Gran Turismo Sport Yapımcıları Oyunlarının Kalitesinden Fazlasıyla Emin

Gran Turismo Sport Yapımcıları Oyunlarının Kalitesinden Fazlasıyla Emin

PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen Gran Turismo Sport, oyun içi tasarımlar açısından eşsiz bir yapım olmayı amaçlıyor.

Gran Turismo serisini ilk kez PlayStation 4’e taşıyacak olan Gran Turismo Sport, şimdiye kadar yayınlanan video ve resimler ile oyuncuları etkilemeyi başarmıştı. Araba ve çevre tasarımları açısından son derece iyi görünen grafikler en gerçekçi yarış oyunlarından biriyle karşı karşıya olduğumuzun habercisiydi. Oyunun geliştirici firması Polyphony Digital’ın CEO’su Kazunori Yamauchi de yaptığı son açıklamayla adeta diğer yarış oyunlarına meydan okudu.

Gran Turismo Sport’ta kullandığımız modeller muhtemelen PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsollarının ilerisindeki nesilleri de destekleyecek.” diyerek sözlerine başlayan Yamauchi bu oyun için geliştirdikleri modellerin ilerleyen zamanlarda gelecek konsollarda kullanılabileceği sinyallerini verdi. Ardından son derece detaylı tasarımlar ortaya koyduklarını vurgulayarak “Bu seviyedeki veriler bize muhtemelen 10 yıl kadar yetecektir. Çünkü modellerimizdeki detaylar ve hassasiyet dünyanın hiç bir yerinde mevcut değil.” açıklamasını yaptı.

Grafik açısından eşsiz bir deneyim meydana getirseler de bunun bazı limitleri olduğunu belirten Yamauchi, oyunun işitsel anlamda da yüksek seviyede olacağını açıkladı. “Ses açısından yapabileceğiniz şeylerin herhangi bir limiti yok. Yani verilebilecek emek için herhangi bir uç nokta bulunmuyor. Daha iyi hale getirmek istediğimiz pek çok şey mevcut […] Ses anlamında yapılabilecek şeylerde özgürlüğümüz çok daha fazla. Oyun içerisindeki işitsel imkanlar grafiklerle kıyaslandığında çok daha zengin.

Her ne kadar bunlar iddialı sözler olsa da Kazunori Yamauchi’nin cesur konuşmaktan kaçınmadığı bilinen bir gerçek. Ayrıca şimdiye kadar gösterilen oyun içeriği de Yamauchi için iyi bir dayanak noktası oluşturuyor. Tabi tüm bu sözlerin ne kadar doğru olduğunu oyun çıkış yaptığı zaman öğreneceğiz. Gran Turismo Sport’un 2017 yılının sonlarına doğru çıkış yapması bekleniyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Team Sonic Racing İnceleme

Team Sonic Racing İnceleme


Team Sonic Racing İnceleme

Hepimizin özlediği Kirpi Sonic yeni macerasında pistlerin en hızlısı olmak için mücadele veriyor. Sumo Digital’ın geliştirdiği Sonic & All-Stars Racing Transformed isimli kart yarış oyunu piyasaya sürüldüğü 2012 yılında oldukça olumlu yorumlar elde etti. Öyle ki oyunun Steam sayfasındaki...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir