DICE Battlefield 5 İçin Battle Royale Modu Denemelerine Başladı

DICE Battlefield 5 İçin Battle Royale Modu Denemelerine Başladı

DICE son zamanların popüler oyun konsepti Battle Royale’in Battlefield 5’te nasıl gözükeceğini keşfetmek için çalışmalara başladı.

Öne PUBG sonra da Fortnite ile oyun dünyasını kasıp kavurmaya başlayan Battle Royale’in sıradaki Battlefield ve Call of Duty oyunlarının hedefinde olduğu tartışılan bir konuydu. Birkaç gün önce ortaya atılan bir iddiada Call of Duty: Black Ops 4’ün hikaye moduna sahip olmayacağı ve bunun yerine Battle Royale konseptini tercih edeceği söylenmişti. Hikaye moduyla nam salan Call of Duty için böyle bir tercihin yapılma ihtimali şüpheli görünse de haberin iki farklı kaynak tarafından ortaya atılması kafaları karıştırmıştı. Şimdi ise ortaya atılan bir iddia Battle Royale kervanına katılacak yapımlar arasında Battlefield 5’in olacağını belirtiyor.

DICE’a yakın bir kaynağın VentureBeat sitesine -ki bu site Battlefield 5’in 2. Dünya Savaşı temalı olacağını iddia etmişti- aktardığı bilgilere göre geliştirici ekip Battlefield 5 için Battle Royale denemelerine başladı. Savaş oyunlarında sıklıkla tercih edilen “Ayakta Kalan Son Adam” modunun prototip olarak kullanıldığı belirtiliyor. Önceki oyunlardan sürdürülecek oynanış mekaniklerinin böylesine kapsamlı bir moda nasıl uyarlanacağını keşfetmek için stüdyo titiz bir çalışma yürütüyor.

Ancak Battle Royale modunun yapılmasına kesin karar verilse bile oyun ilk çıktığı zaman modu deneme şansımız olmayabilir. Stüdyonun ilk önceliğinin Battlefield 5’in planlanan içeriğini geliştirmek olduğu belirtildi. Bu sebeple Battle Royale’in oyun çıktıktan sonra ücretsiz bir güncelleme olarak piyasaya sürülmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Ortaya atılan şeyler henüz iddia aşamasında olsa da Battlefield’ın devasa haritalarının ve oynanış içeriğinin Battle Royale ile güzel bir şekilde örtüşebileceğini söylemek mümkün. Ayrıca ilk paragrafta değindiğimiz üzere Call of Duty serisi de Battle Royale için yeşil ışık yakarsa iki ünlü FPS serisi arasındaki rekabet iyice büyüyecek. Hikaye ve çoklu oyuncu deneyimleri her zaman karşılaştırılan seriler bu kez de Battle Royale için karşı karşıya gelecekler.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
11
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Hitman 2’deki İlk Zorlu Hedefimiz Ünlü Aktör Sean Bean Olacak!

Hitman 2'deki İlk Zorlu Hedefimiz Ünlü Aktör Sean Bean Olacak!


Hitman 2'deki İlk Zorlu Hedefimiz Ünlü Aktör Sean Bean Olacak!

Ölmelerden kurtulamayan ünlü aktör Sean Bean bu sefer de Hitman 2'deki zorlu hedeflerimizden biri olacak. 2016'nın başlarında ilk kez çıkış yapan ve sene içerisinde altı bölüm olarak sunulan Hitman, ünlü seriye yeni bir soluk getirmiş ve beğenileri kazanmıştı. Bunun ardından yapımcı IO...

Call of Duty: Black Ops 4’ün Türkiye Lansmanı Yapıldı

Call of Duty: Black Ops 4'ün Türkiye Lansmanı Yapıldı


Call of Duty: Black Ops 4'ün Türkiye Lansmanı Yapıldı

Call of Duty: Black Ops 4'ün Aralgame tarafından gerçekleştirilen Türkiye lansmanına sizler için katıldık. Büyük bir merakla beklediğimiz ve daha önce de iki beta aşamasının ön incelemesini yaptığımız Call of Duty: Black Ops 4 bugün resmen çıkışını gerçekleştirdi. Tüm dünyada olduğu gibi...

EA Games Command & Conquer Serisini Geri Getirmek İstiyor

EA Games Command & Conquer Serisini Geri Getirmek İstiyor


EA Games Command & Conquer Serisini Geri Getirmek İstiyor

Gerçek zamanlı strateji türünün en büyük efsanelerinden biri olan Command & Conquer serisini yakın zamanda yeniden görebiliriz. Gerçek zamanlı strateji denince akla ilk gelenlerden, bir zamanların en popüler serilerinden olan Command & Conquer, bundan tam 23 yıl önce oyun piyasasına...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir