“Dark Souls Demeyin Gözlerim Doluyor”

Üçlemeden oluşan Dark Souls nihayete erdi. Kaynak bizzat yapımcısı Hidetaka Miyazaki.

Ne yazık ki Dark Souls serisi, Dark Souls III’ün The Ringed City adını taşıyan indirilebilir içerik paketinin çıkması ile tamamıyla sona erdi. Bundan sonra Dark Souls ismiyle Miyazaki imzası taşıyan herhangi bir oyun görmeyeceğiz. From Software, oyunun yapımcı firması, Başkanı Miyazaki Japon’nın ünlü dergilerinden Famitsu’ya verdiği bilgilerde bu durumu doğruluyor. Miyazaki “geleceğe dair bir plana sahip değiliz” diyor Dark Souls için.

Ayrıca Miyazaki kendi oyununu da yorumlamış. Arzu ettiği her şeyi oyun için uygulayamadığını, serinin her üyesinin kendine has eksiklikleri ve gediklerinin olduğunu itiraf ediyor. Ancak bu duruma rağmen “kutsanmış” bir seri olduğunu da bildiriyor. Övüyor.

Son bir şey daha. From Software bazı dikkat çekeceklerini düşündükleri yeni oyunlar üzerinde çalışıyormuş ve Miyazaki nezdinde stüdyo oyunların Dark Souls’u andırıp andırmayacağı hususunda da pek endişe duymuyorlarmış. Yani buradan anlayacağınız üzere aynı dinamikler üzerine kurulu farklı temalarda oyunlar gelecek diyebiliriz. Buna örnek Bloodborn’u verebiliriz.

Hidetaka Miyazaki’nin kendi oyununu eleştirip övmesi aslında pek önemli değil. Sonuçta hem evladı hem de ekmeğini kazandığı bir ürün. Ancak biz oyuncular olarak kesinlikle memnun kaldık, saatlerimizi harcadık ve hala sunucularının aktif olmasından dolayı da oynamaya devam ediyoruz. Her şey için teşekkürler From Software, teşekkürler Hidetaka Miyazaki.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Berat Küçük

Video oyunları tutkunu, strateji hayranı, teknoloji meraklısı, sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni şeyler öğrenmek için çabalayan birİsi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir