Beat The Game İnceleme

Karate Kamil efsanesiyle yakından tanıdığımız Cemre Özkurt bu sefer de müzik ve macerayı bir araya getirip Beat The Game ile karşımıza çıkıyor. Okumaya devam et Beat The Game İnceleme

Steam Greenlight’a Neler Oluyor?

Sadece bu hafta Steam Greenlight 100’den fazla oyuna karşı yeşil ışığını yaktı. Bu da Steam’in son iki ay içinde kazandığı 309 tane yeni oyuna sahiplik edicek gibi duruyor.

Bu kabullerde ilginç bir olay yaşandı. SegmentNext isimli sitede yapılan Top 10 Listesinde Playniac isimli yapımcının sahip olduğu bir oyun da bulunmaktaydı. Ne alaka şimdi demeyin, komik ve alakadar olan Playniac’ın Greenlight’a katıldığından bile haberi olmaması…

steamgreenlight

Şimdi ise Greenlight’a katılmanın bir övgü olduğunu düşününce Yapımcı’nın Twitter’ında: Bekle, Ne, #Greenlit’a mı girdik???!!!” Yazması, içindeki iğneleme ile birlikte şokun gerçek olduğunu belirtti.

Demek ki Yapıcı’nın Valve’den Greenlight’a katıldığı hakkında mail almamış. Ve bu durum onayların sıklığını son zamanlarda ‘çok boşluyorlar’ tartışmasının doğmasına sebep oldu.

Sizcede Steam Greenlight aynı anda çok mu fazla oyunu kabul ediyor? Yoksa size göre düzgün yapıldığını mı düşünüyorsunuz? Bağımsız oyun severler, cevaplarınızı bekliyoruz. İlerleyen günlerde Türkiye’de de Greenlight kullanan Türk geliştiricilere de sorular sorup, durumun daha iyi anlaşılması için sizi bilgilendireceğiz.

Greenlight İşleyişine Karşı Açık Mektup!

Puzzle oyunu Six Sided Sanctuary’nin geliştiricisi Valve’i Steam Greenlight’ın yavaş işlemesi ile ilgili eleştiren bir açık mektup yayınladı.

Okumaya devam et Greenlight İşleyişine Karşı Açık Mektup!

Expeditions: Conquistador İnceleme

İspanyol donanmasının Cenovalı İtalyan denizcisi Kristof Kolomb, Santa María adlı gemisi ile 1492 yılındaki Batı’ya açılan ilk seferinde, dünyanın etrafında dönüp dolaşıp önce Hindistan’ı ve ardından bir süre sonra tekrar İspanya’yı bulacağını tahmin etmişti. Okumaya devam et Expeditions: Conquistador İnceleme

Deadly Premonition: Director’s Cut PC Yolunda!

Korku – komedi türünün video oyunlarına en iyi uyarlanmış örneklerinden biri olarak kabul edilen Deadly Premonition’ın Director’s Cut sürümü PC yolcusu! Okumaya devam et Deadly Premonition: Director’s Cut PC Yolunda!