Black Mesa Source Oyun İçi Görüntüleri Sızdırıldı!

Half-Life’ın Source Engine üzerinde yeniden hayat bulmasını planlayan ve 7 yıldır üzerinde çalışılan Black Mesa Source Modundan oyun içi görüntüler sızdırıldı!

Valve’in bu günlere gelmesinde ve efsane olmasındaki en önemli yapım kesinlikle Half-Life serisidir şüphesiz. 2005 yılında başlayan ve Arap Saçına dönen mod projesi Black Mesa Source’ün artık çıkışına yaklaştığını biliyoruz. Gelen duyumlar, yayınlanan resimler hatta ve hatta Başarım logolarının yayınlanmasıyla adeta Steam desteği geleceğini de kanıtlanmış durumda. Hal böyle olunca, yedi yıllık bekleyiş elbet birilerini sabırsız bırakmış olacak ki, ortaya böyle bir video sızdırılmış. Gelin hep beraber videoyu izleyip detaylıca inceleyelim! Görüntüleri HD izlemeyi unutmayın!

İlk olarak belirtelim bu görüntülerin geçtiği bölüm “On a Rail” bölümü. Yani oyunun başlarındayız. Source Engine yine kendini belli ederek muhteşem bir görüntü ortaya çıkarsa da bazı özellikler sizinde kafanızı akrıştırmış olabilir.

  • Görüntünün geçtiği sürümün dört-beş haftalık eski sürüm olduğu söyleniyor. Müzikler, sanat çalışmaları, bölüm dizaynları, silahlar, ışıklandırmalar, oyun mekanikleri ve ses efektlerinin de dahil olduğu pek çok önemli içeriğin ise final aşamasında olduğu söyleniyor. Yani buda çıkış sürümü ile bu görüntüler arasında fazla fark olmayacağı anlamına geliyor.
  • Dublajlar gerçekten iyi sayılmaz fakat Half-Life 1!de Seslendirmeyle karşılaştırınca bence gayet iyi duruyor.
  • Müzikler özgün olarak yapılıyor. Bunu da belirtelim. Kimileri eski anılar için eski müzikleri tercih edebilirdi. Ama görüntüde duyduğunuz müziğin o bölüme o mekana göre yapılmış bir müzik olduğunu da belirtelim.
  • CoD veya BF serilerinde ki gibi Gez-Göz-Arpacık olayı oyunda her silahta yok.  .357 Magnum’un Half-Life: Deathmatch daki özelliği olan zoom’un SP’a eklenmesiyle oluşmuş o. Korkmanıza gerek yok. Yapımcılar ana menüye bu özelliği kontrol edebileceğimiz bir ayar eklemişler bile. Ki Day of Defeat:Source dışında Iron Sights özelliğini gördüğümüz bir Valve oyunu yok.
  • Konuşan askerlerde telsiz efektleri yoktu. Umarız bunu düzeltirler yoksa çok absürt bir durum ortaya çıkabilir.
  • Yapımcılar sızan bu görüntüler nedeniyle bazı şeyleri ileri alacaklarını belirttiler. Zaman hiç bir zaman BMS ekibine gülmedi malesef.
  • Sızan görüntülerin bu kadar karanlık olduğuna bakmamalıyız bence. YouTube sağ olsun görüntü kalite kaybına uğramış olabilir.

Önümüzde ki günlerde belli ki BMS hakkında daha çok bilgi ve medya unsuru göz önüne çıkacak. Hep birlikte göreceğiz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir