Fallout: Revelation Dizisi Duyuruldu

San Diego’da gerçekleşen bu yılki Comic-Con fuarında, Fallout dizisi duyuruldu! Nuka Cola kapaklarından Enclave askerlerine, Wasteland’de ne ararsanız var!

Daha öncesinde Türkler de dahil olmak üzere, pek çok hayran yapımı Fallout dizisi denemeleri yapılmıştı. Ancak bazı istisnalar hariç, genel olarak Bethesda’nın kendi ellerinden çıkabilecek bir Fallout dizisi (veya filmi) kadar yeterli sayılmazdı. Fakat, Comic-Con gibi büyük ve ilgi dolu bir fuarda yayınlanan bu yeni hayran yapımı dizi bizi o gelecekteki eski çorak topraklara götürmeye yetiyor.

Elder Scrolls ve Fallout yapımlarının başındaki isim Todd Howard, Fallout filmi için de pek çok teklif aldıklarını söylemişti. Ancak bu gibi bir karar verebilmek için Bethesda’nın sahibi olmadığını, eğer Fallout filmi olsaydı Fallout 4 ile arasında bir kıyas olacağı ve aralarından birinin kötü gözükeceğini, bunun da da doğru olmadığını ve oyunun kötü gözükmesini istemediğini söylemişti.

Fallout: Revelation’ın yapımcısı MechanicalCakeTV ise, Comic-Con’da gösterilen yeni diziyi YouTube üzerinden paylaşmış. Pilot bölümün ilk üçte birlik bir kısmını, yani 15 dakikasını paylaşmaları bile, fan yapımı bir diziye göre ne kadar tatmin edici olduğunu göstermeye yetiyor.

*SPOILER*
Konusu ise savaş öncesi dönem ile bombaların neden düştüğünü bir cihaz ile öğrenen; Pip-Boy sahibi eski bir maceracının, Enclave tarafından aranıp öldürüldükten sonra oğluna bıraktığı mesaj ve genç kahramanımızın babasının gizemli ölümüne ışık tutması üzerine gelişiyor.
*SPOILER*

Muhtemelen her bir bölümü 45 dakikadan oluşacak ve her mini-dizi gibi 10 bölümlük tek sezondan oluşacağını beklediğim 4k görüntü kalitesinde izleyebileceğiniz o muhteşem diziyle sizleri baş başa bırakıyorum. Tabii bunlar şahsi düşüncelerim, henüz bir açıklama yok fakat hiç sıkılmadan izleyip sonunda devamını merak edip tatmin olacağınızı garanti ederim.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Savaş Coruh

Başta RPG türevleri, ardından RTS ve TBS türü oyun hastası. Bethesda Softworks fanatiği olarak da bilinir. Her zaman için Orta-dünya'da Saruman, Çok Çok Uzak Galaksi'de Sithler ve Elder Scrolls'ta Karanlık Kardeşlik gibi dışlanan tarafta olmuştur. Oyunlarda en azılı haydut, en pis hırsız veya eli kanlı bir vampirdir. Bethesda rulez...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir