Black Mesa’dan Güzel Haberler Geliyor

Black Mesa’dan Güzel Haberler Geliyor

Half-Life’ın çıkışının 15. yılında Black Mesa’nın yapımcılarından güzel bir haber geldi. Black Mesa Steam Mağazasına çıkışını yakında yapacak!


Valve’in FPS tarihine geçen ve FPS standartlarını aynı seriyle iki kere değiştirdiği yapımı geçtiğimiz günlerde 15. yıldönümünü kutladı! Valve ve Half-Life serisine adanmış topluluk gruplarının mesajlarının yanı sıra güzel bir haber de Black Mesa modundan geldi. Half-Life’ın ilk yapımını Source Motoruna çıkartan, çıkışı yılan hikayesine dönen, çıkana kadar ve çıktıktan sonra bile her sene en çok beklenilen mod ve en iyi mod ödüllerini toplayan Black Mesa yakında Steam üzerinden satışa çıkacak.

Black Mesa’ın Facebook sayfasında yapılan açıklamaya göre yapımcılar, Black Mesa’ya Steam üzerinden satış hakkı verildiğini duyurdu. Black Mesa yapımcı takımı yaptıkları açıklamada modu geliştirmeye başladıklarından beri bu işi kâr amacı gütmeden yaptıklarını ve bu düşüncelerinden dolayı modun bu kadar kaliteli olduğuna inandıklarını belirttiler.

Ücretsiz olarak duyurulduğu için oyuncular ve HL tutkunları tarafından tepki görmek istemeyen yapımcılar oyunculardan iki önemli noktayı göz önünde bulundurmalarını istiyor. Birincisi, Steam motoruna tam erişimin oyunu daha da kaliteli yapacağını belirtiyorlar. Steam Motoruna tam erişim için o yapımın satılması ve bir gelir elde etmesi gerekiyor. İkinci olarak da finansal yardımın takıma ve oyuna doğrudan katkı sağlayacağı görüşündeler.

Buna göre bir de yol haritası açıklayan ekip yakında Black Mesa’nın Steam Mağazasında ucuz bir fiyattan satışa çıkacağını duyurdular. Yapımcılar, bu gelişme sonrasında modun ücretsiz sürümünden desteklerini çekmeyeceklerini, modun satışa çıktıktan kısa bir süre sonra ücretsiz sürümün tamamen değiştirilip tekrar yayınlanacağını ve haritaların ve oyun içeriklerinin de açık kodlu olarak modlama topluluklarına açık olacağı belirttiler.

Steam Mağazasından satın alınabilecek sürümün ücretsiz sürümde görülmeyecek özellikler barındıracağını belirten yapımcılar, Steam üzerinden oyunu almanın takım ve oyun için daha destekleyici olduğuna inandıklarını söylediler.

Uzun vadede ne yapacaklarına ve hâlâ yapım aşamasında olan Xen bölümleriyle ilgili de açıklama yapan yapımcılar, Xen bölümlerine kavuşmamıza daha uzun süre olduğunu itiraf ettiler. Oyunu yeni Source sürümüne portlamanın yanı sıra oyun içinde bulunan pek çok bugların düzeltilmesiyle uğraştıklarını belirttiler. Oyunu güncel Source sürümüne portlanmasının nedeni olarak oyunun satışa çıkacak olmasını değil gelecek planları için yapılması zorunlu bir değişiklik olarak değerlendiren yapımcılar, modun Steam sürümünde neler olacağı ile ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacaklarını da belirttiler.

Eylül 2012’de 7 yıl gibi uzun süren bir yapım aşamasından sonra orijinal Half-Life’ı modern Source motoruna taşıyan BMS çıkışını yapmıştı. Yapım süresince çıkış yapan  Valve oyunlarıyla güncellenen Soruce moturuna portlanması ve yapım ekibinin hayatlarındaki mesuliyetleri nedeniyle geç bir çıkış yapan mod oyuncular tarafından oldukça beğenilmişti. Uzun süren yapım aşamasına rağmen Half-Life’ın senaryosunun tamamını oyunda görememiştik.Mod  oyunun uzayda geçen Xen kısımlarına kadar bizi Black Mesa Araştırma Tesisi’ne tekrardan misafir etmişti. Xen’den önce Steam sürümünde multiplayer desteği gelebilme olasılığı yüksek görünse de geçtiğimiz 10 yılın en çok beklenen modu için söyleyebileceğimiz veya tahmin yürütebileceğimiz her fikirin fos çıkma ihtimali de söz konusu tabii ki.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Total War: THREE KINGDOMS – Eight Princes Chapter Pack Duyuruldu

Total War: THREE KINGDOMS – Eight Princes Chapter Pack Duyuruldu


Total War: THREE KINGDOMS – Eight Princes Chapter Pack Duyuruldu

https://yabgunizampasha.com/total-war-three-kingdoms-8-prens-ve-cine-damga-vuran-turkler.html

Killsquad İlk Bakış

Killsquad İlk Bakış


Killsquad İlk Bakış

https://yabgunizampasha.com/killsquad-ilk-bakis.html

Lornsword Winter Chronicle – İlk Bakış

Lornsword Winter Chronicle – İlk Bakış


Lornsword Winter Chronicle – İlk Bakış

https://yabgunizampasha.com/lornsword-winter-chronicle-ilk-bakis.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir