Dolphin Artık Tüm Gamescube Oyunlarını Destekliyor

Dolphin Artık Tüm Gamescube Oyunlarını Destekliyor

Star Wars: Clones War direndi fakat kazanan sonunda Dolphin oldu.

Haberin başında hemen Dolphin nedir izah edelim. Dolphin Gamescube ve Wii oyunlarını PC’de oynayabilmemize olanak sağlayan bir emülatör.

Öyle ki Dolphin’in bize sağladığı bu muazzam fırsatı değerlendiren kült oyunların fanları, bu oyunların  grafiklerini elden geçirdikleri modlar bile yaptı. Buna verilebilecek en güzel örneklerden biri Super Mario Sunshine.

Fakat Dolphin’nin bir türlü direncini kıramadığı bir oyun vardı: Star Wars: Clone Wars

Dolphin’nin resmi sitesinde yayınlanan bu uzuun ve çook detaylı makalede Dolphin geliştirici ekibinin önüne çıkan zorlukları nasıl yendiğinin hikayesi anlatılmış. işin tekniğini öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için gerçekten önemli bir kaynak bu makale. Benim gibi yazılım hakkında çok da bilgisi olmayanlar için dahi gayet açıklayıcı olmuş.

Özetle Star Wars Clone Wars’a özgü bazı ”tuhaflıklar” diğer oyunlarda gayet stabil çalışan yöntemlerin Star Wars Clone Wars’ta işe yaramasını önlemiş. Star Wars Clones War’da o devasa kodlarının yeniden yazımı Star Wars: The Clone Wars’ın emulator ile uyumlaştırılmasına ihtiyaç duyuyormuş. Dediğim gibi meraklı ve ilgili arkadaşlar linkini verdiğimiz makaleden uzuun uzadıya bilgi alabilirler.

Böylece Dolphin, Gamescube efsanesinin kült oyunlarını PC’lerinde oynamak isteyenler için büyük bir imkan sağlamış oldu. Ayrıca öyle görünüyor ki Gamescube yapımlarını dijital olarak almanın ve bunları Wii üzerine oynamanın bir anlamı kalmamış  olacak–Wii’nin Gamescube’un uyumluluğunu vaat etmesine rağmen-.Belki de artık Nintendo NX’in Dolphin’den haberdar olması lazım.

Son olarak Dolphin üzerinden Star Wars Clones War nasılmış aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin


Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Satışa sunulmadan yeni devasa strateji oyunu Imperator Rome'u bizden öğrenin. "Paradox’un yeni eseri Imperator Rome’u çıkmadan oynuyor, sizler için tecrübe ediyoruz. Devasa strateji oyunu denince akla uzun yıllardır Paradox dışında başka bir firma gelmiyor. Geliştirdikleri oyunlar...

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi


PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek...

Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Role Playing Yaparken Dikkat Edin


Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Bir oyun ya da evren ile alakalı rol yaparak ilerlettiğiniz eğlenceniz baltalanırsa nasıl toparlarsınız? İşte size bir örnek. Öncelikle bu içeriğin kaynak (source) olarak https://yabgunizampasha.com olduğunu belirtelim. Daha fazla içerik, sadece oyun değik, kültür, dünya, tarih gibi nice...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir