Steam Machine Ve Steam Controller İçin Tarih Verildi

Steam Machine ve Steam Controller 13 Aralık’ta Yola Çıkıyor! Steam’in en yeni oyuncakları fabrikadan bu cuma çıkıyor. Canavarların seçilen 300 beta katılımcısına gönderilmek için yola çıkacağı haberi az önce Steam Universe’ten duyuruldu.

Steam donanımlarını ve SteamOS’u test edecek 300 beta katılımcısı bu akşam açıklanacak.Seçilen her kullanıcıya Steam Beta Katılımcısı olduğunu gösteren birde rozet verilecek. Ayrıca SteamOS’ta çalışan oyunlarda kullanıcının kütüphanesine eklenecek.

Engeller nedeniyle Beta Katılımcılarını sadece A.B.D’den seçmek zorunda kaldıkları dile getiren Valve çalışanı. İstediklerinin aslında bu olmadığını bütün dünyadan beta katılımcıları seçerek geri bildirim toplamak istedikleri söylüyor. Bunun sadece beta katılımcılarını etkileyeceği ticari sürümlerin bu kısıtlamaya dahil edilmeyeceğinide bilirtmiş. Bu konuda daha fazla bilginin 6 Ocak’ta CES’te açıklanacağıda verilen haberler arasında.

Prototiplerde SteamOS bulunacağı, bireysel kullanıcılar ve ticari OEM’ler tarafından indirilebilir olacağıda belirtilmiş. “Cesur bir Linux hackerıysanız bunu denemeden önce 2014’e kadar beklemenizi öneririz.” gibi bir espiri yapmaktanda geri durmamışlar.

Resmi Olmayan İlk “Steam Box” Bu Yaz Satışa Çıkacak

Xi3’ün Piston adlı konsolu bu yaz satışa çıkacak. Piston’un “Resmi Olmayan Steam Box” olarak tabir edilmesinin sebebi Steam’in “Big Picture” özelliğini kullanıyor olması. Okumaya devam et Resmi Olmayan İlk “Steam Box” Bu Yaz Satışa Çıkacak

Valve’in Steam Box’ı Nintendo, Sony veya Microsoft’u Eleyebilir Mi?

Star Wars’da bilinen bir Yoda repliği vardır: “Sadece 2 Sith lordu vardır; ne eksik, ne fazla. Bir usta ve bir çırak.” Okumaya devam et Valve’in Steam Box’ı Nintendo, Sony veya Microsoft’u Eleyebilir Mi?

Gabe Newell Steam Box Hakkındaki Planlarını Anlattı!

CES 2013 kapsamında ortaya çıkan ilk Steam destekli mikro bilgisayar olan Piston’un ardından Gabe Newell Steam Box ile ulaşmak istedikleri hedefleri hakkında bir dizi açıklamada bulundu. Okumaya devam et Gabe Newell Steam Box Hakkındaki Planlarını Anlattı!