Gran Turismo Sport Yapımcıları Oyunlarının Kalitesinden Fazlasıyla Emin

Gran Turismo Sport Yapımcıları Oyunlarının Kalitesinden Fazlasıyla Emin

PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen Gran Turismo Sport, oyun içi tasarımlar açısından eşsiz bir yapım olmayı amaçlıyor.

Gran Turismo serisini ilk kez PlayStation 4’e taşıyacak olan Gran Turismo Sport, şimdiye kadar yayınlanan video ve resimler ile oyuncuları etkilemeyi başarmıştı. Araba ve çevre tasarımları açısından son derece iyi görünen grafikler en gerçekçi yarış oyunlarından biriyle karşı karşıya olduğumuzun habercisiydi. Oyunun geliştirici firması Polyphony Digital’ın CEO’su Kazunori Yamauchi de yaptığı son açıklamayla adeta diğer yarış oyunlarına meydan okudu.

Gran Turismo Sport’ta kullandığımız modeller muhtemelen PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsollarının ilerisindeki nesilleri de destekleyecek.” diyerek sözlerine başlayan Yamauchi bu oyun için geliştirdikleri modellerin ilerleyen zamanlarda gelecek konsollarda kullanılabileceği sinyallerini verdi. Ardından son derece detaylı tasarımlar ortaya koyduklarını vurgulayarak “Bu seviyedeki veriler bize muhtemelen 10 yıl kadar yetecektir. Çünkü modellerimizdeki detaylar ve hassasiyet dünyanın hiç bir yerinde mevcut değil.” açıklamasını yaptı.

Grafik açısından eşsiz bir deneyim meydana getirseler de bunun bazı limitleri olduğunu belirten Yamauchi, oyunun işitsel anlamda da yüksek seviyede olacağını açıkladı. “Ses açısından yapabileceğiniz şeylerin herhangi bir limiti yok. Yani verilebilecek emek için herhangi bir uç nokta bulunmuyor. Daha iyi hale getirmek istediğimiz pek çok şey mevcut […] Ses anlamında yapılabilecek şeylerde özgürlüğümüz çok daha fazla. Oyun içerisindeki işitsel imkanlar grafiklerle kıyaslandığında çok daha zengin.

Her ne kadar bunlar iddialı sözler olsa da Kazunori Yamauchi’nin cesur konuşmaktan kaçınmadığı bilinen bir gerçek. Ayrıca şimdiye kadar gösterilen oyun içeriği de Yamauchi için iyi bir dayanak noktası oluşturuyor. Tabi tüm bu sözlerin ne kadar doğru olduğunu oyun çıkış yaptığı zaman öğreneceğiz. Gran Turismo Sport’un 2017 yılının sonlarına doğru çıkış yapması bekleniyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama…

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...


Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...

Yayınlanan reklam filmi büyük dikkat çekti, ancak kısa süre sonra özgün olmadığı ortaya çıktı. Peak şimdi ise süreci yargıya taşımaya hazırlanıyor. 2010 yılında İstanbul'da kurulan ve mobil uygulama alanında dünya çapında bir üne kavuşan Peak, yeni dönem hedeflerini anlatmak üzere geçtiğimiz...

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular


Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Mount & Blade: Warband için mod geliştirerek yola çıkan yedi kişilik ekip, en nihayetinde kendi oyun stüdyosunu açmayı başardı. PC Gamer'dan Tom Bedford, bizim de yerli oyun geliştiricilere ısrarla ilettiğimiz "mod yapın, sonra oyununuzu yaparsınız" söylemini destekleyen bir gerçeği...

Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi

Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi


Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi

Oyun dünyasında olup bitenler, bu hafta çıkışını gerçekleştiren oyunlar ve çok daha fazlası Oyun dünyasının nabzını cumadan cumaya tuttuğumuz haftalık gündemimize hoşgeldiniz Metro Exodus’un ön yükleme seçeneği Steam’e gelirken, Epic Store’u pas geçti Malumunuz, Metro Exodus'un...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir