Cyberpunk 2077 Yapımcıları FPS Bakış Açısının Sevilmediğinin Farkında

Cyberpunk 2077 Yapımcıları FPS Bakış Açısının Sevilmediğinin Farkında

FPS bakış açısıyla sunulması planlanan Cyberpunk 2077’nin bu durumundan memnun olmayan oyuncular için geliştirici ekipten açıklama geldi.

İki gün önce Cyberpunk 2077 için sunulan 48 dakikalık oynanış demosu beraberinde oyunun atmosferinden ilk bilgileri edinmeye başlamıştık. Oynanış demosu genel anlamda oldukça beğenilse oyuncuların önemli bir kesimi, oyunun niye FPS bakış açısıyla sunulacağına anlam veremiyor. Oyunun Görev Tasarımcısı Patrick Mills de firma olarak bu hoşnutsuzluğun farkında olduklarını belirtti.

Gamescom etkinliğinde DualShockers sitesiyle kısa bir röportaj gerçekleştiren Mills oyuncuların tepkilerini anlayışla karşıladıklarını belirtti. “(FPS bakış açısı) kararımızın arkasındayız. Ancak FPS’i sevmeyen pek çok insanın bulunduğunu da biliyoruz. Ayrıca çeşitli sebeplerden dolayı FPS oyunlarını oynamayan ufak bir kitle de mevcut.” diyen Patrick Mills FPS bakış açısını iyileştirmek için çeşitli ayarlamalar yapabileceklerini belirtti. Ardından Cyberpunk 2077’nin olabildiğince çok kişi tarafından oynanıp sevilmesini istediğini ekledi.

Patrick Mills bir ay önce katıldığı bir röportajda FPS tercihinin sebebini “Birinci şahıs bakıştan elde ettiğimiz pek çok avantaj mevcut. Bunlardan biri de karaktere yakın olmak ve doğrudan o karakterle bütünleştiğinizi hissetmek. Ayrıca bir şeyi belirtmek istiyorum: Gidin ve üçüncü şahıs bir oyun oynayın, örneğin Witcher’ı oynayın. Dosdoğru yukarıya bakmaya çalışın. Sadece bir kamerayı hareket ettirmiş gibi hissedeceksiniz. Cyberpunk 2077’de sizin Night City’de dolaşmanızı ve yukarı bakıp betondan, cam ve çelikten yapılmış gökdelenleri görmenizi istiyoruz. Gerçekten bu şehirde olduğunuzu ve şehrin sizi canlı canlı tükettiğini hissettirmek istiyoruz. Bu da sadece birinci şahıs bakış açısıyla mümkün.” şeklinde açıklamıştı.

CD Projekt RED Yönetim Kurulu Başkanı Adam Kiciński de oynanış demosu için yorumlarda bulundu. Şirketin düzenlediği toplantıda söz alan Kiciński E3 2018’de yayınladıkları fragmanın şirket ve Cyberpunk 2077 için oldukça önemli bir an olduğunu belirtti. Ardından da iki gün önce yayınlanan oynanış demosundan bahsetti. “Demo hakkında herhangi bir özet veya değerlendirme okumadım. Ancak çeşitli geri bildirimleri okudum ve büyük çoğunluğunun oldukça olumlu olduğunu söyleyebilirim. Oyuncuların düşüncelerini son derece önemsiyoruz. Kendimize oldukça güveniyoruz zira oyun henüz geliştirmenin son aşamalarında bile değil ve burada oyundaki kusurlardan bahsetmiyorum. Esas değinmek istediğim şey zaman içinde değişecek olan bazı özellikler. Ancak sunduğumuz bu iki içeriğin ardından, Cyberpunk 2077 için elimizden geleni yapmanın oyunculara karşı bir borcumuz olduğuna karar verdik. Çevremizden gelen tepkiler, demomuzu hem Gamescom’da hem de başka yerlerde gören medya görevlilerinin dönüşleri çok güzeldi.

CD Projekt RED’in yeni gözdesi Cyberpunk 2077 PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek, ancak henüz bir çıkış tarihi verilmiş değil. Kısa süre önce yayınlanan oynanış demosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

UYARI: İzleyeceğiniz videonun çeşitli kısımları yetişkinlere yönelik içerikler barındırmaktadır.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?


E3 2019 Konferanslarında Neler Yaşandı?

E3 2019'da büyük isimlerin konferansları nasıldı, hangi oyunlar duyuruldu ve ne düşünüyoruz? Duyurulan oyunlar hakkında detaylar, yeni duyurulanlar ve canlı yayını izlerken yaptığımız yorumlar aşağıdaki yönlendirme içeren başlıklarda mevcut. Ubisoft E3 2019 Konferansıyla Hayal Kırıklığı...

Dauntless Mercek Altında

Dauntless Mercek Altında


Dauntless Mercek Altında

Fakir adamın Monster Hunter’ı. Böyle yazınca bir kendimden tiksinmedim desem yalan olur. F2P oyunlara “fakir adamın şusu” yakıştırmasını yapmaktan hoşlanmam, lakin bu başlığın bir nedeni var. Dauntless, gerçekten, Monster Hunter World’e para vermek istemeyen oyuncuları çekmek için yapılmış...

Team Sonic Racing İnceleme

Team Sonic Racing İnceleme


Team Sonic Racing İnceleme

Hepimizin özlediği Kirpi Sonic yeni macerasında pistlerin en hızlısı olmak için mücadele veriyor. Sumo Digital’ın geliştirdiği Sonic & All-Stars Racing Transformed isimli kart yarış oyunu piyasaya sürüldüğü 2012 yılında oldukça olumlu yorumlar elde etti. Öyle ki oyunun Steam sayfasındaki...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir