DICE Battlefield 5 İçin Battle Royale Modu Denemelerine Başladı

DICE Battlefield 5 İçin Battle Royale Modu Denemelerine Başladı

DICE son zamanların popüler oyun konsepti Battle Royale’in Battlefield 5’te nasıl gözükeceğini keşfetmek için çalışmalara başladı.

Öne PUBG sonra da Fortnite ile oyun dünyasını kasıp kavurmaya başlayan Battle Royale’in sıradaki Battlefield ve Call of Duty oyunlarının hedefinde olduğu tartışılan bir konuydu. Birkaç gün önce ortaya atılan bir iddiada Call of Duty: Black Ops 4’ün hikaye moduna sahip olmayacağı ve bunun yerine Battle Royale konseptini tercih edeceği söylenmişti. Hikaye moduyla nam salan Call of Duty için böyle bir tercihin yapılma ihtimali şüpheli görünse de haberin iki farklı kaynak tarafından ortaya atılması kafaları karıştırmıştı. Şimdi ise ortaya atılan bir iddia Battle Royale kervanına katılacak yapımlar arasında Battlefield 5’in olacağını belirtiyor.

DICE’a yakın bir kaynağın VentureBeat sitesine -ki bu site Battlefield 5’in 2. Dünya Savaşı temalı olacağını iddia etmişti- aktardığı bilgilere göre geliştirici ekip Battlefield 5 için Battle Royale denemelerine başladı. Savaş oyunlarında sıklıkla tercih edilen “Ayakta Kalan Son Adam” modunun prototip olarak kullanıldığı belirtiliyor. Önceki oyunlardan sürdürülecek oynanış mekaniklerinin böylesine kapsamlı bir moda nasıl uyarlanacağını keşfetmek için stüdyo titiz bir çalışma yürütüyor.

Ancak Battle Royale modunun yapılmasına kesin karar verilse bile oyun ilk çıktığı zaman modu deneme şansımız olmayabilir. Stüdyonun ilk önceliğinin Battlefield 5’in planlanan içeriğini geliştirmek olduğu belirtildi. Bu sebeple Battle Royale’in oyun çıktıktan sonra ücretsiz bir güncelleme olarak piyasaya sürülmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Ortaya atılan şeyler henüz iddia aşamasında olsa da Battlefield’ın devasa haritalarının ve oynanış içeriğinin Battle Royale ile güzel bir şekilde örtüşebileceğini söylemek mümkün. Ayrıca ilk paragrafta değindiğimiz üzere Call of Duty serisi de Battle Royale için yeşil ışık yakarsa iki ünlü FPS serisi arasındaki rekabet iyice büyüyecek. Hikaye ve çoklu oyuncu deneyimleri her zaman karşılaştırılan seriler bu kez de Battle Royale için karşı karşıya gelecekler.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
11
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Battlefield V İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı – Battle Royale Modu Göründü!

Battlefield V İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı - Battle Royale Modu Göründü!


Battlefield V İçin Yeni Bir Fragman Yayınlandı - Battle Royale Modu Göründü!

Battlefield V için yayınlanan Gamescom 2018 fragmanında oyunun Battle Royale modundan ilk görüntüler karşımıza çıktı. 21-25 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Gamescom 2018'e artık sayılı günler kaldı. Fuara katılacak oyun firmaları da gösterecekleri yapımlar için çeşitli içerikler...

Crystal Dynamics The Avengers Oyunu İçin Yeni Bir Stüdyo Açtı

Crystal Dynamics The Avengers Oyunu İçin Yeni Bir Stüdyo Açtı


Crystal Dynamics The Avengers Oyunu İçin Yeni Bir Stüdyo Açtı

Çizgi roman ve sinema dünyasının en popüler yapımlarından olan The Avengers'ı geliştirmesi için Crystal Dynamics yeni bir stüdyo açıyor. Hem ülkemizde hem de dünyada The Avengers (Yenilmezler) popülaritesi günden güne katlanarak büyüyor. Çizgi roman severlerin favori süper kahraman...

Red Dead Redemption 2’nin Beklenen Oynanış Videosu Geldi!

Red Dead Redemption 2'nin Beklenen Oynanış Videosu Geldi!


Red Dead Redemption 2'nin Beklenen Oynanış Videosu Geldi!

Merakla beklediğimiz oyunlar arasında yer alan Red Dead Redemption 2 için yayınlanan oynanış videosu oyunun kalitesini gözler önüne seriyor. Rockstar Games tarafından geliştirilen ve oyun dünyasının şu aralar en çok beklenen oyunlarından olan Red Dead Redemption 2'nin bugün ilk oynanış...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir