Deus Ex: Mankind Divided’tan 18 Dakikalık Oynanış Videosu

Deus Ex: Mankind Divided için yayınlanan videolar sayesinde oyunda bulunan silahları görüyor, hatta yepyeni bir oyun moduyla tanışıyoruz.

E3 2016 bomba gibi gelirken, oyunlar hakkında son açıklamalar, videolar geliyor. Bu seneki konferansın öne çıkan yapımlarından Deus Ex: Mankind Divided’a bugün yepyeni videolar yayınlandı. Videolardan biri oynanış elementlerine yoğunlaşırken, diğer video sayesinde “Breach” ismindeki oyun moduyla tanışıyoruz.

Oynanış videomuz; bir tren istasyonunun bombalanmasından otuz saat sonra geçen olayları anlatıyor. Bu olay sonucu şehir kaosa sürükleniyor ve huzuru geri getirmek için ana karakterimiz Adam Jensen devreye giriyor. Adam’ı video içerisinde yepyeni silahlar kullanırken görüyoruz. Bu silahlar arasında Tesla Gun adı verilen; çok sayıda düşmanı tek atışla avlayabilen bir tüfek ve klasik şok tabancası dikkatleri çekiyor. Ayrıca devletin, Adam Jensen gibi biyonik insanlara karşı takındıkları olumsuz tutumun etkileri video boyunca hissediliyor.

Yeni eklenen ve bulmaca çözerek ilerleyeceğiniz ‘Breach’ modu; ana oyun hikayesinden büyük oranda farklı olacak. 2029 yılını konu alan modda; Ripper isimli bir internet korsanını oynayarak dünyanın en güvenli sunucularına sızacak ve gizli verileri ele geçireceksiniz. Oyun içerisinde ilerledikçe XP kazanacak, geliştirme paketleri elde edecek ve becerilerinizi yükselteceksiniz. Ancak oyun modunda, yapımcı şirketin belirttiğine göre mini ödeme sistemi bulunacak. Bu sistemle gerçek para karşılığında, oyun içerisinde zamanla elde edeceğiniz geliştirme paketlerini daha önce ele geçirme şansı bulacaksınız.

Ayrıca mobil platformları da boş geçmek istemeyen yapımcılar Deus Ex: GO adındaki yapımlarını duyurdular. Teröristlerin devlete karşı düzenlediği bir komployu aydınlatmaya çalışacağımız oyunda ana karakterimiz gene Adam Jensen olacak.

Deus Ex: Mankind Divided; 23 Ağustos 2016’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir