Gamescom 2016’da Efsane Half Life 3 Şakası

Gamescom 2016’da yıllardır merakla beklediğimiz Half Life 3 kendini gösterdi. Ama sanılandan çok daha farklı bir şekilde. Okumaya devam et Gamescom 2016’da Efsane Half Life 3 Şakası

WASD Kontrol Düzeni Hayatımıza Nasıl Girdi?

Bilgisayar oyuncularının en gözde kontrol şeması WASD nasıl ok tuşlarının yerini aldı ve oyuncular açısından bir vazgeçilmez haline geldi? Okumaya devam et WASD Kontrol Düzeni Hayatımıza Nasıl Girdi?

Half-Life Ve Portal Soundtrack Montajını Kaçırmayın!

Half-Life ve Portal soundtrack’lerinden hazırlanmış bir müzik ziyafetine var mısınız?

Okumaya devam et Half-Life Ve Portal Soundtrack Montajını Kaçırmayın!

Steam 8 Milyonu Gördü!

Valve’ın oyun dünyasına getirdiği en güzel şey Source motoru ya da harika FPS oyunlarıyla sınırlı değil. Steam sayesinde oyunları dijital olarak satmaya başlayan Valve büyük ihtimal ile kendisini dahi şaşırtan bir başarı yakaladı. Daha sonrasında Ubisoft’un Uplay’i ve EA Games’in Origin’i Steam’e rakip olarak piyasaya çıktılarsa da her ikiside Steam’in yakaladığı başarının yakınından bile geçemediler. Okumaya devam et Steam 8 Milyonu Gördü!

Valve’dan Sanal Gerçeklik Cihazı

Valve, sanal ve gerçeklik arsındaki perdeyi kaldırmaya geliyor.

Valve’ın yaklaşmakta olan Steam Dev Days’te hakkında bilgi vereceği mezvulardan birisinin bir sanal gerçeklik cihazı ile ilgili olduğu ortaya çıktı. Görünüşe göre Valve, bu konu hakkında sadece konuşmanın basit ve yetersiz olduğunu biliyor ki sunumda bir portotipte gösterecek.

Valve konuyla ilgili “Sanal gerçeklik donanımının iki yıl içerisine satışa uygun hale geleceğini düşünüyoruz. Şu an ürettiğimiz prototip, cihazın ne kadar çarpıcı deneyimler sunduğunu ispatlamaya yetecek kapasitede. Bu durumdaki bir cihazın çıkışı çok uzun sürmeyecektir ancak şimdilik geliştirme aşamasına devam ediyoruz. Sunumda donanımın nasıl bir şey olduğu ve ne tür tecrübeleri mümkün kılacağı ile ilgili konuşacağız, ayrıca sunuma katılan ve rastgele seçilecek bir kaç kişi cihazı deneme şansına sahip olacak” şeklinde bir açıklama yaptı.

Kendi adıma konuşacak olursam, 2004 yılında Half-Life 2 çıktığında, NPC’lerin gözlerinde ki duygu yüklü bakışlardan oyun dünyasında gerçeğe en çok yaklaşan firmanın Valve olduğunu hissetmiştim. Bu kez ise Valve daha büyük oynuyor, bekleyip nasıl bir iş çıkardıklarını hep birlikte göreceğiz.

Black Mesa’dan Güzel Haberler Geliyor

Half-Life’ın çıkışının 15. yılında Black Mesa’nın yapımcılarından güzel bir haber geldi. Black Mesa Steam Mağazasına çıkışını yakında yapacak!

Okumaya devam et Black Mesa’dan Güzel Haberler Geliyor

Half Life 3 mü?

Oyun dünyasının belki de en çok beklenen oyunu Half Life 3, sık sık üzerine dedikodular çıksa da, Valve oyunun yapılıp yapılmayacağı ile ilgili tek bir kelime bile etmiyor, yine ortaya atılan bir iddiaya göre Half Life 3 şu an geliştirilmekte olabilir. Okumaya devam et Half Life 3 mü?