DICE Battlefield 5 İçin Battle Royale Modu Denemelerine Başladı

DICE Battlefield 5 İçin Battle Royale Modu Denemelerine Başladı

DICE son zamanların popüler oyun konsepti Battle Royale’in Battlefield 5’te nasıl gözükeceğini keşfetmek için çalışmalara başladı.

Öne PUBG sonra da Fortnite ile oyun dünyasını kasıp kavurmaya başlayan Battle Royale’in sıradaki Battlefield ve Call of Duty oyunlarının hedefinde olduğu tartışılan bir konuydu. Birkaç gün önce ortaya atılan bir iddiada Call of Duty: Black Ops 4’ün hikaye moduna sahip olmayacağı ve bunun yerine Battle Royale konseptini tercih edeceği söylenmişti. Hikaye moduyla nam salan Call of Duty için böyle bir tercihin yapılma ihtimali şüpheli görünse de haberin iki farklı kaynak tarafından ortaya atılması kafaları karıştırmıştı. Şimdi ise ortaya atılan bir iddia Battle Royale kervanına katılacak yapımlar arasında Battlefield 5’in olacağını belirtiyor.

DICE’a yakın bir kaynağın VentureBeat sitesine -ki bu site Battlefield 5’in 2. Dünya Savaşı temalı olacağını iddia etmişti- aktardığı bilgilere göre geliştirici ekip Battlefield 5 için Battle Royale denemelerine başladı. Savaş oyunlarında sıklıkla tercih edilen “Ayakta Kalan Son Adam” modunun prototip olarak kullanıldığı belirtiliyor. Önceki oyunlardan sürdürülecek oynanış mekaniklerinin böylesine kapsamlı bir moda nasıl uyarlanacağını keşfetmek için stüdyo titiz bir çalışma yürütüyor.

Ancak Battle Royale modunun yapılmasına kesin karar verilse bile oyun ilk çıktığı zaman modu deneme şansımız olmayabilir. Stüdyonun ilk önceliğinin Battlefield 5’in planlanan içeriğini geliştirmek olduğu belirtildi. Bu sebeple Battle Royale’in oyun çıktıktan sonra ücretsiz bir güncelleme olarak piyasaya sürülmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Ortaya atılan şeyler henüz iddia aşamasında olsa da Battlefield’ın devasa haritalarının ve oynanış içeriğinin Battle Royale ile güzel bir şekilde örtüşebileceğini söylemek mümkün. Ayrıca ilk paragrafta değindiğimiz üzere Call of Duty serisi de Battle Royale için yeşil ışık yakarsa iki ünlü FPS serisi arasındaki rekabet iyice büyüyecek. Hikaye ve çoklu oyuncu deneyimleri her zaman karşılaştırılan seriler bu kez de Battle Royale için karşı karşıya gelecekler.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
11
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Türk Oyun Sektörü 1 Milyar Dolar İhracat Rakamına Ulaştı!

Türk Oyun Sektörü 1 Milyar Dolar İhracat Rakamına Ulaştı!


Türk Oyun Sektörü 1 Milyar Dolar İhracat Rakamına Ulaştı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk Oyun Sektörü'nün ihracatta 2018 yılında 1 milyar dolar barajını aştığını açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ortaklığında düzenlenen etkinlikte ülkemizdeki oyun...

LG’ye Göre XBOX Kullanıcıları PS4 ve PC Oyuncularından Daha İyi!

LG'ye Göre XBOX Kullanıcıları PS4 ve PC Oyuncularından Daha İyi!


LG'ye Göre XBOX Kullanıcıları PS4 ve PC Oyuncularından Daha İyi!

Buralar karışacak, vaziyet alın Dünyaca bilinen elektronik firması LG'nin Activision ile ortaklaşa gerçekleştirdiği bir "reaksiyon" testi, başlıkta belirttiğimiz sonucu verdi. Yaklaşık 1500 kişi üzerinde yapılan denemenin sonucunda, Xbox oyuncuları en yüksek "reaksiyon" gösterme ortalamasına...

Half-Life 3 İçin Yeni Bir Umut Doğdu

Half-Life 3 İçin Yeni Bir Umut Doğdu


Half-Life 3 İçin Yeni Bir Umut Doğdu

Half-Life 2'nin yazar kadrosunda bulunan Erik Wolpaw'ın tekrardan Valve ekibine katılması Half-Life 3'ü bekleyenleri heyecanlandırdı. Oyun dünyasına altın harflerle imza atan Half-Life 2 çıkalı tam 14 yıl oldu. Bu 14 yıllık süreç içerisinde defalarca kez serinin üçüncü ve yeni oyunu için "Ha...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir