Destiny: Rise of Iron İçin İlk Bilgiler Geldi

Yapımcı şirket Bungie’nin topluluk yöneticilerinden David Dague, Destiny’nin yeni ek paketi Rise of Iron hakkında merak edilenleri cevapladı.

Birkaç hafta önce, Destiny’ye gelecek yeni ek paketin isminin Rise of Iron olacağı Snapchat aracılığıyla sızdırılmıştı. E3’ü fırsat bilen yapımcı şirket de, ek paketin ilk bilgilerini aktarmaya karar verdi. Deej lakaplı topluluk yöneticisi, gerçekleştirdiği röportajla; yeni Raid imkanlarından silahlara kadar pek çok bilgi verdi.

Yepyeni bir hikaye çizgisi sunacak olan Rise of Iron; ‘The Plaguelands’ isminde, dünyanın keşfetmediğimiz bir bölgesinde geçecek. Lord Saladin’in komutasına girecek oyuncular; Demir Lordlar’ın sır perdesini aralayıp, Fallen Devils ismindeki düşmanlarla yüzleşme imkanı bulacaklar.

Yeni haritanın gelmesiyle oyuna yepyeni bir de sosyal alan eklenecek. Bu sosyal alanda; oyuncular başka kullanıcılar ile tanışabilecek ve yepyeni eşyaları satın alabilecekler. Sosyal alan içerisinde oyunculara zamanla birçok yeni etkinlik sunulacak. Yeni Raid imkanının oyunculara sunulacağını belirten Deej, ek paketin en iddialı yanının bu olacağının altını çizdi. Yeni Raid imkanının en büyük amacının; Raid etkinliklerinden zevk almayan oyuncuları kazanmak olduğunu vurgulayan Deej, daha fazla bilgi için beklememiz gerektiğini aktardı.

Paketi ön sipariş veren kullanıcılar, özel yapım The Iron Gjallarhorn ismindeki silaha kavuşacaklar. Oyunun en güçlü ve özel silahlarından olan bu roketatar; siyah ve gümüş renkleriyle karşımıza çıkacak. Oyunu ön sipariş vermeseniz bile bu silaha sahip olma şansınız var. Maç sırasında eğer şanslı iseniz, bu silahı düşmanlarınızdan düşürebilirsiniz. Tabi şansınıza güvenmiyor ve beklemek istemiyorsanız, ön siparişte fayda var.

Ek paketin neden yeni nesil konsollara özel olarak çıktığının sorulması üzerine Deej, yapımcı şirket olarak amaçlarının; yeni hikaye ve içerikleri yeni nesle aktarmak olduğunu söyledi. Ardından da Destiny oynayan oyuncuların %90 gibi büyük bir çoğunluğunu, PlayStation 4 ve Xbox One sahiplerinin oluşturduğunu belirtti.

Merakla beklediğimiz Rise of Iron; 20 Eylül 2016 tarihinde PS4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Yayınlanan resmi tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir