GDC 2013’ten Total War Rome 2 Notları

GDC 2013’ten Total War Rome 2 Notları

Creative Assembly’nin GDC 2013’te yaptığı sunum ile Rome 2 ve yeni projeleri Total War: Arena hakkında yepyeni bilgilere sahip olduk. Şahsi kanaatimce bu senenin en çarpıcı firmalarından birisi olmayı başardı CA. Rome 2 hakkında yaptıkları sunumda da oyun ve oynanışa ait bir takım istatistik ve detayları bizimle paylaştılar.

En etkileyici detay oyunda 117 tane devletin bulunacak olması. İlk oyuna göre en büyük fark isyancı kentlerin olmayacak olmasıydı, bunu zaten daha önce biliyorduk. Şimdi oyundaki devlet sayısı da ortaya çıktı ve cidden etkileyici duruyor. Oyun Roma’nın erken döneminden başlayacak ve oyuncuyu büyük bir imparatorluk inşa etme hedefine ulaştırmaya çalışacak.

İşin hoş tarafı, oyuna ismini veren Roma İmparatorluğu’nun oyunda gerçekteki gibi büyük bir imparatorluğa dönüşememe ihtimali. Total War serisi böyle bir seri işte. Şimdilik var olan 100’den fazla devletçiğin özelliklerini ve oyuna etkilerinin nasıl olacağını bilmiyoruz. En azından şunu söyleyebiliriz, biraz daha Crusader Kings-vari bir devlet yapısı göreceğiz.

Ayrıca oyundaki birlik tipi sayısı da -eğer edilen vaat gerçek olursa- ilk oyunun 5 katına çıkıyor. Tam 500 farklı birlik olacak. Muhtemelen 117 devletin her biri en az bir-iki özel birliğe sahip olacaktır. Kuzeydoğulu bir Cermen askeri ile güneybatılı bir Cermen askeri arasındaki temel fark nasıl yansıtılır, henüz emin değiliz. Korkarım bu “özgün” birliklerin çoğunun arasındaki tek fark isim ve kaplama değişikliği olacak ama eğer böyle olmazsa şaşırmaya da hazırım.

Rome 2 ayrıca 183 bölge içerecek ki Shogun 2’nin neredeyse iki katı. Bölge sayısında bakarsak devletlerin çoğunun tek bir bölgeden ibaret olarak oyuna başlayacaklarını anlayabiliriz.

Sonuç olarak bizleri sayısal verilere baktığımızda çok iyi bir oyun bekliyor. Bekleyip görelim, birçok TW hayranının çok uzun süre beklediği Roma dönemi oyunu bize neler getirecek?

Son olarak eğer Total War oyunları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız www.totalwar-turkiye.com‘a bakabilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Sekiro: Shadows Die Twice İncelemesi Huzurlarınızda

Sekiro: Shadows Die Twice İncelemesi Huzurlarınızda


Sekiro: Shadows Die Twice İncelemesi Huzurlarınızda

Gölgeler iki defa ölür, kimileri ise her bossta… Bekledik, günlerce bekledik. From Software’in yeni bir IP’ye hayat verdiğini düşündükçe heyecanımız katlandı, kalbimiz pır pır etti; dağıtımcının Activision olduğunu hatırladıkça göğsümüz sıkıştı, heyecanımız kursağımıza dizildi. Kafalarda...

The LEGO Movie 2 Videogame nasıl olmuş?

The LEGO Movie 2 Videogame nasıl olmuş?


The LEGO Movie 2 Videogame nasıl olmuş?

The LEGO Movie 2 Videogame, LEGO oyunlarının tekdüzeliğinden sıyrılmayı başarabiliyor mu? Cevabı incelememizde. 1929 yılında patlak veren Büyük Buhran, Amerika ve Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada geri dönüşü olmayan felaketlere neden olmuştu. Büyük iş adamlarından ufak dükkanında çalışan...

Fallout 76, Rage 2 Ve DOOM Eternal İçin Önemli Gelişme

Fallout 76, Rage 2 Ve DOOM Eternal İçin Önemli Gelişme


Fallout 76, Rage 2 Ve DOOM Eternal İçin Önemli Gelişme

Bethesda Launcher bekleneni verememiş anlaşılan. Hatırlarsanız Bethesda Fallout 76 ile birlikte oyunlarını artık kendi istemcisi olan “Bethesda Launcher” üzerinden yayımlayacağını belirtmişti. Fallout 76’nın zemine çakılan satışları ve Epic Games’in bütün exclusive çabalarına rağmen Steam’in...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir