Dolphin Artık Tüm Gamescube Oyunlarını Destekliyor

Dolphin Artık Tüm Gamescube Oyunlarını Destekliyor

Star Wars: Clones War direndi fakat kazanan sonunda Dolphin oldu.

Haberin başında hemen Dolphin nedir izah edelim. Dolphin Gamescube ve Wii oyunlarını PC’de oynayabilmemize olanak sağlayan bir emülatör.

Öyle ki Dolphin’in bize sağladığı bu muazzam fırsatı değerlendiren kült oyunların fanları, bu oyunların  grafiklerini elden geçirdikleri modlar bile yaptı. Buna verilebilecek en güzel örneklerden biri Super Mario Sunshine.

Fakat Dolphin’nin bir türlü direncini kıramadığı bir oyun vardı: Star Wars: Clone Wars

Dolphin’nin resmi sitesinde yayınlanan bu uzuun ve çook detaylı makalede Dolphin geliştirici ekibinin önüne çıkan zorlukları nasıl yendiğinin hikayesi anlatılmış. işin tekniğini öğrenmek isteyen arkadaşlarımız için gerçekten önemli bir kaynak bu makale. Benim gibi yazılım hakkında çok da bilgisi olmayanlar için dahi gayet açıklayıcı olmuş.

Özetle Star Wars Clone Wars’a özgü bazı ”tuhaflıklar” diğer oyunlarda gayet stabil çalışan yöntemlerin Star Wars Clone Wars’ta işe yaramasını önlemiş. Star Wars Clones War’da o devasa kodlarının yeniden yazımı Star Wars: The Clone Wars’ın emulator ile uyumlaştırılmasına ihtiyaç duyuyormuş. Dediğim gibi meraklı ve ilgili arkadaşlar linkini verdiğimiz makaleden uzuun uzadıya bilgi alabilirler.

Böylece Dolphin, Gamescube efsanesinin kült oyunlarını PC’lerinde oynamak isteyenler için büyük bir imkan sağlamış oldu. Ayrıca öyle görünüyor ki Gamescube yapımlarını dijital olarak almanın ve bunları Wii üzerine oynamanın bir anlamı kalmamış  olacak–Wii’nin Gamescube’un uyumluluğunu vaat etmesine rağmen-.Belki de artık Nintendo NX’in Dolphin’den haberdar olması lazım.

Son olarak Dolphin üzerinden Star Wars Clones War nasılmış aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama…

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...


Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...

Yayınlanan reklam filmi büyük dikkat çekti, ancak kısa süre sonra özgün olmadığı ortaya çıktı. Peak şimdi ise süreci yargıya taşımaya hazırlanıyor. 2010 yılında İstanbul'da kurulan ve mobil uygulama alanında dünya çapında bir üne kavuşan Peak, yeni dönem hedeflerini anlatmak üzere geçtiğimiz...

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular


Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Mount & Blade: Warband için mod geliştirerek yola çıkan yedi kişilik ekip, en nihayetinde kendi oyun stüdyosunu açmayı başardı. PC Gamer'dan Tom Bedford, bizim de yerli oyun geliştiricilere ısrarla ilettiğimiz "mod yapın, sonra oyununuzu yaparsınız" söylemini destekleyen bir gerçeği...

Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi

Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi


Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi

Oyun dünyasında olup bitenler, bu hafta çıkışını gerçekleştiren oyunlar ve çok daha fazlası Oyun dünyasının nabzını cumadan cumaya tuttuğumuz haftalık gündemimize hoşgeldiniz Metro Exodus’un ön yükleme seçeneği Steam’e gelirken, Epic Store’u pas geçti Malumunuz, Metro Exodus'un...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir