Bloodborne’dan Yeni Detaylar Gelmeye Başladı

From Software’in E3’te PS4’e özel çıkaracağını açıkladığı Bloodborne’dan yeni detaylar gelmeye başladı. İşte son gelişmeler…

From Software’dan Hidetaka Miyazaki, Japon oyun basınına yaptığı açıklamalarla Bloodborne ile ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Miyazaki’nin açıklamalarına göre, Bloodborne’da önceden geliştirdiği yapımlara oranla daha çeşitli animasyonlar göreceğiz. Bunun için PS4’teki hafıza bolluğuna dikkat çekmek gerek, çünkü next-gen olması, yapımın önceki sistemlere oranla daha az efor ile daha çok işlem yapabilme olanağı sağlamakta. Henüz oynanışla ilgili fazla detaylar gün yüzüne çıkmasa da oyundaki silahları güçlendirmek gibi özelliklerin oyunda olacağını belirtti. Bunun dışında yapımı İnternet bağlantısı olmadan da oynayabileceğimiz bilgisi pek çok oyuncuyu sevindirebilecek cinsten. Tabii ki bu, oyunun İnternet bağlantısı gerektiren özellikleri kullanamayacağımız anlamına da geliyor. Miyazaki’ye göre DLC’lere rağmen oyunlarda yer alan çevrim içi özellikler her geçen gün artmakta.

From Software’in hit olmuş önceki oyunlarındaki favori özelliklerden bir tanesi olan ölümün ise bu yapımda geliştiriciler arasında tartışma konusu olduğunu belirtiyor Miyazaki.

“Hâlâ oyundaki ölüm sistemi konusunda son kararları kılıyoruz, fakat yinede oyunu o kadar ciddi ve sert yapmak planlarımız arasında değil. Tabii ki ölüm oyunda oldukça fazla şekilde olacak. Bu noktada önemli olan oyuncuya fazla bir stres altına sokmamak ama yinede oyuncuları tekrar oyunu oynatıp tekrar meydan okumalarını sağlamak.”

Bunun yanı sıra oyunda çevreyle etkileşimin oldukça üst düzeyde olacağı belirtiliyor. Oyuncuyu sıkmamak adına bolca çevresel etmenler kullanarak savaşabileceğiz. Tuzaklar ve silahlar gibi örneğin. Oyunun çıkışıyla birlikte her ülkede aynı anda yayınlanacağı da belirtildi. Yani Türkiye’ye ne zaman gelir gibi bir soru şu an için söz konusu değil.

Bloodborne bahar 2015’te PlayStation 4 için çıkışını yapacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir