Gamestop’ta Retro Konsol Ve Oyun Satışı Başladı

Gamestop’tan göz yaşartıcı hareket! Klasik oyunlar ve konsollar artık daha ulaşılabilir durumda.

Gamestop retro olarak da ifade ettiğimiz eski konsollara ait klasik ve beğenilen oyunlarını internet sitesi üzerinden satmaya başladı. Bu düşünce ilk olarak Nisan’da duyurulmuş, kartuşların, disklerin ve konsolların satılacağından bahsedilmişti. Bugün başlayan satıştan önce ise, New York ve Birmingham, Alabama’da bir pilot program uygulanmıştı.

Satılan oyunlar ise NES (Nintendo Entertainment System), Super Nintendo, SEGA Genesis, Nintendo 64, PlayStation ve Dreamcast sistemlerine ait.

Çevrimiçi satışlarda seçenekler fazla olsa da, perakende satışları sınırlı yerlerde mümkün. Gamestop’un retro satışı koleksiyoncuları ve retro fanlarını bir hayli sevindirse de Gamestop’un fiyatları oyunun değerinden daha pahalı olarak da değerlendirilebilir. Fakat genel olarak internet dünyasında retro satış fiyatları göz önüne alınırsa, bu fiyatlar genel olarak onlara göre ucuz da kalabiliyor.

Ancak her halükarda Gamestop’un böyle güzel ve büyük bir harekete girişmesi, oyun dünyası ve eskiler için önemli ve güzel bir adım. Satışa buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki Türkiye’ye oyun gönderimi yapmayan Gamestop’un bu hizmetinden direkt olarak yararlanamayacağız. Lakin kolaksiyon yapanlar için yollar tükenmez…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Serhat Çavunt

Strateji, simülasyon ve RYO oyunlarını seven; haritacılık, yabancı diziler ve tarihe ilgi duyan bir genç...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir