadrosunda bulunan Erik Wolpaw’ın tekrardan Valve ekibine katılması Half-Life 3’ü bekleyenleri heyecanlandırdı.

Oyun dünyasına altın harflerle imza atan Half-Life 2 çıkalı tam 14 yıl oldu. Bu 14 yıllık süreç içerisinde defalarca kez serinin üçüncü ve yeni oyunu için “Ha çıktı ha çıkacak!” şeklinde söylentiler işittik. Buna rağmen son yıllarda Half-Life serisini geliştiren ekipte bir nevi yaprak dökümü yaşanması sebebiyle umutlar büyük anlamda yok olmuştu. Ancak kısa süre önce yaşanan bir olay insanları tekrardan Half-Life 3 için umutlandırdı. Zira ikinci oyunun yazar kadrosunda bulunan Erik Wolpaw tekrardan şirkette çalışmaya başlıyor.

Anonim olarak paylaşılan bir elektronik postada Valve patronu Gabe Newell, Erik Wolpaw’ın tekrardan şirkete katıldığını doğruluyor. Erik 2017’de Valve’dan ayrıldıktan sonra Marc Laidlaw (seride yazar olarak görev almış bir diğer isim) gibi isimlerle bir araya gelmişti. ShackNews isimli internet sitesi de konu hakkında ilginç bir araştırma yaptı. Valve’in 2018’in sonlarına doğru çıkardığı Artifact oyununun emeği geçenler kısmında Erik Wolpaw’ın ismi de yer alıyor. Yani Wolpaw en kötü ihtimalle 2018’in son çeyreğinden beri Valve için çalışıyor.

Gabe Newell Mart 2018’de yaptığı bir açıklamada kısa zamanda tekrardan oyun geliştirmeye dönüş yapacaklarını söylemişti. “Artifact çıkarmayı planladığımız oyunlardan sadece bir tanesi. Valve olarak piyasaya tekrardan oyun sürmeye başlayacağız.” diyen Newell geleceğe yönelik beklentiler oluşmasına neden olmuştu. Sözünü ettiği oyunlardan biri de Half-Life 3 ise hiç de fena bir seçim olmadığını söyleyebiliriz. Zaten Newell 2017’nin başında yaptığı bir açıklamada da ‘yeni ve tek kişilik’ bir yapım üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Epic Games Store ve Discord gibi girişimlerle birlikte Steam’in başını çektiği dijital mağaza pazarının fazlasıyla karışması bekleniyor. Bu sebeple Steam’in tahtını sağlama almak için ses getirecek adımlar atması gerekiyor. Half-Life 3 de bu doğrultuda Valve’in elinde bulunan büyük bir koz. Tabi 14 yıldır saklı tutulan o koz en nihayetinde sahne alacak mı büyük bir merakla bekliyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Total War Serisinde Devrim Gibi Yenilik: Casusluk Sistemi Oyuna Ekleniyor

Total War Serisinde Devrim Gibi Yenilik: Casusluk Sistemi Oyuna Ekleniyor


Total War Serisinde Devrim Gibi Yenilik: Casusluk Sistemi Oyuna Ekleniyor

Total War: Three Kingdoms'da bulunacak olan casusluk sistemi yeni bir video ile açıklığa kavuştu. Biz de bu güzel videoyu sizler için Türkçeleştirdik. Strateji denildiğinde akla ilk gelen serilerden olan Total War'un yeni üyesi Total War: Three Kingdoms büyük bir merakla bekleniyor. Bizleri...

Türk Oyun Sektörü 1 Milyar Dolar İhracat Rakamına Ulaştı!

Türk Oyun Sektörü 1 Milyar Dolar İhracat Rakamına Ulaştı!


Türk Oyun Sektörü 1 Milyar Dolar İhracat Rakamına Ulaştı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk Oyun Sektörü'nün ihracatta 2018 yılında 1 milyar dolar barajını aştığını açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ortaklığında düzenlenen etkinlikte ülkemizdeki oyun...

LG’ye Göre XBOX Kullanıcıları PS4 ve PC Oyuncularından Daha İyi!

LG'ye Göre XBOX Kullanıcıları PS4 ve PC Oyuncularından Daha İyi!


LG'ye Göre XBOX Kullanıcıları PS4 ve PC Oyuncularından Daha İyi!

Buralar karışacak, vaziyet alın Dünyaca bilinen elektronik firması LG'nin Activision ile ortaklaşa gerçekleştirdiği bir "reaksiyon" testi, başlıkta belirttiğimiz sonucu verdi. Yaklaşık 1500 kişi üzerinde yapılan denemenin sonucunda, Xbox oyuncuları en yüksek "reaksiyon" gösterme ortalamasına...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir