FC Schalke 04 eSpor’un Rekabetçi Dünyasına Katılıyor

Alman Bundesliga’nın profesyonel futbol takımı FC Schalke 04, dijital ortamda da adını duyurmak için harekete geçiyor.

Profesyonel League of Legends LCS takımıyla FC Schalke 04, eSpor’un rekabetçi dünyasında yer edinmek ve yeşil sahalardaki başarısını, dijital ortamlara da taşımak için harekete geçti. Elemets LCS’yi Spring ve Summer Split’te başarıyla mağlup eden Schalke, şimdi European Esports’a katılacak. 2 Haziran’dan itibaren yeni listedeki Avrupa takımlarına karşı League of Legends Championship Series’de yer alacak.

Schalke Esports Başkanı Tim Reichert da FC Schalke 04’un eSpor’a katılmasıyla ilgili yorumlarını belirtti. “Yaklaşan Summer Split’e katılabilmek için çok hızlı aksiyon aldık. Oyuncularımız başarıya aç ve her oynadıkları maç için yetenekli ve tutkulular. Oyuncularımızın daha iyi eğitim kondisyonuna sahip olması ve profesyonelleşmelerine katkı sağlamak için hızımızı artırdık. Kendimizi buna tam anlamda adayıp, onları kulübe dâhil edeceğiz.”

FC Schalke 04, 19 Mayıs’ta yapacağı basın toplantısıyla birlikte takım hakkında daha fazla detayı paylaşacağını belirtti.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir