Cyberpunk 2077’yi Bekleyenlere Kötü Haber

Cyberpunk 2077’yi Bekleyenlere Kötü Haber

Cyberpunk 2077’yi büyük bir heyecanla bekliyorsanız kötü haberi verelim. Yapımcıların söylediğine göre oyunun çıkışına daha uzunca bir süre var.

Oyun dünyasına kazandırdığı Witcher serisi ile oldukça beğenilen ve takdir toplayan CD Projekt RED, uzunca bir süredir Cyberpunk 2077 oyunu ile uğraşıyor. İlk olarak yedi yıl önce duyurulan oyun E3 2018 sayesinde sessizliğini bozmuş ve tekrardan gündeme gelmişti. Yayınlanan oynanış videoları, resimler ve bilgiler sayesinde oyuna olan iştahımız da kabarmıştı. Ancak PlayStation tarafından “Creating Cyberpunk 2077” ismiyle yayınlanan videoya göre oyunun çıkışından hala oldukça uzağız.

Yayınlanan videoda anlatıcı rolünü ise Witcher serisinde Geralt’ı seslendiren Doug Cockle üstleniyor. Cyberpunk 2077 ekibinden çalışanların düşüncelerini aktardığı videoda oyunun neden sessizliğe büründüğü, geliştirme aşamasının ne durumda olduğu gibi sorulara cevaplar da veriliyor.

CD Projekt RED kurucu ortaklarından Marcin Iwinski E3 2018 sırasında hem kendisinin hem de ekibin fazlasıyla gergin olduğunu belirtti. Ancak oynanış videosunun ardından gelen olumlu tepkiler ekibe büyük bir nefes aldırmış. Şimdi ise oyuncu topluluğu doğal olarak yeni bir gelişme, hatta muhtemel bir çıkış tarihi bekliyorlar. Tabi Doug Cockle’ın söylediğine göre oyun “bitme aşamasından uzak” bir konumda bulunuyor.

Tamam oyunun bitmesine daha zaman olsun, ama niye bir şey göstermiyor bu adamlar?” diyorsanız ekip bu soruyu da es geçmiyor. Söylediklerine göre sessiz geçen beş yıl içerisinde ekip “beklentilerin üzerine çıkacak bir deneyim” geliştirmek için sıkı bir şekilde uğraşmış. Ancak oyun geliştirme sürecindeki değişkenlik yüzünden dün benimsedikleri fikirleri bugün terk etmek zorunda kalmışlar. Haliyle sabit şekilde “Şu özelliği sunacağız.” gibi bir açıklama yapılması da mümkün olmamış.

Peki oyunun çıkış tarihine dair hiç mi bilgi verilmedi? Ekibin 2013 yılında yaptığı açıklamaya atıfta bulunularak oyunun “hazır olduğu zaman çıkış yapacağı” söyleniyor. Bunun haricinde ise Cyberpunk 2077’yi muhteşem bir oyuna dönüştürmek için başta karakter yaratımı ve açık dünya tasarımı olmak üzere pek çok dinamik üzerinde yoğun şekilde çalışıldığı aktarıldı.

CD Projekt RED’in yeni gözdesi Cyberpunk 2077 PC, PlayStation 4 ve Xbox One çıkışını gerçekleştirecek. Oyun hakkında yeni bilgiler edinmek için şimdilik en güvenilir adres E3 2019 olarak görünüyor. Zira şirket bu sene de konferansı es geçmeyeceklerini açıkladı. Biz oyunculara düşen ise gene aynı; bekliyoruz… şu an yedinci yılımızdayız.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Pandemic Express Nasıl Olmuş?


Pandemic Express Nasıl Olmuş?

Gelecek vaat eden bir erken erişim daha: Pandemic Express – Zombie Escape. Bir başka erken erişim oyununu gösteriyorum size. Videoları ile dikkatimi cezbeden oyunu geçen oynadım, akabinde kısa bir süre önce Twitch’te canlı yayınını yaptım. Gayet eğlenceliydi, yayın da oyun da. Video...

Total War Three Kingdoms’da Nasıl Asker Üretiliyor?

Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?


Total War Three Kingdoms'da Nasıl Asker Üretiliyor?

Çin'de İmparator olmak kolay değil. Çin’i yönetmek istiyorsanız, bu koca kadim coğrafyayı kontrol altında tutmak ve rakiplerden arınmak için ordularınızın korku salması lazım. Karşı unsurları bertaraf etmek için dayanıklı, her savaş türüne hazırlıklı olması lazım. Peki bunu nasıl...

Trials of Fire’a Bir Bakış Attık

Trials of Fire'a Bir Bakış Attık


Trials of Fire'a Bir Bakış Attık

Trials of Fire İlk Bakış. Erken erişimin meyvelerinde bugün... Erken erişime çıkışını gerçekleştirmiş oyunlar üzerine yazdığım her ilk bakışta değindiğim bir husus var: erken erişim her zaman kötü değildir. Erken erişim nitelikli geliştiriciler ve oyunları için , normal şartlar altında...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir