Cyberpunk 2077’nin Dopdolu Bir Deneyim Sunması Hedefleniyor

Cyberpunk 2077’nin Dopdolu Bir Deneyim Sunması Hedefleniyor

Witcher serisi ile gönüllerde taht kuran CD Projekt RED’in sıradaki ve gizemli projesi Cyberpunk 2077 için yeni açıklamalar yapıldı.

Oyun dünyasına kazandırdığı Witcher serisi ile oldukça beğenilen ve takdir toplayan Polonya merkezli CD Projekt RED, bundan beş yıl önce Cyberpunk 2077 adlı yeni bir oyun için yola koyulduklarını açıklamıştı. Adından da anlaşılacağı üzere siberpunk, yani “yüksek teknoloji, düşük yaşam” şeklindeki bir kurgusal dünya türünü karşımıza çıkaracak yapım hakkında aradan geçen yıllara rağmen pek az şey biliyoruz. Hatta bu sebeple pek çok kez oyunun iptal edildiği, zaten belirsiz olan çıkış tarihinin daha da belirsiz bir geleceğe ertelendiği gibi haberler karşımıza çıktı. Ancak yapımcılar bu iddiaları defalarca kez kesin dille reddettiler. Şimdi ise şirketin düzenlediği bir mali etkinlikte Cyberpunk 2077 için ufak da olsa bazı bilgiler elimize geçti.

CD Projekt RED Yönetim Kurulu Başkanı Adam Kiciński düzenlenen mali etkinlikte Cyberpunk 2077’nin tek oyunculu deneyiminin son derece dolu ve tatmin edici olacağı yönünde açıklamalar yaptı. Birbirleriyle kurgusal açıdan pek benzerlik taşımasalar da Witcher serisinin bu yeni projeleri için güzel bir model olduğunu belirten Kiciński “Her şeyi ve her bir detayı göz önünde bulunduruyoruz. Aramızda fikir alışverişi yapıp duruyoruz. Witcher 3’te olduğu gibi uçsuz bucaksız, hikaye ile şekillenen, hiçbir mikro ödeme veya gizli şeyler içermeyen bir tek oyunculu rol yapma deneyimi sunmak istiyoruz.” dedi.

Oynanış anlamında çok detaya girmeyen ve ağzını suku tutan Kiciński açıklaması sırasında “Önceden belirlenmiş bir karaktere sahip olmaması ve gelecek temalı olması yönüyle Witcher 3’ten son derece farklı bir oyun olsa da…” sözleriyle kendi karakterimizi yaratabileceğimize göz kırpmış oldu. Çok oyunculu mod hakkında pek açıklama bulunmasa da sürekli olarak yapılan hikaye tabanlı oynanış vurgusunun çok oyunculu içerik açısından pek de olumlu bir işaret olmadığını söyleyebiliriz.

Kısa bir süre önce E3 2018’e katılacağı açıklanan şirketin fuarda oyunla alakalı bir şeyler sunup sunmayacağı sorulduğunda Kiciński tedbirli bir yaklaşımda bulundu. Kendisinin şu an herhangi bir duyuru hakkında yorum yapabilecek bir durumda olmadığını belirterek şirketin fuar başlamadan kısa süre önce E3 planlarını açıklayacağını söylemekle yetindi. Ayrıca Cyberpunk 2077’nin teknolojik açıdan özenle geliştirildiğini belirterek yeni nesil konsollara yönelik ucu açık bir ifadede bulundu ve “Teknolojik açıdan Cyberpunk 2077 son derece gelişkin olacak. Teknolojimiz gelecek nesillerle uyum içerisinde ilerleyebilecek durumda. Oyunumuz gelecekten yararlanabilecek, güçlü ekipmanları kullanabilecek bir şekilde geliştiriliyor. Ancak gelecek nesil konsollarla alakalı herhangi bir duyuru bulunmadığı için bundan fazla bir şey söyleyemem.” sözleriyle açıklamasını noktaladı.

CD Projekt RED’in ve oyun dünyasının sıradaki gözdesi Cyberpunk 2077 için bir çıkış tarihi bulunmuyor. E3 2018’e katılacağını açıklayan şirketin bu fuarda oyun için yeni bilgiler yayınlayacağını tahmin ediyoruz. Oyun için yayınlanan tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
111
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor


Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor

Paradox’u genel olarak devasa strateji oyunlarından tanıyoruz ama bünyesinde tonlarca isim/dağıtım haklarını barındırdığı oyun da var. Bunlardan birisi de işte bu kült seri ve GDC’de duyuruldu. San Francisco’da GDC gerçekleştiriliyor, oyun geliştiricileri konferansı, önemli birçok sektörel...

Mass Effect’i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz

Mass Effect'i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz


Mass Effect'i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz

Bir klasik, Mass Effect, birçok kez bitirilebilir. Ancak hiçbiri bu kadar güzel gözükmez. Neyden mi bahsediyoruz? Elbette modlanabilmesinden. Eğer Mass Effect'i henüz oynamadıysanız ya da tekrar oynamak istyorsanız Ahmet'e kulak verin. Kendisinin hazırladığı mühim modlama rehberi vesilesiyle...

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!


Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Dev şirket sonunda ağzındaki baklayı çıkardı   Google uzun süredir konsol/PC oyunları piyasasına adımını atmak için adım saymaktaydı. Kapalı kapılar arkasındaki anlaşmalar, eleman alımları, Project Stream ve konsol planı dedikoduları derken sonunda Google'ın yeni projesi ortaya...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir