FIFA 17’nin Kapak Yıldızı Belli Oldu

FIFA Serisinin yeni oyunu FIFA 17’nin küresel kapak yıldızı belli oldu! Dünyaca ünlü dört büyük futbol yıldızının yarıştığı oylama sona erdi!

EA Sports’un yıllardır en başarılı oyunlarından birisi olan ve bu sene büyük yenilikler ile daha da çok beklenti yaratan yeni FIFA oyununun kapak yıldızı belli oldu! EA Sports, geçtiğimiz haftalarda dört büyük futbol yıldızını oyunculara oylatarak kapak yıldızını seçti. Tanıtıldığı E3 Konferansından beri büyük bir beklentiyle beklenen yapım bu sene kapak yıldızı seçim süreci ile geçtiğimiz senelerden farklı bir oyun olarak geleceğinin mesajı adeta. Geçtiğimiz senelerde Lionel Messi FIFA serisinin kapak yıldızı iken Neymar Jr. ve Cristiano Ronaldo  PES serisinin kapak yıldızlarıydı.

Borussia Dortmund’dan Marco Reus, Real Madrid’ten James Rodriguez, Manchester United’dan Anthony Martial ve Chelsea’den Eden Hazard, FIFA 17’nin kapak yıldızı olmak için yarışma içine girmişlerdi. Oyunun geliştirme aşamasında da bu dört yıldız futbolcu oyunun dinamiklerinin geliştirilmesinde katkı sağladılar bunu da unutmamak gerekli.

EA Sports bugün bu oylamanın sonucunu bizlerle paylaştı. FIFA 17’nin küresel kapak yıldızı Borussia Dortmund’dan Marco Reus oldu. Borussia Dortmund takımının önemli bir parçası haline gelen Alman yıldız bu sene de adından oldukça söz ettirecek gibi duruyor.
FIFA serisinin önceki yıllarda olduğu gibi bölgelere özel kapak ile satışa çıkmasını bu sene de bekliyoruz. FIFA 17’nin Türkiye kapak yıldızının bu sene yine Arda Turan olmasını bekliyoruz. Yapımın Türkçe Dil Desteği ve Türkiye Süper Ligi eklentileriyle bizlerle buluşacak olması çoktan iştahımızı kabarttı bile.

FIFA 17  AndroidiOS, PCPlayStation 3PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One için Kuzey Amerika’da 27 Eylül’de, dünyanın geri kalanında ise 29 Eylül’de satışa çıkacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir