Detroit: Become Human İçin Devam Oyunu Gelecek Mi?

Detroit: Become Human İçin Devam Oyunu Gelecek Mi?

Quantic Dream’in kurucusu David Cage, beğeni toplayan Detroit: Become Human’ın devamının gelip gelmeyeceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Quantic Dream’in Mayıs ayının sonlarına doğru PlayStation 4 için çıkardığı Detroit: Become Human sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Şirketten beklendiği gibi gene hikaye odaklı bir tasarıma sahip olan oyunumuz insanlar tarafından geliştirilen Androidler’in bir nevi ‘hür irade’ kazanması sonrasında gerçekleşen olayları konu alıyordu. Quantic Dream’in kurucusu ve yapımcılarından David Cage, Reddit üzerinden gerçekleştirdiği soru-cevap etkinliği ile muhtemel bir devam oyunu hakkında bilgi verdi.

Bir oyun tasarladıklarında neredeyse her karakter için özgeçmiş hikayeleri yazdıklarını anlatan David Cage bu nedenle DLC veya devam oyunu fikrine karşı olmadıklarını söyledi. Ancak bunu yapmaları için de doğru fikre, tutkuya ve heyecana ihtiyaç duyduklarını belirtti. “Gerekli fikirleri, tutkuyu ve heyecanı bulabilirsek ve bu dünyada anlatacak başka şeylerimiz daha olduğunu hissedersek devam oyunu için çalışmaya başlarız. Hayranlarımıza büyük bir saygı duyuyoruz ve sadece para amaçlı oyunlar yapmak istemiyoruz. Her zaman mantıklı bir seçenek olmasa da tutkularımızla hareket eden bir şirketiz. Ancak Detroit üzerinde çalışmaktan büyük keyif aldık. Elbette bu dünyada anlatabileceğimiz pek çok yeni hikaye mevcut.

Hayranlardan gelen farklı önerilerin hepsine saygı duyduklarını belirten Cage günün sonunda da bir tercih yapmaları gerektiğini hatırlattı. “Oyunda geçmiş hikayelerini DLC olarak göstermeye uygun pek çok karakter mevcut. Bu sebeple bir tane seçmek zor olabilir. Aslında oyunda yer alan neredeyse tüm karakterler için geçmiş hikayeler yazarım ve oyun başlamadan önce bu karakterlere ne olduğuna dair sağlam bir fikrim olur. Ancak Connor ile soruşturma yapmak isteyen ile tüm karakterler hakkında DLC veya kapsamlı bir devam oyunu görmek isteyen oyuncular arasında bir seçim yapmamız gerek.

David Cage’in soru-cevap etkinliğindeki dikkat çeken bir diğer açıklaması da çok oyunculu bir deneyim sunma isteği oldu. Hikaye odaklı bir oyunu bu sefer de çok oyunculu desteğiyle sunmak istediğini belirten Cage bunun heyecan verici bir deneyim olacağını vurguladı. Ayrıca Detroit: Become Human beraberinde Sony ve Quantic Dream arasındaki üç oyunluk anlaşma sona erdi. Yani yapımcı şirket yeni bir yayıncı bulup platformlar arası deneyim sunmaya başlayabilir.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Almanya’dan Çıkış Tarihi Belirsiz Oyunlara Ön Sipariş Yasağı

Almanya'dan Çıkış Tarihi Belirsiz Oyunlara Ön Sipariş Yasağı


Almanya'dan Çıkış Tarihi Belirsiz Oyunlara Ön Sipariş Yasağı

Alman yetkililer çıkış tarihi belli olmayan çevrimiçi ürün satışlarına ön sipariş yasağı getirdi. 2016 yılında Media Markt isimli elektronik satış şirketi, Almanya'da Samsung Galaxy S6'yı ön siparişe açmış ancak herhangi bir çıkış tarihi belirtmemişti. Telefon dünya çapında çıkış yapmasına...

No Man’s Sky’ın Next İsimli Yeni Güncellemesi Detaylandırıldı

No Man's Sky'ın Next İsimli Yeni Güncellemesi Detaylandırıldı


No Man's Sky'ın Next İsimli Yeni Güncellemesi Detaylandırıldı

No Man's Sky'ın şimdiye kadarki en büyük güncellemesi olacak 'Next', içerdiği özellikler sayesinde oyunu baştan aşağı yenileyecek. 2016 yılının en merakla beklenen, en çok konuşulan ve belki de en çok hayal kırıklığına sebep olan yapımlarından biriydi No Man's Sky. Sahip olduğu kentilyonlarca...

Visceral Games Kapanmasaydı Dead Space Serisi Nasıl Devam Edecekti?

Visceral Games Kapanmasaydı Dead Space Serisi Nasıl Devam Edecekti?


Visceral Games Kapanmasaydı Dead Space Serisi Nasıl Devam Edecekti?

Dead Space'in Yaratıcı Yönetmeni Ben Wanat, Visceral Games'in kapanması sonucu vazgeçtikleri Dead Space 4 hakkında bilgiler verdi. Geçtiğimiz yılın Ekim ayı içerisinde, Electronic Arts oldukça şaşırtıcı bir karar alarak Dead Space serisinin de aralarında bulunduğu pek çok yapımı geliştiren...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir