Fortnite ve PUBG Sayesinde Kulaklık Satışları Tavan Yaptı

Fortnite ve PUBG Sayesinde Kulaklık Satışları Tavan Yaptı

Turtle Beach marka kulaklık setlerinin satışları Fortnite ve PUBG’nin popülaritesi sayesinde %185 artış gösterdi.

Turtle Beach marka kulaklıklar kaliteleri sayesinde hem dünya çapında hem de ülkemizde rağbet gören ürünler arasında yer alıyorlar. Yayınlanan son finansal raporlarda Turtle Beach’in dünya kulaklık pazarında %46 pay sahibi olduğu belirtilmişti. Şirketin hegemonyasının belirleyici sebepleri arasında ise Fortnite ve PUBG gibi Battle Royale oyunlar gösteriliyor.

Turtle Beach Patronu Juergen Stark gerçekleştirdiği bir röportajda şirketlerinin ürettiği kulaklıkların popülerliğinin Battle Royale türü sayesinde giderek arttığını belirtti. Birleşik Devletler çapında yılın bu çeyreğinde kulaklık setleri için 4 milyon dolarlık bir harcama yapılacağını söyleyen Stark “Şu gayet açık ki bu iki oyun (Fortnite ve PUBG) yeni oyuncuları kendine çekmeye devam edip kulaklık kullanımını artıran yeni ve özel bir durum ortaya çıkardılar.” açıklamasında bulundu.

Bu iki oyun neden kulaklık kullanımını böylesine tetikliyor diyecek olursanız yanıt basit: hem çevreye kulak kesilmeniz hem de takım halinde oynuyorsanız iletişimde kalmanız hayati önem taşıyor. Bu doğrultuda da temel ihtiyacınız kulaklık olarak ön plana çıkıyor. Juergen Stark da bu durumu “Bu oyunları kulaklık beraberinde deneyimleyen oyuncular kendilerine hayatta kalma konusunda avantaj sağlıyorlar. Çünkü çevreden gelen işitsel ipuçlarına karşı daha duyarlı oluyorlar.” sözleriyle destekledi.

Juergen Stark aynı zamanda Fortnite için daha çok kulaklık satışı yaptıkları tahmininde de bulunuyor. Buna sebep olarak da oyunu edinmenin ücretsiz olmasını gösteriyor: “Fortnite’ın ücretsiz olması sayesinde ilave cihazlar alma imkanı ortaya çıkıyor. İnsanlar 60 Dolar’ı oyuna vermek yerine bir kulaklık setine verebiliyorlar.” Juergen Stark artan talepleri karşılamak için stoklarını artırdıklarını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Anlaşılan o ki Battle Royale türünün popülerliği sadece oyun geliştiricilerine değil, aynı zamanda teknoloji firmalarına da yaramış durumda. Takım oyunu ve çevre duyarlılığının ön plana çıktığı bu gibi yapımlar haliyle iyi bir kulaklık gerektiriyor. Battle Royale popülerliğinin daha uzunca bir süre -katlanarak- devam edeceğini düşünürsek hem Turtle Beach’in hem de diğer üreticilerin yüzleri gülmeye devam edecektir.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Call of Duty: Black Ops 4’ün Türkiye Lansmanı Yapıldı

Call of Duty: Black Ops 4'ün Türkiye Lansmanı Yapıldı


Call of Duty: Black Ops 4'ün Türkiye Lansmanı Yapıldı

Call of Duty: Black Ops 4'ün Aralgame tarafından gerçekleştirilen Türkiye lansmanına sizler için katıldık. Büyük bir merakla beklediğimiz ve daha önce de iki beta aşamasının ön incelemesini yaptığımız Call of Duty: Black Ops 4 bugün resmen çıkışını gerçekleştirdi. Tüm dünyada olduğu gibi...

EA Games Command & Conquer Serisini Geri Getirmek İstiyor

EA Games Command & Conquer Serisini Geri Getirmek İstiyor


EA Games Command & Conquer Serisini Geri Getirmek İstiyor

Gerçek zamanlı strateji türünün en büyük efsanelerinden biri olan Command & Conquer serisini yakın zamanda yeniden görebiliriz. Gerçek zamanlı strateji denince akla ilk gelenlerden, bir zamanların en popüler serilerinden olan Command & Conquer, bundan tam 23 yıl önce oyun piyasasına...

Ubisoft Odyssey Savaşını Oyuncular Kazandı

Ubisoft Odyssey Savaşını Oyuncular Kazandı


Ubisoft Odyssey Savaşını Oyuncular Kazandı

Ubisoft, tepkilere dayanamayarak geri adım attı. Kısa bir süre önce Ubisoft'un Assassin’s Creed Odyssey oyununda PC oyuncularına karşı yaptığı yanlışı sert dille eleştirmiştik. Gerek resmi Ubisoft gerek Steam Assassin’s Creed Odyssey forumlarında açılan konular, yapılan eleştiriler Ubisoft'a...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir