Ghost of a Tale Erken Erişim Aşamasına Başladı

Dikkat çeken bağımsız yapımlardan Ghost of a Tale, “Early Access” sürümüyle Steam’de!

Ghost of a Tale’de Tilo adlı bir fareyi yönetiyoruz. Fare olmanın yanı sıra karakterimiz bir şair/ozan. İlginç değil mi? Oyun Orta Çağ temalı bir fantezi evrende geçiyor. Evren tamamıyla hayvanlardan oluşuyor. Oyun tür olarak aksiyon ve rol yapma ögelerini birbirine yedirmiş. Tilo ile bir maceraya atılıyoruz. Ağırlıklı olarak keşif üzerine kurulu olan oyunda öyle pek dövüşmeyeceğiz. Yapımcıların dediğine göre zaten Tilo bu konuda pek yetenekli değil. Gizlenme, diyalog, kamufle olma gibi çeşitli yetilerimiz sayesinde hem dost hem de düşmanlarımızla etkileşim içerisinde olacağız. Bu arada Tilo neden bir maceraya atılmış olabilir? Evet, çoğunuzun aklına geldiği gibi, aşkını bulmak için…

Biraz da geliştirici ekipten bahsedelim akabinde oyunun videosuna göz atalım. SeithCG, küçük bir oyun stüdyosu. Stüdyoda Lionel “Seith” Gallat sanatsal çizimler, Paul Gardner yazar-tasarım, Cyrille Paulhiac kod, Jeremiah Pena beste ve Nicolas Titeux ise ses tasarımı görevini sırtlamış. Bağımsız diyoruz ama Lionel Gallat daha önce irili ufaklı yapımlarda yer almış, yani tecrübesiz değiller. Ayrıca kendi blogunda oyun geliştiricilerine yararlı içerikler de üretiyor. Oyun PC ve Xbox One için kesin çıkış yapacak. PS4, Linux, Mac ve diğer eski konsollar için ise durum net değil. Erken erişim aşamasının ise 2017’den önce biteceği söyleniyor.

Ghost of a Tale bizim dikkatimizi çekmeyi başardı. İleride bir ön inceleme ya da inceleme sitemizde yer alırsa şaşırmayın.

Şimdi video ve ekran görüntülerine geçebiliriz:

 

Steam linki: http://store.steampowered.com/app/417290/

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sarp Hatipoğlu

Oyun müptelasıyım, beni başka ne tanımlar bilemiyorum :)

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Koflu Peynir Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Koflu Peynir
Ziyaretçi
Koflu Peynir

Bu oyunda kamera sorunları olmazsa daha da bir şey bilmiyorum.