Bethesda Oblivion Remastered Üzerine Açıklama Yaptı

Oblivion Remastered’ı düşünenler, haberler pek iç açıcı değil.

The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition oyun severler için oldukça iyi bir haberdi, fakat zaten modlarla iyice suyunu çıkardıkları oyunu tekrar oynamaktansa bir Oblivion Remastered bekleyen oyunculara, acaba?, Neden Olmasın? gibi sorularlar kalakaldılar.

Bethesda’ya göre kazın ayağı öyle değil. Çünkü Oblivion’u Remastered seviyesine getirmek yeni bir oyun yapmak kadar emek istiyor. Halkla ilişkilerden Pete Hines’ın sözlerine bakacak olursak :”Oblivion 10 yaşında, zamanında Obliviona’a ait motoru ve oyun için geliştirdiğimiz onca içeriği Remastered sürümüne uyarlamak büyük emek istiyor. İmkansız değil tabii ki , ama inanılmaz derecede zor. Şöyle diyeyim: ya gider yeni bir oyun yaparsınız ya da yeni bir Skyrim daha“.

Skyrim’in gerektirdiği bazı portlama işleri yapımcıların yıllardır kazandığı deneyim sonucunda çoktan bitmiş durumda :”Bize Skyrim çok daha kolay bir yol olarak göründü. Fallout 4’ten önce yaptığımız en başarılı oyunda, bu yüzden de çok büyük bir topluluğu var.”

Eğer PC’de Skyrim ve tüm DLC’lerine sahipseniz The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition‘a ücretsiz sahip olacaksınız. Bu arada oyunun yeni bir mod kiti var. Bu kit mevcut modlarla çalışmayacak. Yani bu kit aracılığıyla modları yeniden düzenlemek zorunda kalacaklar.

The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition 28 Ekim’de  Xbox One, PC ve PS için piyasada olacak. 

Oblivion severler, üzgünüm.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir