Death Stranding’in Çıkış Yılı Belli Oldu

Death Stranding’in Çıkış Yılı Belli Oldu

Kojima ve Shinkawa herkesin merakla beklediği Death Stranding hakkında yeni bilgiler verdi.

Hideo Kojima geçtiğimiz pazar gerçekleşen Tokyo Game Show 2016’ya katıldı ve Shinkawa ile birlikte kendilerine yöneltilen soruları cevapladı. Tanıtım filminde Norman Reedus’un yer aldığı Death Stranding’in çıkış tarihi sorulduğunda Kojima, oyunun gelecek Yaz Olimpiyatlarından önce çıkacağını dile getirdi. Bilindiği üzere bir sonraki yaz olimpiyatları Tokyo’da 2020 yılında gerçekleşecek. Kojima kendini merakla dinleyen hayran kitlesine Akira anime filmini referans göstererek bir tüyo daha verdi ve oyunun Akira animesinin geçtiği yıldan önce çıkacağını söyledi. 1998 yapımı olan Akira, 2019’un Tokyosunu anlatıyor. Tüm bu tüyoları göz önüne alarak Death Stranding’in 2018 yılında çıkacağını söyleyebiliriz.

Hatırlayacağınız üzere Kojima, geçtiğimiz günlerde Japonya’da gerçekleşen PlayStation Basın Konferansında, Death Stranding’in online multiplayer oyunu olacağını söylemişti. Tokyo Game Show’da ise oyunun tek kişilik de oynanacağını dile getirdi ve fazla ayrıntıya girmeden, şimdiye kadar oynadığımız online oyunlardan çok daha farklı bir oyun olacağını söyledi.

Kojima soruları cevaplarken, oyunda The Walking Dead yıldızı Norman Reedus dışında bayan bir karakterin de olacağını, fakat karakter üzerindeki çalışmalarının devam ettiğini dile getirildi.

Daha önce Metal Gear serisinde uzun dönemli karakter ve mekanik tasarımcısı olarak görev alan, şu an ise Kojima Productions’ta Death Stranding üzerinde çalışan Yoji Shinkawa ise oyunda görmek istediği bazı oyun mekaniklerinden bahsederek oyunculara Death Stranding’in mekanikleri hakkında çeşitli tüyolar verdi.

Kojima ve Shinkawa’nın katıldığı Tokyo Game Show 2016’yı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz (Video Japonca olup, İngilizce altyazısı bulunmamaktadır):

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri

E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri


E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri

Video oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden E3’e günler kala E3 2019’a katılacak firmaların konferans saatleri kesinleşti. Oyun severler olarak büyük bir merak içerisinde beklediğimiz E3 2019'a artık günler kaldı. Electronic Arts ve Sony'nin olmayışı nedeniyle bir nebze şüpheyle...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir