Fortnite ve PUBG Sayesinde Kulaklık Satışları Tavan Yaptı

Fortnite ve PUBG Sayesinde Kulaklık Satışları Tavan Yaptı

Turtle Beach marka kulaklık setlerinin satışları Fortnite ve PUBG’nin popülaritesi sayesinde %185 artış gösterdi.

Turtle Beach marka kulaklıklar kaliteleri sayesinde hem dünya çapında hem de ülkemizde rağbet gören ürünler arasında yer alıyorlar. Yayınlanan son finansal raporlarda Turtle Beach’in dünya kulaklık pazarında %46 pay sahibi olduğu belirtilmişti. Şirketin hegemonyasının belirleyici sebepleri arasında ise Fortnite ve PUBG gibi Battle Royale oyunlar gösteriliyor.

Turtle Beach Patronu Juergen Stark gerçekleştirdiği bir röportajda şirketlerinin ürettiği kulaklıkların popülerliğinin Battle Royale türü sayesinde giderek arttığını belirtti. Birleşik Devletler çapında yılın bu çeyreğinde kulaklık setleri için 4 milyon dolarlık bir harcama yapılacağını söyleyen Stark “Şu gayet açık ki bu iki oyun (Fortnite ve PUBG) yeni oyuncuları kendine çekmeye devam edip kulaklık kullanımını artıran yeni ve özel bir durum ortaya çıkardılar.” açıklamasında bulundu.

Bu iki oyun neden kulaklık kullanımını böylesine tetikliyor diyecek olursanız yanıt basit: hem çevreye kulak kesilmeniz hem de takım halinde oynuyorsanız iletişimde kalmanız hayati önem taşıyor. Bu doğrultuda da temel ihtiyacınız kulaklık olarak ön plana çıkıyor. Juergen Stark da bu durumu “Bu oyunları kulaklık beraberinde deneyimleyen oyuncular kendilerine hayatta kalma konusunda avantaj sağlıyorlar. Çünkü çevreden gelen işitsel ipuçlarına karşı daha duyarlı oluyorlar.” sözleriyle destekledi.

Juergen Stark aynı zamanda Fortnite için daha çok kulaklık satışı yaptıkları tahmininde de bulunuyor. Buna sebep olarak da oyunu edinmenin ücretsiz olmasını gösteriyor: “Fortnite’ın ücretsiz olması sayesinde ilave cihazlar alma imkanı ortaya çıkıyor. İnsanlar 60 Dolar’ı oyuna vermek yerine bir kulaklık setine verebiliyorlar.” Juergen Stark artan talepleri karşılamak için stoklarını artırdıklarını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Anlaşılan o ki Battle Royale türünün popülerliği sadece oyun geliştiricilerine değil, aynı zamanda teknoloji firmalarına da yaramış durumda. Takım oyunu ve çevre duyarlılığının ön plana çıktığı bu gibi yapımlar haliyle iyi bir kulaklık gerektiriyor. Battle Royale popülerliğinin daha uzunca bir süre -katlanarak- devam edeceğini düşünürsek hem Turtle Beach’in hem de diğer üreticilerin yüzleri gülmeye devam edecektir.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall

Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall


Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall

Battle Royale türünü biraz da baltalar ve kılıçlar eşliğinde denemek istiyorsanız Valhall aradığınız oyun olabilir. Battle Royale'in gittikçe popülerleşmesi ile daha da çok yapımcı bu türe yönelip yeni oyunlar ortaya koymayı sürdürüyor. Birkaç ay önce duyurulan Valhall ise diğer Battle Royale...

Battlefield V Resmen Tanıtıldı – İlk Bilgiler Elimize Geçti

Battlefield V Resmen Tanıtıldı - İlk Bilgiler Elimize Geçti


Battlefield V Resmen Tanıtıldı - İlk Bilgiler Elimize Geçti

Battlefield V bugün gerçekleştirilen bir yayınla resmi olarak tanıtıldı. İkinci Dünya Savaşı'nı işleyecek oyun için çıkış tarihi de verildi. Bir süredir yeni Battlefield oyunun ne olacağı, neyi konu alacağı gibi sorular etrafta dolanıyor, çeşitli iddialar ortaya atılıyordu. Geliştirici firma...

Sony’ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın

Sony'ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın


Sony'ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın

Sony Yatırımcılar Toplantısı'nda söz alan Sony CEO'su John Kodera, PlayStation 4'ün yaşam döngüsünün son aşamasında olduğunu söyledi. Son birkaç aydır olası bir PlayStation 5 çıkışına dair pek çok haber ve iddia ortalıkta dönüyor. Kimi kesimler bunun için daha çok erken olduğunu belirtirken...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir