Double Fine Adventure’un İsmi Artık Broken Age!

Evet Oyunfest severler, Tim Shafer’in merakla beklenen yeni macera oyununun ismi sonunda belli oldu! Broken Age!

Kickstarter çılgınlığını dijital oyun sektörünün vazgeçilmezleri arasına aldıran Tim Shafer’in merakla beklenen isimsiz macera oyunu artık bir isme sahip! Uzun zamandır göremediğimiz “point and click” türünde bir macera oyunu olarak karşımıza çıkacak olan oyunun ismi “Broken Age” olarak duyuruldu. Dahası oyunda yer alacak hikayeyi de artık biliyoruz!

Birbirine paralel iki farklı evrende yaşayan, benzer problemlerden muzdarip bir kız ile oğlanın maceralarına konuk olacağımız Broken Age’de zavallı kızımız yaşadığı yerli köyündeki inançlar gereği korkutucu bir canavara kurban edilmek üzere seçilmiştir ama bu duruma boyun eğecek değildir!

Öte yandan bir uzay gemisinde kendisine analık eden bir bilgisayar tarafından insanlardan uzak yaşatılan oğlanımız da yaşamak zorunda bırakıldığı bu yalnız hayattan bunalmış ve kendisine bir çıkış yolu ve heyecan dolu maceralar aramaktadır.

Konusu (konuları) kısaca bu şekilde özetlenebilecek olan Broken Age’de oyun boyunca iki karakterimiz arasında geçiş yapabileceğimiz söyleniyor. Resmi bir web adresine de kavuşan oyunu şu sıralar PC, Mac ve Linux için ön siparişle temin etmek de mümkün durumda. 15$’a hem de betaya giriş hakkıyla birlikte sipariş edebileceğiniz oyunu dilerseniz 30$’a satın alarak Kickstarter kampanyası boyunca destekte bulunan diğer oyuncularla eşit şartlar altında da elde edebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir