Dark Devotion’ı Oynadık

Arada bir de “kolay” 2D oyun çıkarın hemi

Pek sevgili bağımsız oyun geliştiricileri, piyasaya çıkan eli yüzü düzgün her 2 boyutlu oyun 90’lı yılların zorluk standartlarında olmak zorunda değil. Zor oyunlarla bir alıp veremediğim yok, yanlış anlamayın. Soulsborne serisini defalarca bitirmişliğim (Sekiroyu da iki defa), Ninja Gaiden serisini yalayıp yutmuşluğum var. 2 boyutlu olarak da Dead Cells’den Battletoads’a severek oynadığım pek çok zor sayılabilecek oyun mevcut.

Amma velakin arada bir kafam rahat , önümdeki ekrana ciddi manada konsantre olmamı gerektirmeyecek şekilde, bağımsız oyunlar da oynayasım geliyor. Hani böyle Rayman Legends gibi basit bir platformer yahut stardew valley gibi hoş ve casual 2D/izometrik yapımlarla da zaman geçirmek istiyorum arada sırada. Bunu tek isteyen ben değilimdir herhalde değil mi?

Dark Devotion’un başında hatırı sayılır bir zaman geçirdikten sonra işte hissettiklerim bunlardı. Oyun güzel mi, güzel. Zor mu, zor. Bunun daha kolayını yapsalar yine zevkle oynar mıydım? Kesinlikle, hatta muhtemelen daha büyük bir zevkle oynuyor olurdum.

“Dark Devotion İlk Bakış” yazısı için tıklayınız

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir