Detroit: Become Human İçin Devam Oyunu Gelecek Mi?

Detroit: Become Human İçin Devam Oyunu Gelecek Mi?

Quantic Dream’in kurucusu David Cage, beğeni toplayan Detroit: Become Human’ın devamının gelip gelmeyeceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Quantic Dream’in Mayıs ayının sonlarına doğru PlayStation 4 için çıkardığı Detroit: Become Human sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Şirketten beklendiği gibi gene hikaye odaklı bir tasarıma sahip olan oyunumuz insanlar tarafından geliştirilen Androidler’in bir nevi ‘hür irade’ kazanması sonrasında gerçekleşen olayları konu alıyordu. Quantic Dream’in kurucusu ve yapımcılarından David Cage, Reddit üzerinden gerçekleştirdiği soru-cevap etkinliği ile muhtemel bir devam oyunu hakkında bilgi verdi.

Bir oyun tasarladıklarında neredeyse her karakter için özgeçmiş hikayeleri yazdıklarını anlatan David Cage bu nedenle DLC veya devam oyunu fikrine karşı olmadıklarını söyledi. Ancak bunu yapmaları için de doğru fikre, tutkuya ve heyecana ihtiyaç duyduklarını belirtti. “Gerekli fikirleri, tutkuyu ve heyecanı bulabilirsek ve bu dünyada anlatacak başka şeylerimiz daha olduğunu hissedersek devam oyunu için çalışmaya başlarız. Hayranlarımıza büyük bir saygı duyuyoruz ve sadece para amaçlı oyunlar yapmak istemiyoruz. Her zaman mantıklı bir seçenek olmasa da tutkularımızla hareket eden bir şirketiz. Ancak Detroit üzerinde çalışmaktan büyük keyif aldık. Elbette bu dünyada anlatabileceğimiz pek çok yeni hikaye mevcut.

Hayranlardan gelen farklı önerilerin hepsine saygı duyduklarını belirten Cage günün sonunda da bir tercih yapmaları gerektiğini hatırlattı. “Oyunda geçmiş hikayelerini DLC olarak göstermeye uygun pek çok karakter mevcut. Bu sebeple bir tane seçmek zor olabilir. Aslında oyunda yer alan neredeyse tüm karakterler için geçmiş hikayeler yazarım ve oyun başlamadan önce bu karakterlere ne olduğuna dair sağlam bir fikrim olur. Ancak Connor ile soruşturma yapmak isteyen ile tüm karakterler hakkında DLC veya kapsamlı bir devam oyunu görmek isteyen oyuncular arasında bir seçim yapmamız gerek.

David Cage’in soru-cevap etkinliğindeki dikkat çeken bir diğer açıklaması da çok oyunculu bir deneyim sunma isteği oldu. Hikaye odaklı bir oyunu bu sefer de çok oyunculu desteğiyle sunmak istediğini belirten Cage bunun heyecan verici bir deneyim olacağını vurguladı. Ayrıca Detroit: Become Human beraberinde Sony ve Quantic Dream arasındaki üç oyunluk anlaşma sona erdi. Yani yapımcı şirket yeni bir yayıncı bulup platformlar arası deneyim sunmaya başlayabilir.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu

Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu


Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri İçin Adaylıklar Belli Oldu

15 ülkenin katılımıyla düzenlenen Orta & Doğu Avrupa Oyun Ödülleri'nde aday olmaya hak kazanan yapımlar belli oldu. Orta ve Doğu Avrupa ülkelerindeki oyun geliştiricilerinin ödüllendirilmesini ve firmalar arasındaki iletişimin güçlendirilmesini amaçlayan Orta & Doğu Avrupa Oyun...

Alan Wake Dizi Oluyor!

Alan Wake Dizi Oluyor!


Alan Wake Dizi Oluyor!

Sevilen aksiyon/korku oyunu Alan Wake televizyon dizisi olarak karşımıza çıkacak.  İlk olarak 2010 yılında Xbox 360, ardından da 2012 yılında PC için yayınlanan aksiyon/korku oyunu Alan Wake oldukça sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Alan Wake ismindeki popüler korku yazarının ilham arayışı...

Call of Duty: Black Ops 4 – Blackout Ön İnceleme

Call of Duty: Black Ops 4 - Blackout Ön İnceleme


Call of Duty: Black Ops 4 - Blackout Ön İnceleme

Call of Duty: Black Ops 4'ün Battle Royale modu olan Blackout'u PlayStation 4 üzerinde test ettik. Bilindiği üzere geçtiğimiz ay Call of Duty: Black Ops 4'ün multiplayer betası oyunculara sunulmuştu. Biz de bu betaya katılıp düşüncelerimizi Call of Duty: Black Ops 4 Multiplayer Ön İnceleme...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir