DICE Battlefield 5 İçin Battle Royale Modu Denemelerine Başladı

DICE Battlefield 5 İçin Battle Royale Modu Denemelerine Başladı

DICE son zamanların popüler oyun konsepti Battle Royale’in Battlefield 5’te nasıl gözükeceğini keşfetmek için çalışmalara başladı.

Öne PUBG sonra da Fortnite ile oyun dünyasını kasıp kavurmaya başlayan Battle Royale’in sıradaki Battlefield ve Call of Duty oyunlarının hedefinde olduğu tartışılan bir konuydu. Birkaç gün önce ortaya atılan bir iddiada Call of Duty: Black Ops 4’ün hikaye moduna sahip olmayacağı ve bunun yerine Battle Royale konseptini tercih edeceği söylenmişti. Hikaye moduyla nam salan Call of Duty için böyle bir tercihin yapılma ihtimali şüpheli görünse de haberin iki farklı kaynak tarafından ortaya atılması kafaları karıştırmıştı. Şimdi ise ortaya atılan bir iddia Battle Royale kervanına katılacak yapımlar arasında Battlefield 5’in olacağını belirtiyor.

DICE’a yakın bir kaynağın VentureBeat sitesine -ki bu site Battlefield 5’in 2. Dünya Savaşı temalı olacağını iddia etmişti- aktardığı bilgilere göre geliştirici ekip Battlefield 5 için Battle Royale denemelerine başladı. Savaş oyunlarında sıklıkla tercih edilen “Ayakta Kalan Son Adam” modunun prototip olarak kullanıldığı belirtiliyor. Önceki oyunlardan sürdürülecek oynanış mekaniklerinin böylesine kapsamlı bir moda nasıl uyarlanacağını keşfetmek için stüdyo titiz bir çalışma yürütüyor.

Ancak Battle Royale modunun yapılmasına kesin karar verilse bile oyun ilk çıktığı zaman modu deneme şansımız olmayabilir. Stüdyonun ilk önceliğinin Battlefield 5’in planlanan içeriğini geliştirmek olduğu belirtildi. Bu sebeple Battle Royale’in oyun çıktıktan sonra ücretsiz bir güncelleme olarak piyasaya sürülmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Ortaya atılan şeyler henüz iddia aşamasında olsa da Battlefield’ın devasa haritalarının ve oynanış içeriğinin Battle Royale ile güzel bir şekilde örtüşebileceğini söylemek mümkün. Ayrıca ilk paragrafta değindiğimiz üzere Call of Duty serisi de Battle Royale için yeşil ışık yakarsa iki ünlü FPS serisi arasındaki rekabet iyice büyüyecek. Hikaye ve çoklu oyuncu deneyimleri her zaman karşılaştırılan seriler bu kez de Battle Royale için karşı karşıya gelecekler.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
11
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall

Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall


Battle Royale Türünü Orta Çağ Savaşlarıyla Birleştiren Oyun: Valhall

Battle Royale türünü biraz da baltalar ve kılıçlar eşliğinde denemek istiyorsanız Valhall aradığınız oyun olabilir. Battle Royale'in gittikçe popülerleşmesi ile daha da çok yapımcı bu türe yönelip yeni oyunlar ortaya koymayı sürdürüyor. Birkaç ay önce duyurulan Valhall ise diğer Battle Royale...

Battlefield V Resmen Tanıtıldı – İlk Bilgiler Elimize Geçti

Battlefield V Resmen Tanıtıldı - İlk Bilgiler Elimize Geçti


Battlefield V Resmen Tanıtıldı - İlk Bilgiler Elimize Geçti

Battlefield V bugün gerçekleştirilen bir yayınla resmi olarak tanıtıldı. İkinci Dünya Savaşı'nı işleyecek oyun için çıkış tarihi de verildi. Bir süredir yeni Battlefield oyunun ne olacağı, neyi konu alacağı gibi sorular etrafta dolanıyor, çeşitli iddialar ortaya atılıyordu. Geliştirici firma...

Sony’ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın

Sony'ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın


Sony'ye Göre PlayStation 4 Ömrünü Tamamlamaya Çok Yakın

Sony Yatırımcılar Toplantısı'nda söz alan Sony CEO'su John Kodera, PlayStation 4'ün yaşam döngüsünün son aşamasında olduğunu söyledi. Son birkaç aydır olası bir PlayStation 5 çıkışına dair pek çok haber ve iddia ortalıkta dönüyor. Kimi kesimler bunun için daha çok erken olduğunu belirtirken...

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar
  Subscribe  
Bildir