eSpor’u Protesto Eden Futbol Taraftarları Sahaya Oyun Kolu Attı!

eSpor’u Protesto Eden Futbol Taraftarları Sahaya Oyun Kolu Attı!

İsviçre’nin Bern kentinde oynanan Young Boys – Basel maçında eSpor’a karşı tavır alan futbol taraftarları sahaya oyun kolu fırlattı.

Popülaritesi gittikçe yükselen eSpor artık büyük çaplı pek çok spor kulübünün de dikkatini çekmiş durumda. Ülkemizin de önde gelen spor kulüpleri yatırımlarını bu sektöre yöneltmeye başladı. eSpor karşılaşmalarında taraftar kitleleri görmeye artık alışsak da anlaşılan o ki bazı taraftar grupları, kulüplerinin bu yeni spor dalına yönelik adımlar atmasına son derece karşı.

23 Eylül 2018’de İsviçre’nin Bern şehrinde Young Boys ve Basel futbol kulüpleri karşı karşıya geldi. Ancak dakikalar 15’i gösterdiğinde ev sahibi Young Boys’un Ultras isimli taraftar grubu ilginç bir protestoya imza attı. Takımlarının olası bir eSpor yatırımına karşı tavır göstermek isteyen taraftarlar sahaya tenis topları ve DualShock oyun kolları fırlattı. Saha birden yabancı maddelerle dolunca hakem maçı durdurmak zorunda kaldı. Fakat taraftarların protestosu bitmemişti. Oyun durunca da tribünlerde bu sefer üzerinde büyük bir “Duraklatma Düğmesi” yer alan afiş açıldı. Görevlilerin sahayı temizlemesinin ardından maç kaldığı yerden devam etti ve 90 dakikanın sonucunda Young Boys sahadan 7-1’lik galibiyetle ayrıldı.

Young Boys’un şu an için bir eSpor kulübü bulunmuyor, ancak maçtaki rakipleri Basel, İsviçre eSpor Ligi’nde bir takıma sahip ve lig gittikçe genişlemeye devam ediyor. Takımlarının da bu yoldan ilerlemesini istemeyen Young Boys taraftarları da böyle bir protestoya imza attı. Maçın ardından açıklama yapan kulüp yetkilileri böyle bir eylemin kulübe ve oyunculara zarar verdiğinin altını çizip federasyondan gelecek yaptırımları beklemek zorunda olduklarını belirtti.

Kulüpten yapılan açıklama bu kadarla sınırlı değil. Young Boys kulübünün eSpor ile alakalı adım atıp atmayacaklarına yönelik bazı demeçler de verildi: “eSpor’a değinecek olursak kulüp temsilcilerimiz gözlem yapıp beklemeyi sürdürüyor. Bu alanda yeni bir pazarın oluştuğunu fark ettik. Aynı zamanda ana faaliyet alanımızın futbol olacağının ve her zaman için de böyle kalacağının garantisini veriyoruz.

CS:GO, LoL ve Rocket League gibi pek çok oyun turnuvasına sahne olan İsviçre eSpor Ligi’nde şu an için farklı kategorilerde 200 kadar takım mücadele etmekte.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
4
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi

Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi


Metro 2033 İçin Çıkarılması Planlanan Film İptal Edildi

2016 yılında duyurulan Metro 2033 filmi, senaryo konusunda yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle iptal edildi. Hem kitaplarıyla hem de oyunlarıyla kendine güzel bir hayran kitlesi oluşturan Metro için 2016 yılında bir sinema filmi çekileceği duyurulmuştu. Kitap serisinin yazarı Dmitry...

Witcher Serisinin Crossover’ları Durdurak Bilmeden Devam Ediyor!

Witcher Serisinin Crossover'ları Durdurak Bilmeden Devam Ediyor!


Witcher Serisinin Crossover'ları Durdurak Bilmeden Devam Ediyor!

Geralt'ın bu sefer hangi oyuna misafir olduğuna inanamayacaksınız Tamam tamam, aslında inanması zor değil, sadece şaşırtıcı. Zira Geralt'ın bu seferki durağı, Soulcalibur VI'nın aksine, kendi mesleğine inanılmaz yakın bir oyun serisi. Böyle en bol canavarlısından, bol aksiyonlu bir...

Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Conan Unconquered Duyuruldu!

Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Conan Unconquered Duyuruldu!


Gerçek Zamanlı Strateji Oyunu Conan Unconquered Duyuruldu!

Petroglyph Games tarafından geliştirilen gerçek zamanlı strateji oyunu Conan Unconquered sinematik fragman eşliğinde duyuruldu. Funcom tarafından geliştirilen ve 2018'in ikinci çeyreğinde oyunculara sunulan Conan Exiles'ın ardından Barbar Conan fırtınası hız kesmeden devam ediyor. Adlarını...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir