Crytek Xbox One İçin CryEngine 3 Kullanacak

Video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Crytek’in CryENGINE 3 teknolojisi, Microsoft’un yeni duyurulan “hepsi bir arada” oyun ve eğlence sistemi Xbox One’da yazılım geliştirilecek şekilde yenilendi.

Yakın zamanda, Xbox One’ın yazılım ve araç resmi lisanslı sağlayıcısı olan Crytek, hem platformu destekleyecek hem de CryENGINE 3 lisans sahiplerine bu sistem üzerinde kendi oyunlarını geliştirebilmeleri için gereken gelişmiş araçları sunacak.

Crytek Global İş Geliştirme Direktörü Carl Jones yaptığı açıklamada; “İki yıl önce CryENGINE 3 ‘ün yeni nesil konsollar için hazır olduğunu duyurmuştuk. Aradan geçen zaman bize bu sözün doğruluğunu kanıtlıyor. Oyun geliştiriciler Xbox One için oyun geliştirmeye başladıkça sağlayacağımız güçlü teknoloji ve destek, CryENGINE 3 kullanıcılarının sektörde her zaman en önde olmalarını sağlayacak,” şeklinde konuştu.

Crytek’in CryENGINE 3 teknolojisi, dünyanın dört bir yanındaki lisans sahipleri tarafından satış rekorları kıran ve popüler online oyunların geliştirilmesinde kullanılmasının yanı sıra, sayısız ödül kazanan grafiklerin ve gerekli tüm oyun sistem ve araçlarının bir arada sunulduğu ilk oyun geliştirme çözümü olma özelliğini taşıyor.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir