Cyberpunk 2077 Politik Yönü Kuvvetli Bir Oyun Olacak

Cyberpunk 2077 Politik Yönü Kuvvetli Bir Oyun Olacak

Official Xbox Magazine’e açıklamalarda bulunan CD Projekt RED Görev Tasarımcısı Patrick Mills, Cyberpunk 2077’nin politik bir oyun olacağını söyledi.

Oyun dünyasına kazandırdığı Witcher serisi ile oldukça beğenilen ve takdir toplayan Polonya merkezli CD Projekt RED, şu aralar (hatta uzunca bir süredir) Cyberpunk 2077 oyunu ile uğraşıyor. İlk olarak beş yıl önce duyurulan oyun geçtiğimiz E3 konferansı sayesinde sessizliğini bozmuş ve tekrardan gündeme gelmişti. Resmi Xbox dergisi Official Xbox Magazine de firmanın  Görev Tasarımcısı Patrick Mills ile röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj sayesinde oyunun politik yönünden bazı tercihlerin sebeplerine kadar pek çok bilgi öğrendik.

Patrick Mills geliştirdikleri oyunun ait olduğu kültür sebebiyle bazı politik mesajlar taşıyacağını belirtti “Cyberpunk 2077 en tepedeki güçlü insanlar ile en aşağı kademedeki güçsüz insanları işleyen bir oyun. Bu güç para, hiyerarşi, teknoloji veya doğrudan şiddet ile elde edilebilir. Orijinal Cyberpunk 2020 dünyası -tıpkı Witcher serisinde de olduğu gibi- yazarın dünya hakkındaki çeşitli eleştirilerinden meydana geliyordu ve biz de bunu oyunlarımızda uygulamaktan çekinmiyoruz. Hatta tam tersi şekilde, bizi diğerlerinden ayıran özelliklerden biri bu.

Patrick Mills firma olarak cesur bir yapıda olduklarını vurguladı ve bu sebeple siberpunk kültürüne yakışır şekilde politik göndermelerle dolu bir oyun sunacaklarını belirtti. “Elbette ki yetişkinlere uygun içerik sadece cinsellik ve şiddetten ibaret olamaz. Siberpunk doğası gereği politik bir tür ve bizim oyunumuz da doğası gereği politik bir yapım. Siberpunk yaşadığımız dünyayı ilginç ve karmaşık şekillerde eleştiren bir tür ve biz de bunu başarabilmeyi umuyoruz.”

Politik konuları bir yana bıraktıktan sonra Mills’e oyun için neden FPS bakış açısının tercih edildiği soruldu. Mills’in şu cevabı verdi, “Birinci şahıs bakıştan elde ettiğimiz pek çok avantaj mevcut. Bunlardan biri de karaktere yakın olmak ve doğrudan o karakterle bütünleştiğinizi hissetmek. Ayrıca bir şeyi belirtmek istiyorum: Gidin ve üçüncü şahıs bir oyun oynayın, örneğin Witcher’ı oynayın. Dosdoğru yukarıya bakmaya çalışın. Sadece bir kamerayı hareket ettirmiş gibi hissedeceksiniz. Cyberpunk 2077’de sizin Night City’de dolaşmanızı ve yukarı bakıp betondan, cam ve çelikten yapılmış gökdelenleri görmenizi istiyoruz. Gerçekten bu şehirde olduğunuzu ve şehrin sizi canlı canlı tükettiğini hissettirmek istiyoruz. Bu da sadece birinci şahıs bakış açısıyla mümkün.

CD Projekt RED’in yeni gözdesi Cyberpunk 2077 PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek, ancak henüz bir çıkış tarihi verilmiş değil. Oyun için E3 2018’de yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
4
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pathfinder: Kingmaker İncelemesi

Pathfinder: Kingmaker İncelemesi


OFD: 81.0%

Pathfinder: Kingmaker İncelemesi

OFD: 81.0%

Krallar taçlarını ve asalarını geride bıraktılar, kahramanlar da silahlarını. Ama aralarındaki, ihtişamları dışlarına taşan, bunu dışarıdaki şeylerden almayan büyük insanlar, büyüklüklerini yanlarında götürdüler. – Arthur Schopenhauer UYARI İncelemesini okuyacak olduğunuz oyunun DI...

Battlefield V’teki Nazi Savaş Hikayesi İçin DICE’tan Açıklama

Battlefield V'teki Nazi Savaş Hikayesi İçin DICE'tan Açıklama


Battlefield V'teki Nazi Savaş Hikayesi İçin DICE'tan Açıklama

Battlefield V'in Naziler'e odaklanacak olan "The Last Tiger" isimli Savaş Hikayesi için DICE yetkililerinden açıklama geldi. Battlefield V'in tek oyunculu deneyimini oluşturacak ve 2. Dünya Savaşı'nı farklı hikayelerle gösterecek olan Savaş Hikayeleri modu için birkaç gün önce bir tanıtım...

Hitman 2’deki İlk Zorlu Hedefimiz Ünlü Aktör Sean Bean Olacak!

Hitman 2'deki İlk Zorlu Hedefimiz Ünlü Aktör Sean Bean Olacak!


Hitman 2'deki İlk Zorlu Hedefimiz Ünlü Aktör Sean Bean Olacak!

Ölmelerden kurtulamayan ünlü aktör Sean Bean bu sefer de Hitman 2'deki zorlu hedeflerimizden biri olacak. 2016'nın başlarında ilk kez çıkış yapan ve sene içerisinde altı bölüm olarak sunulan Hitman, ünlü seriye yeni bir soluk getirmiş ve beğenileri kazanmıştı. Bunun ardından yapımcı IO...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir