Cyberpunk 2077 Yapımcıları FPS Bakış Açısının Sevilmediğinin Farkında

Cyberpunk 2077 Yapımcıları FPS Bakış Açısının Sevilmediğinin Farkında

FPS bakış açısıyla sunulması planlanan Cyberpunk 2077’nin bu durumundan memnun olmayan oyuncular için geliştirici ekipten açıklama geldi.

İki gün önce Cyberpunk 2077 için sunulan 48 dakikalık oynanış demosu beraberinde oyunun atmosferinden ilk bilgileri edinmeye başlamıştık. Oynanış demosu genel anlamda oldukça beğenilse oyuncuların önemli bir kesimi, oyunun niye FPS bakış açısıyla sunulacağına anlam veremiyor. Oyunun Görev Tasarımcısı Patrick Mills de firma olarak bu hoşnutsuzluğun farkında olduklarını belirtti.

Gamescom etkinliğinde DualShockers sitesiyle kısa bir röportaj gerçekleştiren Mills oyuncuların tepkilerini anlayışla karşıladıklarını belirtti. “(FPS bakış açısı) kararımızın arkasındayız. Ancak FPS’i sevmeyen pek çok insanın bulunduğunu da biliyoruz. Ayrıca çeşitli sebeplerden dolayı FPS oyunlarını oynamayan ufak bir kitle de mevcut.” diyen Patrick Mills FPS bakış açısını iyileştirmek için çeşitli ayarlamalar yapabileceklerini belirtti. Ardından Cyberpunk 2077’nin olabildiğince çok kişi tarafından oynanıp sevilmesini istediğini ekledi.

Patrick Mills bir ay önce katıldığı bir röportajda FPS tercihinin sebebini “Birinci şahıs bakıştan elde ettiğimiz pek çok avantaj mevcut. Bunlardan biri de karaktere yakın olmak ve doğrudan o karakterle bütünleştiğinizi hissetmek. Ayrıca bir şeyi belirtmek istiyorum: Gidin ve üçüncü şahıs bir oyun oynayın, örneğin Witcher’ı oynayın. Dosdoğru yukarıya bakmaya çalışın. Sadece bir kamerayı hareket ettirmiş gibi hissedeceksiniz. Cyberpunk 2077’de sizin Night City’de dolaşmanızı ve yukarı bakıp betondan, cam ve çelikten yapılmış gökdelenleri görmenizi istiyoruz. Gerçekten bu şehirde olduğunuzu ve şehrin sizi canlı canlı tükettiğini hissettirmek istiyoruz. Bu da sadece birinci şahıs bakış açısıyla mümkün.” şeklinde açıklamıştı.

CD Projekt RED Yönetim Kurulu Başkanı Adam Kiciński de oynanış demosu için yorumlarda bulundu. Şirketin düzenlediği toplantıda söz alan Kiciński E3 2018’de yayınladıkları fragmanın şirket ve Cyberpunk 2077 için oldukça önemli bir an olduğunu belirtti. Ardından da iki gün önce yayınlanan oynanış demosundan bahsetti. “Demo hakkında herhangi bir özet veya değerlendirme okumadım. Ancak çeşitli geri bildirimleri okudum ve büyük çoğunluğunun oldukça olumlu olduğunu söyleyebilirim. Oyuncuların düşüncelerini son derece önemsiyoruz. Kendimize oldukça güveniyoruz zira oyun henüz geliştirmenin son aşamalarında bile değil ve burada oyundaki kusurlardan bahsetmiyorum. Esas değinmek istediğim şey zaman içinde değişecek olan bazı özellikler. Ancak sunduğumuz bu iki içeriğin ardından, Cyberpunk 2077 için elimizden geleni yapmanın oyunculara karşı bir borcumuz olduğuna karar verdik. Çevremizden gelen tepkiler, demomuzu hem Gamescom’da hem de başka yerlerde gören medya görevlilerinin dönüşleri çok güzeldi.

CD Projekt RED’in yeni gözdesi Cyberpunk 2077 PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek, ancak henüz bir çıkış tarihi verilmiş değil. Kısa süre önce yayınlanan oynanış demosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

UYARI: İzleyeceğiniz videonun çeşitli kısımları yetişkinlere yönelik içerikler barındırmaktadır.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Darksiders III’ün Giriş Videosu Yayımlandı

Darksiders III'ün Giriş Videosu Yayımlandı


Darksiders III'ün Giriş Videosu Yayımlandı

Atlıların hikayesini merak edenler bu videoya Darksiders III'ün çıkışına yaklaştığımız her geçen gün, oyun hakkında daha fazla içerik ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün ortaya çıkan video ise oyundaki atlılarımıza daha geniş bir bakış atmamızı ve Fury'nin neden şuan ki görevine çıktığını...

Playstation Türkiye’ye Ticaret Bakanlığından Soruşturma!

Playstation Türkiye'ye Ticaret Bakanlığından Soruşturma!


Playstation Türkiye'ye Ticaret Bakanlığından Soruşturma!

Oyun fiyatlarının zamlanmasına tepki gösteren oyuncuların sesi bu sefer duyuldu! Malumunuz son dönemlerde Türkiye'de resmi kanallardan dağıtılan konsol oyunlarının fiyatları aldı başını gitti. Firmalar başlarda bu zamların müsebbibi olarak yükselen dolar/euro kurunu gösterseler de, zamanla...

Darksiders III Yeni Fragmanıyla Sizleri Çıkışına Hazırlıyor!

Darksiders III Yeni Fragmanıyla Sizleri Çıkışına Hazırlıyor!


Darksiders III Yeni Fragmanıyla Sizleri Çıkışına Hazırlıyor!

Dört atlı, akınlarda çocuklar gibi şendik THQ Nordic'in altın markası sayılabilecek Darksiders serisinin son üyesi olacak olan Darksiders III'ün çıkışı gittikçe yaklaşıyor. Hatta yapımın, kabaca, 11 gün içinde bizlerle olacağını dahi söyleyebiliriz. Oyunun çıkışı yaklaşırken elbette...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir