Deus Ex: Mankind Divided İçin Sorunları Çözen Yama Yayınlandı

Deus Ex: Mankind Divided sorunlu çıkışına çare arıyor.

Son zamanlarda sorunsuz çıkış yapan PC oyunu yok zaten, Deus Ex: Mankind Divided da bunlardan biri. Hem konsola hem PC’ye çıkan çoğu oyunda bir sıkıntı oluyor. Neyse ki çözümleri var.

Eidos Montreal ciddi anlamda oyunu oynamayı bıraktıracak bu çözümleri çözen bir yama yayımladı.

Yama özellikle oyun açılırken giriş videosunda, Prag’daki tren sahnesinde ve arka planda oyun haricinde çalışan ekstra programlar varsa karşılaşılan çökme sorunlarını giderdi (oyunu oynarken arkada not aldığım Word yüzünden kaç defa çöktü meret). Aynı zamanda oyun esnasında sapıtan fare hassasiyet sorunlarını da halledildi.

Performans sıkıntılarına gelecek olursak Eidos’un şu yönde bir açıklaması var: “Birçok insanın oyunu çok yüksek/Ultra ayarlarda oynadıklarını görüyoruz. Hem de MSAA  2x, 4x ve 8x’e ayarlanmış durumda. Bakın bunlar ciddi anlamda sisteminizi yoran ayarlar. Tavsiye edilen sistem özelliklerine sahip kullanıcıların bizim ayarladığımız High Preset özelliğinde ve MSAA kapalı olarak oynamaları gerekiyor. “ (Baskına basanındır demiş Eidos. Bu ne biçim açıklama yahu. Sistemim yetmezse oyun kassın, ama çökmesin).

GTX1080 kartlarına sahip oyuncuların dahi çökme şikayetlerinin olduğu bir oyun için bu yönde bir açıklama yapmanın zeytinyağı gibi sıyrılmak olduğunu düşünüyorum. Hoş gtx 970 ile firmanın önerdiği şekilde çalıştırınca 60 fps yakaladım ama bana kalırsa çökme sıkıntısının bahanesi olamaz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir