EA Games E3 2017 Oyunlarının Hepsi Bir Arada

EA Games E3 2017 Oyunlarının Hepsi Bir Arada

Electronic Arts, E3 2017’ye ön girişi yaptı. EA Play 2017 konferansında hangi oyunları izledik?

EA Play ile E3 2017’nin başlangıcını yaptı diyebiliriz. Daha önce duyurduğu büyük yapımları daha ayrıntılı görmenin yanı sıra birkaç yeni yapımın da yolda olduğunu gördük. Spor oyunları yine başı çekiyor diyebiliriz. Öyle ki NBA Live geri dönüyor! Artık NBA 2K serilerinin tekelinde kalmayacağız. Memnunduk ancak rekabet yoksa yenilik de olmaz.

İşte NBA Live 2018:

Peki başka neler var? Her ne kadar Türkiye’de popüler olmasa da Madden serisi de EA Play de göz doldurdu. Madden 18, FIFA 17’deki gibi bir senaryoya kavuşarak içeriğini zenginleştirmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. İşin içerisine senaryo girince, ilgisi ve alakası olmasa da insan “bir denesem mi acaba?” dedirtiyor.

İşte Madden 18:

EA’in spor oyunlarına devam ediyoruz. Gecede gösterilen bir başka oyun da EA’in spor oyunlarının hayatta tutan FIFA Live ailesinin yeni üyesi FIFA 18 idi. C. Ronaldo’nun öne çıktığı oyun artık gerçekçilik ile yarışır raddeye gelmiş durumda. Oynanış videosu, ki birazdan izleyeceksiniz, “sinematik giriş videosu” ile eş değerde. Eskiden oyunları cilalı şekilde pazarlamak için izlediğimiz özenle ve detaylı bir şekilde hazırlanırdı. Şimdi gerek kalmadı, yapılan oyunlardaki grafik kalitesi o kadar iyi ki fazladan bir çalışmaya gerek yok…

İşte FIFA 18:

Daha bitmedi. NHL var daha sırada. NHL 18, EA’in gecedeki son spor oyunuydu. Sadece Xbox One ve PlayStation 4’te boy gösterecek olan yapım diğerlerine nazaran sönük kaldığını söyleyebiliriz. Madden gibi ülkemizde de pek tutulmayan yapım, bakalım dünya genelinde nasıl bir başarı sergileyecek.

İşte NHL 18

Şimdi spor cephesini bırakıp diğer oyunlara geçebiliriz. Yeni duyurulan bir yapımla başlayalım diğer oyunlara. Hikaye merkezli ve ciddi anlamda co-op içeren, buram buram Prison Break kokan bir yapım duyuruldu.  A Way Out! A Way Out, gerçekten heyecanlı anlar yaşatacağa benziyor. Oyuna dair hem ne olduğunu hem de nasıl bir oynanış içerdiğine dair iki video bizlere sunulmuş durumda. İyi seyirler.

İşte A Way Out

Gecenin bir başka yeni oyunu da BioWare’in el attığı Anthem. Mass Effect ailesine bir kardeş geliyor diyebiliriz. bilim-kurgu türüne üye bir başka oyun olacak Anthem videosundan anladığımız kadarıyla uzayın derinliklerindeki devasa gezegenleri keşif ile geçecek. Mass Effect oynayanlar bilirler, oyunun senaryosunun yanı sıra yan görevler ve yine senaryoya bağlı olarak araçlarımız ile farklı gezegenlerin zeminlerine iner ve o devasa alanları gezerdik. Ancak oyunun temeli bunun üzerine kurulu değildi. İşte şimdi temeli o harika güzellikleti farklı yapılara sahip gezegenleri keşif üzerine kurulu bir içeriğe sahip yapımla karşı karşıyayız diyebiliriz.

İşte Anthem

En sonunda Battlefront 2’yi geniş geniş görme fırsatı yakaladık. Geceye damgasını vuran ve belki de en dikkat çeken oyun Battlefront 2 oldu. Battlefront’taki aksiyonu birkaç adım ileriye taşıyacak olan Battlefront 2 ile anlatılmayan Rogue One filmi gibi söylenmeyen hikayeleri konu edinecek olan senaryo, gelişen multiplayer içeriği ile birlikte oyunseverlere eğlenceli saatler yaşatacak. Yeni teçhizatlar, yeni sınıflar, yeni araçlar, yeni kahramanlar… Battlefront 2 gerçekten bomba gibi geliyor.

İşte Battlefront 2

 

Need for Speed Payback de göz kamaştıranlar arasındaydı. Ancak seri hala eski günlerine, Undergorund ve Most Wanted zamanlarındaki gibi dillendirildiği o günlere bir türlü dönemedi. Payback acaba bunu başaracak mı? Oyuna dair gelen ve saatler içerisinde milyonlar tarafından izlenen videosuna bir göz atıp, siz de yorumunuzu yapın bakalım.

İşte Need for Speed Payback

Ve son oyundayız, aslında indirilebilir bir içerik paketi desek daha doğru olur, devam ediyoruz. Birinci Dünya Savaşı’nı hiç olmadığı kadar güzel bir şekilde oyuncuların, oyun olarak tecrübe etmesine olanak tanıyan Battlefield 1’in ikinci içerik paketi In the Name of the Tsar’a ait ilk video yayınlandı. Rusya İmparatorluğu’nu ve ordularını multiplayer’daki amansız savaş alanlarına ekleyecek olan paketin dikkat çeken bir özelliği var. Kadın savaşları da bu paket ile oyunda boy gösterecek.

İşte In the Name of the Tsar

EA Games, EA Play gecesi ile E3 2017 konferanslarını başlattı. Bilinen ve yeni duyurulan yapımlarla genel olarak gecenin sönük geçtiği yönünde. Ancak gelen oyunların hiçbiri “meh” denecek yapımlar da değil. Hepsini heyecanla bekliyoruz, oyunlar eğlence vaat ediyor ve bu vaatlerini de gerçekleştireceklerine inanıyoruz. Gerek haklarında yeni gelişmeler oldukça gerek çıktıkça bu güzel yapımları sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Oyun Fest’i takip etmeye devam :)

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
31
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?

Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?


Rage 2 İçin Ne Düşünüyoruz?

Rage 2 beni karışık duygulara gark eden bir yapım oldu. Böyle sevmek ile nefret etmek arasında dalga dalga gidip geldim sürekli. Bu karmakarışık duyguların sebebi, oyunu çok büyük bir heyecanla beklemiş olmam ve buna binaen hayal kırıklığına uğramam değil. Hatta Rage 2 son dönemde piyasaya...

Total War Three Kingdoms İncelemesi

Total War Three Kingdoms İncelemesi


Total War Three Kingdoms İncelemesi

23 Mayıs’da satışa sunulacak olan Total War Three Kingdoms ile Total War ailesi Çin’i, evet Çin’i ziyaret ediyor. Çoğu kişi Rome 2’nin çıkmasından sonra Medieval 3’ü gelir deniyordu, Çin söylentileri ve talepleri olsa da ihtimal verilmezken, gelen o duyuru ile çekirdek Total War kitlesi bir yana...

Pax Nova Nasıl Bir Oyun?

Pax Nova Nasıl Bir Oyun?


Pax Nova Nasıl Bir Oyun?

Pax Nova; Stellaris, Endless Space, Galactic Civilizations ve Masters of Orion serileri gibi 4x uzay stratejisi türünde bir oyun. Bu yapımlardan yegane farkı ise kendisinin şuan erken erişimde olması. Erken erişim dedim diye hemen yüzünüzü buruşturmayın, yukarıda saydıklarımın bir kısmı da...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir