E3 2017 Öncesi Assassin’s Creed Origins Hakkında Neler Öğrendik?

Bu haberimizde yeni oyun Assassin’s Creed Origins’e ait açığa çıkan bilgilere derli şekilde ulaşabilirsiniz.

Türkiye’deki Assassin’s Creed oyuncularının buluştuğu noktalardan birisi olan Assassin’s Creed 1092’nin katkılarıyla bilgiler aşağıdaki gibidir.

– Öncelikle oyunun adının Assassin’s Creed: Origins olacağı neredeyse kesinleşmiş durumda. Resmi olarak duyurulmasada bir çok önemli kaynak bunu doğrulamış durumda.

– Çıkış tarihi ise tam olarak belli olmuş olmasada, bu mali yılda çıkacağı kesin. Her zamanki gibi Kasım ayında yeni oyunumuzu bekleyebiliriz.

– Oyunun Eski Mısır’da geçeceği ve prequel olacağı da bildiğimiz başka bir kesin bilgi.

– Oyun ana karakteri hakkında ise şaşırtıcı bilgiler var. Yeni karakterimizin adının Ba Yek olabileceği, şuanda ya da önceden köle olabileceği ve Altair’e hem kişilik hem görünüş yönüyle çok benzediği söyleniyor.

– Oyuna gemi mekaniğinin ve atların dönebileceği konuşuluyor. Sızan resimde karakterin küçük bir bot kullandığını görüyorduk. İddialar oldukça güçlü ve bize sorarsanız ikiside dönecektir.

– Eski mısır zamanında yazı, kitap, kalem, Twitter, Facebook, Instagram (gerçekten o zamanlar yoktu bunlar, şaka değil ??? ) gibi araçlar ile aktarılan bilgiler kısıtlı olduğundan, belki de en az tarihi gerçekler içerek oyun olacağı ve bunun yazarlara büyük özgürlük sağladığı söyleniyor.

– Oynayanlar bilir ki AC4’ün haritası uçsuz bucaksızdır. Haritanın bir ucundan diğer ucuna gitmek bile dakikalar alır. Sıkı durun, Origins, AC4’ün 3 katı büyük bir haritaya sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca bu haritanın daha dolu dolu olacağı da eklenmiş.

– Mısır’da tırmanılacak çok yüksek binalar olmadığından olsa gerek, oyunda haritayı açtığımız yüksek binaların yerini bir Kartal arkadaşımızın alacağı söyleniyor. Zaten Assassin’s Creed denince aklımıza gelen ilk canlı her halde Kartal’dır. Bunu daha yakından görmek sonunda mümkün olacak gibi.

Şimdi tüm gözler çok yakın bir tarihte başlayacak olan E3’te.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Samet Bogdan

MMO'cu hatta yeni akımla F2P'ci...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir