Demon’s Souls Remastered Sürümüyle Karşımıza Çıkabilir

Oyunun yönetmeni Hidetaka Miyazaki, Demon’s Souls için böyle bir ihtimal olduğunu ancak buna Sony’nin karar verebileceğini açıkladı.

Souls serisinin oyunları Aksiyon-RPG için severler için her zaman özel olmuştur. Bu oyunların ilki olan ve PlayStation 3′ özel olarak çıkan Demon’s Souls, otoritelerden son derece olumlu yorumlar almayı başarmıştı. Yapımın yönetmeni ve yaratıcısı Hidetaka Miyazaki de oyunu yeni nesilde görme gibi bir imkanımız olduğundan bahsetti.

Oyuna Remastered sürüm geliştirmek istemedikleri iddiasını reddederek sözlerine başlayan Miyazaki “Oyunu yeniden piyasaya sürme konulu bir önceki röportajımda sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş, bunu yinelemem gerek. Dark Souls serisi Bandai Namco Entertainment’a ait. Demon’s Souls ve Bloodborne ise Sony Interactive Entertainment’a ait yapımlar. Bu sebeple Remastered veya Remake sürümlerini çıkarmak onların vereceği karara bağlı.” açıklamasını yaptı. Ardından da bu ihtimalin gerçekleşmesi halinde kendisinin ne rol üstleneceği sorulunca “Benim ve FromSoftware’in açısından bakacak olursak böyle bir projeye dahil olacağımızı düşünmüyorum. Başka bir geliştirici firma bulmaları gerekecektir.” demekle yetindi.

2009 yılında çıkan Demon’s Souls’un 2015 yılı itibariyle 1.7 milyon kopya sattığı açıklanmıştı. Sony’nin diğer ünlü yapımları ile kıyaslandığında bu biraz düşük bir rakam gibi görünebilir. Ancak Souls oyunlarının ve Remastered sürümlerin hızla yükselen popülaritesi düşünülünce Sony’den iyi haberler duyma ihtimalimiz ortaya çıkıyor. Seri hayranlarının böyle bir sürüm çıkması halinde paralarını harcamaktan çekinmeyeceklerini anlamak pek de zor değil. Haliyle yıllar öncesine göre Sony’nin çok daha yüksek satış rakamlarına ulaşması yüksek bir olasılık olarak değerlendirilebilir.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir