Darksiders III’ün Çıkış Tarihi Açıklandı, İnanılmaz Koleksiyoncu Sürümleri Duyuruldu!

Darksiders III’ün Çıkış Tarihi Açıklandı, İnanılmaz Koleksiyoncu Sürümleri Duyuruldu!

Bendeki hype tavanı deliyor, o kadar diyeyim

Darksiders, oyuncular olarak hepimizin bildiği, kimimizin bayılıp kimimizin nefret ettiği serilerden. Ben ise bu gruplandırmada seriye bayılan tarafta yer alıyorum. Nedeni ise muhtemelen bu çizgi roman tadındaki dünyanın, Joe Madureira’nın elinden çıkmış olması.

İşte benim ve benim gibi pek çok oyuncunun çok sevdiği bu serinin, üçüncü oyununun çıkış tarihi sonunda açıklandı.

Thq’nun iflası ve fikri mülklerinin Nordic Games tarafından satın alınmasından sonra çıkacak olan ilk Darksiders oyunu olma özelliğini taşıyan Darksiders III’ün çıkış tarihi 27 Kasım 2018 olarak duyuruldu.

Bu tarih nedense bana çok iç açıcı gelmiyor. Thq Nordic devasa AAA oyun dağıtımcıları kadar tanıtım/reklam bütçesine sahip bir şirket değil. Oyunlarını Battlefield 5 / Red Dead Redemption 2’den bir ay sonra, Fallout 76 ve Hitman 2’den ise çok kısa süre sonra piyasaya sürerek, tabiri caizse, kendi topuklarına sıkıyorlar gibi geliyor. Zira AAA oyunların yoğun olduğu dönemlerde en agresif satış kampanyasını hangi şirket yaparsa, genelde o dönemi karlı kapatan yine o şirket oluyor.

Tabi Thq Nordic sadece oyunun çıkış tarihini duyurmakla kalmadı. Bunun yanında oyun için bir değil, tam iki tane Collector’s Edition duyurdu.

Bunların ilki olan standart Collector’s Edition’ın içerisinde:

 • Oyun ve Steelbook saklama kabı
 • Darksiders III sanat kitabı
 • Oyunun müziklerini barındıran soundtrack albümü
 • Kozmetik DLC kodları
 • Ve elbette koleksiyoncu sürümünün olmazsa olmazı olarak, 25 cm boyunda “Fury” figürü

yer alacak. Bu paket 150$ dan satışa çıkacak.

Bir de sürpriz bir şekilde karşımıza çıkan Apocalypse Edition var. Onun içeriği ise şöyle:

 • Yukarıda saydığımız içeriğin tamamı
 • Fury’nin yanında, kardeşleri War ve Death’in, ayrıyeten ölü tüccar Vulgrim’in 3 adet 25’er cm’lik figürü
 • Darksiders madalyonu
 • 1 metreye – 70 santimetre kumaştan bir poster

Dolu dolu içeriğe sahip olan bu sürüm ise bayaaa tuzlu bir fiyata hardcore Darksiders hayranlarını bekliyor. Tuzlu derken, cidden tuzlu. Yani her zaman 400 $ lık koleksiyoncu sürümü görmüyorsunuz oyun aleminde.

Bütün bu duyurulardan sonra ağzınızın tadını kaçıracak bir kaç haberim de var maalesef. Uzun zamandır Türkiye’de dijital platformlarda satışa çıkardığı tüm oyunlarda uygun fiyat politikası uygulayan Thq Nordic anlaşılan sonunda Bethesda, 2K Games, Square Enix gibi firmalara katılma kararı almış.

Zira Darksiders III’ün an itibariyle Steam üzerinden gözüken ön sipariş fiyatı tamı tamına 269 TL . Çok değil, 4-5 ay öncesine kadar AAA fiyatlandırmaya sahip bütün Thq Nordic oyunları Steam’de 89 liradan satışa çıkıyordu. Hatta ve hatta Playstation store ve Microsoft market üzerinde de Thq Nordic oyunlarının fiyatları PC’ye oldukça yakındı.

Şimdi ise, en ucuz fiyatlandırmaya sahip platform Xbox One olmak üzere, Darksiders III ön sipariş fiyatları şöyle:

 • Xbox One Standart Sürüm 145 TL – Deluxe Sürüm 193.5 TL
 • PS4 Standart Sürüm 179 TL – Deluxe Sürüm 209 TL
 • PC / Steam Standart Sürüm 269 TL – Deluxe Sürüm 314(?!) TL

Oyunun Steam fiyatlandırması enterasan bir şekilde bölgesel fiyatlandırmaya sahip bütün ülkelerde güncel kurdan verilmiş. Bu düşük bir ihtimal dahi olsa, PC için gördüğümüz fiyatın hatalı olabileceği konusunda bizlere umut veriyor. Ya da Thq Nordic’de Bethesda ve avenesinin bulunduğu karanlık tarafa adım atmıştır, bilemeyeceğim.

Bu fiyatlandırmalar canımızı sıksa da, Darksiders III’ü heyecanla bekliyoruz. Umarız patlamaz ve Darksiders serisinin sonsuza dek tarihin tozlu raflarına gömülmesine sebep olmaz.

 

 

 

 

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Hitman 2 İnceleme

Hitman 2 İnceleme


OFD: 80.0%

Hitman 2 İnceleme

OFD: 80.0%

Keli ve barkoduyla gönüllerimize taht kuran Ajan 47 birbirinden zorlu yeni suikastlar için geri dönüyor. Piyasaya ilk olarak 2000 yılında giriş yapan Hitman serisi, geçen zaman içerisinde gizlilik oyunları arasında oldukça önem arz eden bir seri haline dönüştü. Keli, barkodu, kırmızı...

Fallout 76 İncelemesi

Fallout 76 İncelemesi


OFD: 40.0%

Fallout 76 İncelemesi

OFD: 40.0%

Savaş, savaş asl… anlaşılan bazen değişiyormuş Hani bazı zamanlar bir oyun çıkacak olduğu vakit, daha sonra sükut-u hayale uğramamak adına, beklentilerinizi en aşağıda tutarsınız. Hakeza ben de Fallout 76 için aynen böyle yaptım. Beklentilerimi düşük tuttum, gelecek olan oyunun bir ara ürün...

Darksiders III’ün Giriş Videosu Yayımlandı

Darksiders III'ün Giriş Videosu Yayımlandı


Darksiders III'ün Giriş Videosu Yayımlandı

Atlıların hikayesini merak edenler bu videoya Darksiders III'ün çıkışına yaklaştığımız her geçen gün, oyun hakkında daha fazla içerik ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün ortaya çıkan video ise oyundaki atlılarımıza daha geniş bir bakış atmamızı ve Fury'nin neden şuan ki görevine çıktığını...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir