Fable 4, Karanlık Bir Cyberpunk Olacaktı

Fable 4 geliştirilseydi, atmosferi son derece karanlık ve içerikleri yetişkinlere yönelik olacaktı.

Lionhead Studios’un büyük bir heyecanla beklenen Fable 4 oyunu, stüdyonun talihsiz bir şekilde kapatılmasıyla birlikte karanlığa gömülmüştü. Aslında bu terim oyunun kendi içeriğini de oldukça iyi bir şekilde yansıtıyor. Çünkü Fable 4, önceki serilerinden daha karanlık, yetişkinlere yönelik bir cyberpunk olacaktı. Bunu biz demiyoruz, Lionhead’den John McCormack, oyun hakkında öyle açıklamalar yaptı ki, ‘ah keşke’ dedirtiyor.

Eurogamer’da yayınlanan bir raporda, Fable 4’ün geleceğinin eski oyunlarından farklı olacağı belirtiliyor. Geçmişte plananan oyunla ilgili ciddi bu raporda belirtildiği üzere, John MacCormack’ın, “Geç Victoria dönemlerini, Jule Verne’e uygun olağan üstü şeyler yapmak istiyorduk,” yorumu, oyunun geçmişinden farklı olacağı anlaşılıyor. Tabii ki, birebir Victoria dönemi Londra değil, Victoria dönemi öğeleriyle birlikte kurgulanmış bir dünyadan bahsediyoruz. “Bir tür tuhaf Londra ortamı, Fable 4 olacaktı. Son derece karanlık ve cesur bir dünya,” diyen McCormack, “Yetişkinlere yönelik içeriklerin ve mizahın yer aldığı bir oyun olacaktı. Ben ‘Dostum, bu dehşet bir şekilde muhteşem olacak, herkes çok sevecek.’ diyordum.” Yorumuyla oyunun aslında atmosferi hakkında ciddi açıklamalar yapmıştı.

Ne yazık ki, Fable 4’ün muazzam olacağını düşündüğümüz bu atmosferini sonsuza kadar kaybettik. (Şimdilik desek bir şey olur belki.) Microsoft, Xbox One ve Windows 10 için cross-platform, ücretsiz Fable Legends üzerinde de çalışan Lionhead Studios’u kapatma kararı aldı.

Şu an için hevesel yeni ve güzel bir haberi bekler olduk.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Deniz Kocatürk

Amiga 500 ve Atari'yle oyunlara ilgisi artan Deniz, eve bilgisayarın gelmesiyle birlikte hem oyunlara, hem de bilgisayarın kendisine daha çok vakit ayırmaya başladı. Aradan yıllar geçti ve bu ilgi sayesinde kendisini yazı yazmaya verdi ve basın kanadına geçti. Amatör olarak başladığı bu işe profesyonelleşerek devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir