Steam Dev Days’te Steam ve PC’nin Geleceği Konuşuldu

Valve’in Ekim ayında duyurduğu ve basınsız bir etkinlik olduğu için oldukça ilgi duyulan Steam Dev Days Konferansı tamamlandı. İşte konferanstan satır başları.

Okumaya devam et Steam Dev Days’te Steam ve PC’nin Geleceği Konuşuldu

Valve’dan Özel Konferans: Steam Dev Days

Valve Software, geçtiğimiz aylarda duyurduğu yarı konsol yarı bilgisayar olan Steam Machinies ve oyun yapımcıları için özel bir konferans düzenliyor.

15-16 Ocak tarihlerinde Seattle, Washington’da Valve Software Merkezinde düzenlenecek özel konferansta konu ise gündeme çıktığından beri düşmeyen Steam OS ve Steam Machines. Konferansa davet edilen kişiler ise oldukça sık dokunmuş durumda. Valve, basını dahil çağırmayacağı konferansa isminden de anlaşılabileceği üzere oyun yapımcıları ve yayıncıları davet etti. İki gün sürecek olan konferans, Valve’ın Linux üzerinden çalışan Steam OS’ini, büyük ekran televizyonlar için tasarlanan Steam Machine’ini, pekte alışık olmadığımız türden olan bir oyun kumandası olan Steam Controller’ını yapımcılara ve yayıncılara test etme imkanı sunacak. AMD, Oculus ve Nvida gibi şirketlerden konuk konuşmacıları da ağırlayacak olan konferansın en şaşırtıcı özelliği ise basının davet edilmemesi. Kapalı kapılar ardında neler yaşanacağı hakkında daha geniş bir bilgi edinebilmek için Valve’in açıklamasına bir göz atalım:

Steam Dev Days, iki gün sürecek olan ve profesyonellerin rahat, kayda müsaade edilmeyen bir ortamda görüşecekleri bir oyun yapımcı konferansı. Yapımcıları, tasarım ve endüstri tecrübelerini paylaşacağı, yuvarlak masa görüşmelerine katılacakları ve deneyimli meslektaşlarının OpenGL/Linux’tan VR’a, kullanıcıların geliştirdiği içeriklerden oyun ekonomisine kadar geniş bir konuya sahip konferanslarına katılabilecekler. Yapımcılar bu konferans süresinde aynı zamanda Valve Software’ın Steam Takımıyla buluşabilecekleri ve Steam OS, Steam Controllers ve protatip Steam Machines’lere erişim şansları bularak geri bildirim yapabilecekler.