Final Fantasy 15’e Ait Yeni Bilgiler Ve Oynanış Videoları Açığa Çıktı

Final Fantasy 15’e Ait Yeni Bilgiler Ve Oynanış Videoları Açığa Çıktı

Final Fantasy 15, her geçen gün biraz daha detaylanıyor.

Amerika’nın Seatle şehrinde düzenlenen PAX West’te yayınlanan yukarıdaki ilk videoda başlangıçta oyunun geliştirici ekibinin lideri Wan Hazmer’i görüyoruz.Hemen ardından gerçekten oldukça tehlikeli Balouve Madenleri adında ilave zindanla tanışıyoruz.. Fakat hemen belirtelim bu, ana senaryonun bir parçası değil.

Bu arada yeni sürüş modelinden de bahsetmek gerekiyor. 15. Oyun bize serbest sürüş imkanı verecek. Yani mesela yolun tersinden gidip -dolayısıyla- kazalar yapabileceğiz. Bu kazaların sonucunda da aracımız hasar alacak.

Goblinler madende iksirlerimizi çalabilecek. Ancak onlarla baş etmek kolay olmayacak zira çaldıkları bu iksirleri bize karşı kullanabilecekler! Goblinleri hallettiğinizde ise çaldıkları iksirlerinize tekrar kavuşabileceksiniz. Ayrıca videoda Goblinlerin maden arabalarını Noctic’lere karşı kullanabildiklerini görebiliyoruz.

Videoda bulduğunuz ögeleri karıştırıp ya da eşleştirerek sihir üretmeyi göüyoruz. Yetmedi! daha başka ögeler ekleyerek sihrinizin etkisini de arttırabilicekmişiz. Yanlış yerde sihri kullanmak ise çok tehlikeli olabilecek. Mesela Thundara’yı metal yüzeyde kullandığınızda gerçekten de sihri kullandığınız yere dikkat etmenin ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz.

Son olarak videoda bize Niflheim üssüne sızma görevini de gösteriyorlar. Magiteklere karşı mücadelede Thunder kullanmanızı öneririz zira Thunder’a karşı çok zayıflar.

Bu videoda ise yetenek ağacı, aksiyonlarda silahların ve sihirlerin kullanışını görüyoruz. Oyunun geliştirici ekibinden Hazmer, yetenek ağacının her oyuncunun oynayış stiline yardımcı olacak şekilde özel olduğunu ifade ediyor. Kazanacağımız ability pointler(AP)i harcayarak yetenek ağacında ilerleyebileceğiz.

Not: eğer az da olsa spoiler yemek istemiyorsanız 9.30 dan önce videoyu kapatmanızı öneriyorum.

Oyundaki her karakter için yetenek ağacı farklı şekilde yapılandırılmış. Örneğin Gladio tank skilllerine sahip iken, İgnis support skillerine sahip. Ayrıca videoda geliştirilebilir silahların ve sihir sisteminin oyuna eklendiğini gözlemleyebiliyoruz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri

E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri


E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri

Video oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden E3’e günler kala E3 2019’a katılacak firmaların konferans saatleri kesinleşti. Oyun severler olarak büyük bir merak içerisinde beklediğimiz E3 2019'a artık günler kaldı. Electronic Arts ve Sony'nin olmayışı nedeniyle bir nebze şüpheyle...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir