Fortnite ve PUBG Sayesinde Kulaklık Satışları Tavan Yaptı

Fortnite ve PUBG Sayesinde Kulaklık Satışları Tavan Yaptı

Turtle Beach marka kulaklık setlerinin satışları Fortnite ve PUBG’nin popülaritesi sayesinde %185 artış gösterdi.

Turtle Beach marka kulaklıklar kaliteleri sayesinde hem dünya çapında hem de ülkemizde rağbet gören ürünler arasında yer alıyorlar. Yayınlanan son finansal raporlarda Turtle Beach’in dünya kulaklık pazarında %46 pay sahibi olduğu belirtilmişti. Şirketin hegemonyasının belirleyici sebepleri arasında ise Fortnite ve PUBG gibi Battle Royale oyunlar gösteriliyor.

Turtle Beach Patronu Juergen Stark gerçekleştirdiği bir röportajda şirketlerinin ürettiği kulaklıkların popülerliğinin Battle Royale türü sayesinde giderek arttığını belirtti. Birleşik Devletler çapında yılın bu çeyreğinde kulaklık setleri için 4 milyon dolarlık bir harcama yapılacağını söyleyen Stark “Şu gayet açık ki bu iki oyun (Fortnite ve PUBG) yeni oyuncuları kendine çekmeye devam edip kulaklık kullanımını artıran yeni ve özel bir durum ortaya çıkardılar.” açıklamasında bulundu.

Bu iki oyun neden kulaklık kullanımını böylesine tetikliyor diyecek olursanız yanıt basit: hem çevreye kulak kesilmeniz hem de takım halinde oynuyorsanız iletişimde kalmanız hayati önem taşıyor. Bu doğrultuda da temel ihtiyacınız kulaklık olarak ön plana çıkıyor. Juergen Stark da bu durumu “Bu oyunları kulaklık beraberinde deneyimleyen oyuncular kendilerine hayatta kalma konusunda avantaj sağlıyorlar. Çünkü çevreden gelen işitsel ipuçlarına karşı daha duyarlı oluyorlar.” sözleriyle destekledi.

Juergen Stark aynı zamanda Fortnite için daha çok kulaklık satışı yaptıkları tahmininde de bulunuyor. Buna sebep olarak da oyunu edinmenin ücretsiz olmasını gösteriyor: “Fortnite’ın ücretsiz olması sayesinde ilave cihazlar alma imkanı ortaya çıkıyor. İnsanlar 60 Dolar’ı oyuna vermek yerine bir kulaklık setine verebiliyorlar.” Juergen Stark artan talepleri karşılamak için stoklarını artırdıklarını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Anlaşılan o ki Battle Royale türünün popülerliği sadece oyun geliştiricilerine değil, aynı zamanda teknoloji firmalarına da yaramış durumda. Takım oyunu ve çevre duyarlılığının ön plana çıktığı bu gibi yapımlar haliyle iyi bir kulaklık gerektiriyor. Battle Royale popülerliğinin daha uzunca bir süre -katlanarak- devam edeceğini düşünürsek hem Turtle Beach’in hem de diğer üreticilerin yüzleri gülmeye devam edecektir.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Battlefield V İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı – Battle Royale Modu Göründü!

Battlefield V İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı - Battle Royale Modu Göründü!


Battlefield V İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı - Battle Royale Modu Göründü!

Battlefield V için yayınlanan Gamescom 2018 fragmanında oyunun Battle Royale modundan ilk görüntüler karşımıza çıktı. 21-25 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Gamescom 2018'e artık sayılı günler kaldı. Fuara katılacak oyun firmaları da gösterecekleri yapımlar için çeşitli içerikler...

Crystal Dynamics The Avengers Oyunu İçin Yeni Bir Stüdyo Açtı

Crystal Dynamics The Avengers Oyunu İçin Yeni Bir Stüdyo Açtı


Crystal Dynamics The Avengers Oyunu İçin Yeni Bir Stüdyo Açtı

Çizgi roman ve sinema dünyasının en popüler yapımlarından olan The Avengers'ı geliştirmesi için Crystal Dynamics yeni bir stüdyo açıyor. Hem ülkemizde hem de dünyada The Avengers (Yenilmezler) popülaritesi günden güne katlanarak büyüyor. Çizgi roman severlerin favori süper kahraman...

Red Dead Redemption 2’nin Beklenen Oynanış Videosu Geldi!

Red Dead Redemption 2'nin Beklenen Oynanış Videosu Geldi!


Red Dead Redemption 2'nin Beklenen Oynanış Videosu Geldi!

Merakla beklediğimiz oyunlar arasında yer alan Red Dead Redemption 2 için yayınlanan oynanış videosu oyunun kalitesini gözler önüne seriyor. Rockstar Games tarafından geliştirilen ve oyun dünyasının şu aralar en çok beklenen oyunlarından olan Red Dead Redemption 2'nin bugün ilk oynanış...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir