Civilization VI’da İskitler’i Yönetecek Lider Açığa Çıktı

Civilization VI’da İskitler’i Yönetecek Lider Açığa Çıktı

2K ve Firaxis Games Sid Meier’s Civilization VI’da İskitler’i kimin yöneteceğini açıkladı.

2K ve Firaxis Games 21 Ekim’de Windows PC için çıkacak olan Sid Meier’s Civilization VI’da İskitler’e Tomyris’in liderlik edeceğini duyurdu.

Tomris Hatun MÖ 530 yılında göçebe kır kabilelerinin o zamanki reisi olan kocası öldüğünde liderlik koltuğuna oturmuştur. Herodot, Strabo, Polyaenus, Cassiodorus ve Jordanes gibi zamanının en ünlü yazarlarının çalışmalarında başarılarından bahsedilmektedir.

Tomris Hatun ile ilgili en önemli hikayelerden biri Pers lideri Büyük Kiros ile ilgilidir ve onun Tomris Hatun’un halkını istila ve fethetme çabalarını anlatır. Kiros ve askerleri İskitler’in bölgesinde başında nöbetçi olmayan ve ağzına kadar şarap dolu bir kamp kurarlar. Tomris Hatun’un oğlunun liderlik ettiği Saka ordusu şaraba denk gelir ve alkolün etkilerine alışık olmadıklarından zil zurna sarhoş olurlar. Pers ordusu etkisiz hale gelmiş orduya saldırır ve Tomris Hatun’un oğlunu rehin alır.

Öfkeden deliye dönen Tomris Hatun Kiros’a meydan okur ve yeni bir savaş yaşanır; ancak bu sefer yenilen Kiros ve ordusudur; ordu Kiros da dahil olmak üzere çok büyük kayıplar verir. Kiros öldükten sonra Tomris Hatun cesedinin kafasını kestirir ve bedenini çarmıha gerer, kafasını ise insan kanıyla dolu bir şarap tulumuna sokar. Bunları yaparken Tomris Hatun’un şöyle söylediği rivayet edilir, “Hayatında kan içmeye doymamıştın, şimdi seni kanla doyuruyorum!”

Yeni fragmanı ise YouTube üzerinden izleyebilirsiniz:

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
1
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Pro Evolution Soccer 2020 İncelemesi

Pro Evolution Soccer 2020 İncelemesi


Pro Evolution Soccer 2020 İncelemesi

https://yabgunizampasha.com/efootball-pro-evolution-soccer-2020-inceleme.html

Mortal Kombat 11’den Komik Bir Video!

Mortal Kombat 11'den Komik Bir Video!


Mortal Kombat 11'den Komik Bir Video!

Mortal Kombat 11’de fatality geç gelince izleyiciler çıldırdı. Canlı yayın, mücadele telaşı derken ortaya çıkan görüntüler gerçekten komik. Mortal Kombat 11’de karakterlerin ikinci fatality’leri var, bunu açmak için çeşitli yöntemler var. Ama kodu biliyorsanız yapabiliyorsunuz, bundan...

Sekiro: Shadows Die Twice İncelemesi Huzurlarınızda

Sekiro: Shadows Die Twice İncelemesi Huzurlarınızda


Sekiro: Shadows Die Twice İncelemesi Huzurlarınızda

Gölgeler iki defa ölür, kimileri ise her bossta… Bekledik, günlerce bekledik. From Software’in yeni bir IP’ye hayat verdiğini düşündükçe heyecanımız katlandı, kalbimiz pır pır etti; dağıtımcının Activision olduğunu hatırladıkça göğsümüz sıkıştı, heyecanımız kursağımıza dizildi. Kafalarda...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir