Command & Conquer: Red Alert ve Tiberian Wars Remastered Olacak!

Command & Conquer: Red Alert ve Tiberian Wars Remastered Olacak!

Gerçek zamanlı strateji denince akla ilk gelen oyun serilerinden Command & Conquer’ın iki üyesi remastered olarak karşımıza çıkacak.

Bundan tam 23 yıl önce ilk kez çıkış yapan Command & Conquer serisi oyun dünyasının kilometre taşlarından biri olmayı başarmıştı. Gerçek zamanlı strateji türünün akla ilk gelen isimlerinden olan serimiz, yıllar içerisinde pek çok oyuncunun kalbini kazanmayı başarmıştı. İki yıl sonra 25. yılını kutlayacak olan seri için de EA Games’in harekete geçmek istediğini bir ay kadar önce duymuştuk. Şimdi ise EA Games’ten gelen haberler gösteriyor ki Command & Conquer serisini remastered yapmak için gerekli çalışmalara resmen başlandı.

EA Games’in resmi sitesinde paylaşılan yazılı açıklamada Tiberian Dawn ve Red Alert oyunlarının remastered edilerek tekrardan piyasaya sürüleceği açıklandı. Ayrıca şirketin gerçek planının Tiberian Dawn ile yetinmek olduğu, fakat bir ay önceki habere gelen olumlu tepkiler ve oyuncuların Red Alert sevgisi nedeniyle ikinci bir remastered için karar verildiği paylaşıldı. Ayrıca Covert Ops, Counterstrike ve Aftermath gibi sevilen genişletme paketleri de remastered koleksiyonunun içinde yer alacak ve herhangi bir ilave ödeme gerektirmeyecek.

EA Games’e bu remastered yolculuğu sırasında ise Petroglyph Games eşlik edecek. Hatırlarsanız C&C serisini geliştiren Westwood Studios, 2003 yılında EA Games tarafından tasfiye edilmiş ve pek çok Westwood çalışanı EA Games’te kalmayıp kendi stüdyoları olan Petroglyph Games’i kurmuştu. EA Games yıllar önce tasfiye ettiği çalışanlara bugün ise Tiberian Dawn ve Red Alert’in remastered sürümlerini geliştirme görevini verdi. Yani güzel yapımlar görebilmek için emin ellerde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Petroglyph Games’in kurucu ortağı ve C&C’nin yaratıcılarından biri olan Joe Bostic ise bu gelişme için “EA Games eski C&C oyunlarını gözden geçirip hayranlara istediklerini vermek için doğru zamanın geldiği yönünde karar aldı. Petroglyph’in bünyesinde pek çok eski Westwood çalışanı bulunuyor ve stüdyomuz bu sebeple orijinal Command & Conquer oyunlarını tekrardan hayata döndürmek için harika bir seçim.” açıklamasını yaptı.

Sanırsak gerçek zamanlı strateji sevdalıları için bundan daha güzel bir haber olmazdı. Tiberian Dawn: Remastered ve Red Alert: Remastered’ın ne zaman çıkış yapacağı henüz belli değil. Ancak birkaç ay içerisinde daha net bilgilerin paylaşılması bekleniyor.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Sunless Skies İncelemesi

Sunless Skies İncelemesi


OFD: 89.0%

Sunless Skies İncelemesi

OFD: 89.0%

Güneşsiz göğün zifiri karanlık ufkuna Onun altında yaşamaya gayret eden insanlara Ve hiçliğin bağrından kopup gelmiş toprakların, Çıplak gözle görülmeyen güzelliğine dair… Failbetter Games oyun dünyasında, hususen günümüzde, eşine benzerine az rastlanan firmalardan biri. Sonuna kadar...

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama…

Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...


Peak Games Geçtiğimiz Geceye Damgasını Vurdu, Ama...

Yayınlanan reklam filmi büyük dikkat çekti, ancak kısa süre sonra özgün olmadığı ortaya çıktı. Peak şimdi ise süreci yargıya taşımaya hazırlanıyor. 2010 yılında İstanbul'da kurulan ve mobil uygulama alanında dünya çapında bir üne kavuşan Peak, yeni dönem hedeflerini anlatmak üzere geçtiğimiz...

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular


Bir Başarı Hikayesi: Önce Mod Yaptılar Sonra Kendi Stüdyolarını Kurdular

Mount & Blade: Warband için mod geliştirerek yola çıkan yedi kişilik ekip, en nihayetinde kendi oyun stüdyosunu açmayı başardı. PC Gamer'dan Tom Bedford, bizim de yerli oyun geliştiricilere ısrarla ilettiğimiz "mod yapın, sonra oyununuzu yaparsınız" söylemini destekleyen bir gerçeği...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir