Danny Bilson ve Lloyd Levin’den Yaratıcı Bir Proje!

Bir zamanlar THQ’da görevli Danny Bilson Telltale Games’in The Walking Dead’inden ilham aldığı yeni bir proje üzerinde çalıştığını duyurdu!

Bugün Newcastle’da düzenlenen GameHorizon konferansında boy gösteren eski THQ çalışanı Danny Bilson; Hellboy, Watchmen ve Tomb Raider filmlerinin yapımcılığıyla hatırlayacağımız Lloyd Levin ile geliştirdikleri yeni projelerini tanıttı. Herhangi bir isim verilmeden betimlenen projeyi bir tür interaktif film serisi olarak tanımlayan Bilson, geçtiğimiz yıla damgasını vuran korku – macera oyunu The Walking Dead’den ilham aldıklarını ve bu oyun konseptini bir adım öteye taşımak istediklerini söyledi.

Mini bütçeli ve sanal ortamdan düzenli aralıklarla yayımlanacak, 2 saatlik bölümler halindeki bir film serisi tasarlamayı düşündüklerini belirten Bilson, her bir bölüm arasında da tıpkı Telltale Games’in The Walking Dead projesinde olduğu gibi kısa oyunlar yayımlayarak serinin takipçilerini sıradaki bölüme hazırlayacaklarını söyledi. Elbette bir adım daha ileriye gitmek adına interaktif yapıyı geliştirmek de planlar yer arasında yer alıyor.

Bakalım Bilson ve Levin ikilisi bizleri şaşırtacak bir seriye imza atabilecekler mi?..

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir