E-Frag’ın Uluslararası CS:GO Şampiyonası’nda Kupa Türkiye’nin!

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da İstiklal Marşı okutan arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.

2011 yılında kurulan E-Frag adlı turnuva sitesinin bu sene ikincisini düzenlediği The World Championships’te kupa Türkiye’nin oldu. Ödül havuzu 100.000 dolar olan turnuvada, Türkiye’yi temsilen CS:GO Türk topluluğunca seçilen oyuncuların temsil ettiği takım 1. olarak 50.000 dolar kazandı. Finalde Arjantin’i eleyen takımımız, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da İstiklal Marşı okutarak Türkiye’nin geçirdiği buhranlı günlerde sadece dijital sporlar ile ve oyunlarla uğraşanların yüzünü güldürmekle kalmadı, bu başarıya alakası olmayan birçok kişi de ortak oldu.

Turnuvanın ilk dördü şöyle: 1. Türkiye 2. Arjantin, 3. Fransa ve 4. Danimarka.

Türkiye’nin finale giden (playoff) yoldaki rakipleri ve skorları ise şöyle: Türkiye 2 – 0 Tunus, Türkiye 2 – 1 Fransa, Türkiye 2 – Arjantin.

csgo-turkiye-sampiyon-2

Türkiye’deki CS:GO oyuncu topluluğu tarafından seçilen, ülkenin başarılı CS:GO oyuncularından oluşan ve bu maç için bir araya gelen Türkiye takımının oyuncuları: Çağatay “Despe” Sedef, Can “Xantares” Dörtkardeş, Engin “Maj3r” Kupeli, Buğra “Xalyx” Arkın, Ahmet “Paz” Karahoca. Takım koçu: Can Polat “Hardstyle” Yıldıran. Umarız ileride resmi makamların da desteği olduğu bir milli takımımız oluşur. Devletimizin oyun sektörüne her geçen gün desteği giderek artmakta.

İlerleyen dönemlerde çok daha büyük turnuva ve organizasyonlarda da gerek kendi klan/guild veya bu tür güç birliği yaparak bir araya gelinen milli mücadeleler içeren turnuvalarda daima en tepede olmanız dileğiyle biz de Oyun Fest ekibi olarak başarınızı can-ı gönülden kutluyoruz çocuklar.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Ali Ceylan

Birbirine girmiş kodları çözmek, istenilen tasarımı sunmak benim işim. Amme hizmetine bayılırım. Bu arada Oyun Fest ekibinde yer almam oyunlara bayıldığım manasına da geliyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir