Command & Conquer: Red Alert ve Tiberian Wars Remastered Olacak!

Command & Conquer: Red Alert ve Tiberian Wars Remastered Olacak!

Gerçek zamanlı strateji denince akla ilk gelen oyun serilerinden Command & Conquer’ın iki üyesi remastered olarak karşımıza çıkacak.

Bundan tam 23 yıl önce ilk kez çıkış yapan Command & Conquer serisi oyun dünyasının kilometre taşlarından biri olmayı başarmıştı. Gerçek zamanlı strateji türünün akla ilk gelen isimlerinden olan serimiz, yıllar içerisinde pek çok oyuncunun kalbini kazanmayı başarmıştı. İki yıl sonra 25. yılını kutlayacak olan seri için de EA Games’in harekete geçmek istediğini bir ay kadar önce duymuştuk. Şimdi ise EA Games’ten gelen haberler gösteriyor ki Command & Conquer serisini remastered yapmak için gerekli çalışmalara resmen başlandı.

EA Games’in resmi sitesinde paylaşılan yazılı açıklamada Tiberian Dawn ve Red Alert oyunlarının remastered edilerek tekrardan piyasaya sürüleceği açıklandı. Ayrıca şirketin gerçek planının Tiberian Dawn ile yetinmek olduğu, fakat bir ay önceki habere gelen olumlu tepkiler ve oyuncuların Red Alert sevgisi nedeniyle ikinci bir remastered için karar verildiği paylaşıldı. Ayrıca Covert Ops, Counterstrike ve Aftermath gibi sevilen genişletme paketleri de remastered koleksiyonunun içinde yer alacak ve herhangi bir ilave ödeme gerektirmeyecek.

EA Games’e bu remastered yolculuğu sırasında ise Petroglyph Games eşlik edecek. Hatırlarsanız C&C serisini geliştiren Westwood Studios, 2003 yılında EA Games tarafından tasfiye edilmiş ve pek çok Westwood çalışanı EA Games’te kalmayıp kendi stüdyoları olan Petroglyph Games’i kurmuştu. EA Games yıllar önce tasfiye ettiği çalışanlara bugün ise Tiberian Dawn ve Red Alert’in remastered sürümlerini geliştirme görevini verdi. Yani güzel yapımlar görebilmek için emin ellerde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Petroglyph Games’in kurucu ortağı ve C&C’nin yaratıcılarından biri olan Joe Bostic ise bu gelişme için “EA Games eski C&C oyunlarını gözden geçirip hayranlara istediklerini vermek için doğru zamanın geldiği yönünde karar aldı. Petroglyph’in bünyesinde pek çok eski Westwood çalışanı bulunuyor ve stüdyomuz bu sebeple orijinal Command & Conquer oyunlarını tekrardan hayata döndürmek için harika bir seçim.” açıklamasını yaptı.

Sanırsak gerçek zamanlı strateji sevdalıları için bundan daha güzel bir haber olmazdı. Tiberian Dawn: Remastered ve Red Alert: Remastered’ın ne zaman çıkış yapacağı henüz belli değil. Ancak birkaç ay içerisinde daha net bilgilerin paylaşılması bekleniyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin


Çıkmadan Imperator Rome Hakkında Bilgi Edinin

Satışa sunulmadan yeni devasa strateji oyunu Imperator Rome'u bizden öğrenin. "Paradox’un yeni eseri Imperator Rome’u çıkmadan oynuyor, sizler için tecrübe ediyoruz. Devasa strateji oyunu denince akla uzun yıllardır Paradox dışında başka bir firma gelmiyor. Geliştirdikleri oyunlar...

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi


PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

PlayStation 4’ün Sistem Mimarisi Lideri olan Mark Cerny, gerçekleştirdiği röportajda PlayStation 5 hakkında ilk bilgileri açıkladı. Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 üzerinde birkaç yıldır çalıştığını hepimiz biliyoruz. Ancak şimdiye dek birkaç ima ve sızıntı dışında elimize pek...

Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Role Playing Yaparken Dikkat Edin


Role Playing Yaparken Dikkat Edin

Bir oyun ya da evren ile alakalı rol yaparak ilerlettiğiniz eğlenceniz baltalanırsa nasıl toparlarsınız? İşte size bir örnek. Öncelikle bu içeriğin kaynak (source) olarak https://yabgunizampasha.com olduğunu belirtelim. Daha fazla içerik, sadece oyun değik, kültür, dünya, tarih gibi nice...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir