Capcom Ve Valve Resident Evil 6 x Left 4 Dead 2 Projesini Duyurdu

İnteraktif eğlence sektörünün en ünlü yayıncılarından ikisi arasındaki bu proje ile Left 4 Dead 2 karakterleri Resident Evil 6’nın PC versiyonuna konuk olurken, Resident Evil 6’daki düşmanlar da Left 4 Dead 2’nin PC versiyonunu istila edecekler. Tüm bu içerik bu oyunların hayranlarına tamamen ücretsiz olarak sunulacak.

Resident Evil 6 PC oyuncuları PC’ye özel The Mercenaries No Mercy modunu oynarken Left 4 Dead 2’nin ikonik karakterleri Coach, Nick, Ellis ve Rochelle’yi seçebilecekler. Her bir karakter Resident Evil 6’da kullanabilmeleri için kendilerine özel silah seçimlerine sahip olacak. Bu dört kahramana ek olarak Left 4 Dead serisinin ünlü zombilerinden ikisi, Witch ve Mini Tank da bu moda teşrif edecekler ve ister Left 4 Dead 2’den, ister Resident Evil 6’dan karakter seçmiş olan oyunculara acımasızca saldıracaklar. Bu yeni ve özel içerik 15 Nisan’dan itibaren Resident Evil 6’nın PC versiyonu için arka planda otomatik olarak indirilecek.

Left 4 Dead 2’nin PC versiyonuna ise Resident Evil 6’nın en korkunç düşmanları Lepotitsa, Napad ve Ogroman konuk olacak. Bu üç karakter de Valve’ın ünlü geliştiricileri tarafından Steam Workshop araçları kullanılarak Left 4 Dead 2 kadrosuna katılacaklar. Left 4 Dead 2’nin PC versiyonuna sahip olan oyuncular, Valve’ın klasik zombi oyununa katılacak Resident Evil 6 karakterleri karşısında zorlu anlar yaşayacaklar.

Bu proje hakkında yorum yapan Valve’dan Chet Faliszek şunları söyledi: “Kendimiz de sıkı Resident Evil hastalarıyız; L4D3 ve RE6’yı birleştirmek için Capcom ile birlikte çalışma imkânı ortaya çıktı ve bunu kesinlikle kaçıramazdık.”

Resident Evil 6 Yapımcısı Yoshiaki Hirabayashi ise şunları ekledi: “Resident Evil 6 ekibi bu proje üzerinde gerçekten büyük keyifle çalıştı, oyuncularımızın da çok iyi zaman geçireceklerine inancım tam. Umuyorum ki bu özel içeriği çok seveceksiniz.”

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir