Detroit: Become Human İçin Devam Oyunu Gelecek Mi?

Detroit: Become Human İçin Devam Oyunu Gelecek Mi?

Quantic Dream’in kurucusu David Cage, beğeni toplayan Detroit: Become Human’ın devamının gelip gelmeyeceği hakkında açıklamalarda bulundu.

Quantic Dream’in Mayıs ayının sonlarına doğru PlayStation 4 için çıkardığı Detroit: Become Human sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Şirketten beklendiği gibi gene hikaye odaklı bir tasarıma sahip olan oyunumuz insanlar tarafından geliştirilen Androidler’in bir nevi ‘hür irade’ kazanması sonrasında gerçekleşen olayları konu alıyordu. Quantic Dream’in kurucusu ve yapımcılarından David Cage, Reddit üzerinden gerçekleştirdiği soru-cevap etkinliği ile muhtemel bir devam oyunu hakkında bilgi verdi.

Bir oyun tasarladıklarında neredeyse her karakter için özgeçmiş hikayeleri yazdıklarını anlatan David Cage bu nedenle DLC veya devam oyunu fikrine karşı olmadıklarını söyledi. Ancak bunu yapmaları için de doğru fikre, tutkuya ve heyecana ihtiyaç duyduklarını belirtti. “Gerekli fikirleri, tutkuyu ve heyecanı bulabilirsek ve bu dünyada anlatacak başka şeylerimiz daha olduğunu hissedersek devam oyunu için çalışmaya başlarız. Hayranlarımıza büyük bir saygı duyuyoruz ve sadece para amaçlı oyunlar yapmak istemiyoruz. Her zaman mantıklı bir seçenek olmasa da tutkularımızla hareket eden bir şirketiz. Ancak Detroit üzerinde çalışmaktan büyük keyif aldık. Elbette bu dünyada anlatabileceğimiz pek çok yeni hikaye mevcut.

Hayranlardan gelen farklı önerilerin hepsine saygı duyduklarını belirten Cage günün sonunda da bir tercih yapmaları gerektiğini hatırlattı. “Oyunda geçmiş hikayelerini DLC olarak göstermeye uygun pek çok karakter mevcut. Bu sebeple bir tane seçmek zor olabilir. Aslında oyunda yer alan neredeyse tüm karakterler için geçmiş hikayeler yazarım ve oyun başlamadan önce bu karakterlere ne olduğuna dair sağlam bir fikrim olur. Ancak Connor ile soruşturma yapmak isteyen ile tüm karakterler hakkında DLC veya kapsamlı bir devam oyunu görmek isteyen oyuncular arasında bir seçim yapmamız gerek.

David Cage’in soru-cevap etkinliğindeki dikkat çeken bir diğer açıklaması da çok oyunculu bir deneyim sunma isteği oldu. Hikaye odaklı bir oyunu bu sefer de çok oyunculu desteğiyle sunmak istediğini belirten Cage bunun heyecan verici bir deneyim olacağını vurguladı. Ayrıca Detroit: Become Human beraberinde Sony ve Quantic Dream arasındaki üç oyunluk anlaşma sona erdi. Yani yapımcı şirket yeni bir yayıncı bulup platformlar arası deneyim sunmaya başlayabilir.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama…

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...


Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...

Yayınlanan reklam filmi büyük dikkat çekti, ancak kısa süre sonra özgün olmadığı ortaya çıktı. Peak şimdi ise süreci yargıya taşımaya hazırlanıyor. 2010 yılında İstanbul'da kurulan ve mobil uygulama alanında dünya çapında bir üne kavuşan Peak, yeni dönem hedeflerini anlatmak üzere geçtiğimiz...

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular


Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Mount & Blade: Warband için mod geliştirerek yola çıkan yedi kişilik ekip, en nihayetinde kendi oyun stüdyosunu açmayı başardı. PC Gamer'dan Tom Bedford, bizim de yerli oyun geliştiricilere ısrarla ilettiğimiz "mod yapın, sonra oyununuzu yaparsınız" söylemini destekleyen bir gerçeği...

Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi

Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi


Oyunfest Haftalık Oyun Gündemi

Oyun dünyasında olup bitenler, bu hafta çıkışını gerçekleştiren oyunlar ve çok daha fazlası Oyun dünyasının nabzını cumadan cumaya tuttuğumuz haftalık gündemimize hoşgeldiniz Metro Exodus’un ön yükleme seçeneği Steam’e gelirken, Epic Store’u pas geçti Malumunuz, Metro Exodus'un...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir