Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Orijinal Oyunlara Kıyasla Daha Zor

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy’nin geliştirici ve yayıncıları, oyunun oynanış açısından, orijinal yapımlara kıyasla daha zor olduğunu ifade ettiler.

30 Haziran 2017 tarihinde PlayStation 4 için çıkarılan Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, incelemelerden güzel puanlar almış ve oyuncuların takdirini toplamıştı. Eski Crash Bandicoot oyunlarıyla benzerlikler kadar farklılıklar da taşıyan yapımın oynanışı hakkında geliştirici firma Vicarious Visions ve yayıncı Activision açıklamalarda bulundu.

Oyunun çıkışından birkaç gün sonra, bazı Twitch kullanıcıları N. Sane Trilogy’nin zıplama zamanlarının, orijinal oyunlardan daha kısa olduğunu kanıtlayan bir video paylaştılar. Bunun bir animasyon hatası olduğunu düşünen oyuncular için ilk açıklama Activision cephesinden geldi. Şirketin İçerik Yöneticisi Kevin Kelly yaptığı açıklamada “N. Sane Trilogy’nin oynanışında, hemen anlaşılamayan bazı farklılıklar mevcut. Bu farklılıklardan biri olarak da X tuşunu bıraktığınız zaman eski oyunlara kıyasla daha erken düşüyorsunuz.” ifadelerini kullandı. Sözlerine devam eden Kelly, bu durumun geliştirici firma Vicarious Visions’ın yapım aşamasındaki kararından kaynaklandığını belirtti.

Eski oyunları oynayan kesim için remastered sürümdeki farklılıklara alışmanın zor olabileceğini kabul eden Kelly buna rağmen alışma aşamasının da eğlenceli olduğunu belirtiyor. Ayrıca seriye yeni dahil olan oyuncuları da unutmayarak “Yeni bir oyuncuysanız öncelikle ikinci ve üçüncü oyunu oynamanız daha mantıklı. Buralarda deneyim kazandıktan sonra ilk Crash Bandicoot oyununu denemeye başlayın.” açıklamasını yaptı ve bu ifadeyle ilk oyunun üçlü arasındaki en zor yapım olduğunu kabul etti.

30 Haziran’da PS4 için raflardaki yerini alan Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, oldukça olumlu geri dönüşler elde etmeyi başardı. Oyun şu an PlayStation Store üzerinden 119,00₺ fiyat etiketi ile satılmakta.

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir