Disney’den Açık Dünya Oyunu Infinity!

Bu yıl pek de iyi günler geçirmeyen Disney Interactive’in açık dünya özelliğiyle dikkat çeken bir oyun geliştirdiği ortaya çıktı!

Bungie’nin kurucusu Alex Seropian’ın Şubat ayında ayrılmasıyla çalkantılı dönemler yaşamaya başlayan Disney, Epic Mickey 2 ile de istediği ilgiyi göremeyerek 216 milyon dolarlık zararla sonuçlanan bir süreç geçirmek zorunda kalmıştı. Tüm bu olumsuz gelişmelerin ardından şimdi ne yapacağı merak konusu olan firma, Kore merkezli F2P oyunlar geliştiren StudioEX’i ve Hindistan Medya Evi UTV’yi satın alarak yürüttüğü kriz atlatma çalışmalarına yeni bir yön vermiş gibi görünüyor.

Polygon‘un yaptığı haberle sızıntı şeklinde ortaya çıkan bilgilere göre, Minecraft ve Just Cause’un beğenilen özelliklerini tek çatı altında toplacak olan bir oyun üzerinde çalışan Disney, söz konusu projesine de Infinity adını vermiş durumda. Söylenildiğine göre Gamespot ekibinin de davet edildiği ve 15 Ocak tarihinde Hollywood’da yapılacak bir etkinlikle tanıtılacak olan oyunda hava ve kara taşıtlarıyla dolaşabileceğimiz bir açık dünyada bulunacağız. Üstelik Disney’in ve Pixar’ın meşhur film ve tv dizilerinden tanıdık yüzlerle karşılaşacağımız oyunu PC, PS3 ve Xbox 360’a ek olarak Iphone ve Ipad’lerde de görebileceğiz. Disney’in meşhur karakterleri, fikir mülkleri ve oyuncaklarıyla zaman içerisinde desteklenecek olan yapımın platformlar arası oynanışa da izin vereceği söyleniyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir