Detroit: Become Human İçin Devam Oyunu Gelecek Mi?

Detroit: Become Human İçin Devam Oyunu Gelecek Mi?

Quantic Dream’in kurucusu David Cage, beğeni toplayan Detroit: Become Human’ın devamının gelip gelmeyeceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Quantic Dream’in Mayıs ayının sonlarına doğru PlayStation 4 için çıkardığı Detroit: Become Human sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Şirketten beklendiği gibi gene hikaye odaklı bir tasarıma sahip olan oyunumuz insanlar tarafından geliştirilen Androidler’in bir nevi ‘hür irade’ kazanması sonrasında gerçekleşen olayları konu alıyordu. Quantic Dream’in kurucusu ve yapımcılarından David Cage, Reddit üzerinden gerçekleştirdiği soru-cevap etkinliği ile muhtemel bir devam oyunu hakkında bilgi verdi.

Bir oyun tasarladıklarında neredeyse her karakter için özgeçmiş hikayeleri yazdıklarını anlatan David Cage bu nedenle DLC veya devam oyunu fikrine karşı olmadıklarını söyledi. Ancak bunu yapmaları için de doğru fikre, tutkuya ve heyecana ihtiyaç duyduklarını belirtti. “Gerekli fikirleri, tutkuyu ve heyecanı bulabilirsek ve bu dünyada anlatacak başka şeylerimiz daha olduğunu hissedersek devam oyunu için çalışmaya başlarız. Hayranlarımıza büyük bir saygı duyuyoruz ve sadece para amaçlı oyunlar yapmak istemiyoruz. Her zaman mantıklı bir seçenek olmasa da tutkularımızla hareket eden bir şirketiz. Ancak Detroit üzerinde çalışmaktan büyük keyif aldık. Elbette bu dünyada anlatabileceğimiz pek çok yeni hikaye mevcut.

Hayranlardan gelen farklı önerilerin hepsine saygı duyduklarını belirten Cage günün sonunda da bir tercih yapmaları gerektiğini hatırlattı. “Oyunda geçmiş hikayelerini DLC olarak göstermeye uygun pek çok karakter mevcut. Bu sebeple bir tane seçmek zor olabilir. Aslında oyunda yer alan neredeyse tüm karakterler için geçmiş hikayeler yazarım ve oyun başlamadan önce bu karakterlere ne olduğuna dair sağlam bir fikrim olur. Ancak Connor ile soruşturma yapmak isteyen ile tüm karakterler hakkında DLC veya kapsamlı bir devam oyunu görmek isteyen oyuncular arasında bir seçim yapmamız gerek.

David Cage’in soru-cevap etkinliğindeki dikkat çeken bir diğer açıklaması da çok oyunculu bir deneyim sunma isteği oldu. Hikaye odaklı bir oyunu bu sefer de çok oyunculu desteğiyle sunmak istediğini belirten Cage bunun heyecan verici bir deneyim olacağını vurguladı. Ayrıca Detroit: Become Human beraberinde Sony ve Quantic Dream arasındaki üç oyunluk anlaşma sona erdi. Yani yapımcı şirket yeni bir yayıncı bulup platformlar arası deneyim sunmaya başlayabilir.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nda Neler Yaşandı?

Intel ESL Türkiye Şampiyonası'nda Neler Yaşandı?


Intel ESL Türkiye Şampiyonası'nda Neler Yaşandı?

Intel ESL GamerFest ile CS:GO Türkiye Şampiyonası'nın galibi belirlendi. Oyunun Yıldızları töreniyle de oyun dünyası ödülleri sahiplerini buldu. Intel'in daveti ile bu eğlence ve heyecan dolu faaliyette siz okurlarımız için hazır bulunduk. 11 Kasım 2018 tarihinde İstanbul - Volkswagen Arena'da...

Battlefield V İnceleme (Yolda)

Battlefield V İnceleme (Yolda)


Battlefield V İnceleme (Yolda)

Yılın beklenen son oyunlarından birisi de Battlefield V. İnceleme geliyor, yolda. İkinci Cihan Harbi'nin bu zamana kadar oyunlarda işlenmemiş, başka platformlarda da pek dillendirilmemiş vakalarını senaryo kısmında işleyen Battlefield V bu cephede gerçekten başarılı. Multiplayer cephesinde ise...

Call of Cthulhu İncelemesi

Call of Cthulhu İncelemesi


OFD: 58.0%

Call of Cthulhu İncelemesi

OFD: 58.0%

Kall of Kıthı… kuthu… kıthuul… tamam tamam, telaffuzu şu şekil: k’hloulhluu H.P Lovecraft pek çok kitap kurdunun gönlünde, bilinmeyenin korkusu ile, yer edinmiş bir yazar. Ömrü boyunca kaleme aldıkları, hangi dile çevrilirse çevrilsin, dünyanın dört bir yanından korku ve gerilim eserlerini...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir