Double Dragon: Neon’un Çıkış Tarihi Açıklandı

Game Boy Color, Game Boy Advance ve Nintendo DS gibi el konsolları için hazırladığı oyunlarla tanınan WayForward, 80’lerin sevilen serisi Double Dragon’u 3D arenasına taşıyacakları Double Dragon: Neon’un çıkış tarihini duyurdu.

İlk olarak 1987’de Technos Japan tarafından biz oyuncularla buluşturulan “beat ’em up” tarzı Double Dragon’u hatırlıyor musunuz? Genç takipçilerimizin 1994 yapımı aynı adlı filmle hatırlayabilecekleri Double Dragon serisi, geçtiğimiz çeyrek asırlık dönem boyunca türlü konsollarda devam, spin-off ve yeniden yapımlar şeklinde bugüne dek gelmeyi başaran başarılı serilerdendir. Ayrıca Marvel tarafından hazırlanmış çizgiroman ve 2 sezon süren bir çizgi diziye de sahiptir.

Beat ’em up türünün ilk başarılı örneklerinden biri olan, türe co-op ve düşmanların silahlarını alabilme gibi yenilikler getirerek daha sonrasında hazırlanan birçok türdeşine örneklik eden Double Dragon, yine el ve ev konsollarındaki oyunlarıyla tanıdığımız WayForward firması tarafından yeni bir oyuna kavuşturuluyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında yapımcı firma WayForward’ın duyurduğu ve seriyi en baştan 3D olarak ele alacak olan Double Dragon: Neon’un ne zaman biz oyunculara merhaba diyeceği ve fiyatı en sonunda belli oldu.

Yalnızca Playstation 3 ve Xbox 360 platformları için hazırlanmakta olan oyun 11 Eylül’de Playstation Network üzerinden 9.99$’a, ertesi gün olan 12 Eylül tarihinde ise Xbox Live Arcade üzerinden 800 Microsoft puanına satın alınabilecek.

Bill ve Jimmy Lee kardeşleri bu maceralarında yalnız bırakmak istemeyenlere duyurulur…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir