Battlefield V’teki Nazi Savaş Hikayesi İçin DICE’tan Açıklama

Battlefield V’teki Nazi Savaş Hikayesi İçin DICE’tan Açıklama

Battlefield V’in Naziler’e odaklanacak olan “The Last Tiger” isimli Savaş Hikayesi için DICE yetkililerinden açıklama geldi.

Battlefield V’in tek oyunculu deneyimini oluşturacak ve 2. Dünya Savaşı’nı farklı hikayelerle gösterecek olan Savaş Hikayeleri modu için birkaç gün önce bir tanıtım videosu yayınlanmıştı. Video beraberinde oyunda sunulacak savaş hikayeleri hakkında bilgiler de verilmişti. Bu hikayeler arasında Aralık ayı içerisinde çıkış yapacak olan The Last Tiger ise Nazi Ordusu’ndaki Tiger I tank ekibini konu alacak. Naziler’in oyuna eklenme kararı oyuncular arasında tartışılmaya başlayınca DICE ekibinden konu hakkında açıklamalar geldi.

Eurogamer ile röportaj gerçekleştiren Tasarım Direktörü Daniel Berlin, The Last Tiger’ın bir kahramanlık hikayesi olmadığını belirtti. “Battlefield 1 sayesinde yeni çalışmalarımızda Alman bakış açısı sunmamızın güzel olacağına dair pek çok geri bildirim aldık. Yani bu planlarımız arasında olan bir şeydi. Ayrıca Battlefield 1’de en çok olumlu geri dönüş aldığımız savaş hikayesi de bir tank ekibini konu alan hikayeydi. Yani Battlefield V’te tank odaklı bir hikaye sunmak kafamızda vardı.

Daniel Berlin, İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılan ve zamanın en iyi tanklarından olan Alman yapımı Tiger’ın harika bir seçim olacağına karar verdiklerini aktardı. “The Last Tiger’ı tasarlarken duygulara olabildiğince yakın çekim yapıp sonuçlara odaklanmaya karar verdik. Geliştirme süreci boyunca da itici gücümüz bu karar oldu.” diyen Berlin, ardından bu hikayenin kahramanlıkla alakası bulunmadığını, odaklandıkları noktanın Tiger I ekibinin kendilerini sorgulayışı olduğunu vurguladı.

Yaptığınız şeyleri inkar edebilirsiniz, ancak inkar etseniz bile sonuçlarıyla yaşamanız gerekir. Yapılan tüm eylemlerin sonuçları olur, bu savaşta da böyledir. Tüm hikaye boyunca ana nokta bu olacak. İşin sırrını bozmak istemiyorum ama umarım ki bunun bir kahramanlık hikayesini olmadığını aktaran sözlerim bir şeyleri anlamanızı sağlamıştır. The Last Tiger bu çılgın araçta savaşa katılan tank ekibinin neden savaştıklarını sorgulaması hakkında olacak.

İlginç bir deneyim olacağı su götürmeyen The Last Tiger’ın Aralık ayında sunulması planlanıyor. Diğer savaş hikayelerinde ise Nordlys’de Norveç’teki Alman işgaline karşı direnin, Under No Flag’de beklenmeyen bir İngiliz asker olarak düşman hatlarının arkasını sabote edin ve Tirailleur’de hiç görmediğiniz eviniz için savaşın. Battlefield V 20 Kasım 2018’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor


Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 Geliyor

Paradox’u genel olarak devasa strateji oyunlarından tanıyoruz ama bünyesinde tonlarca isim/dağıtım haklarını barındırdığı oyun da var. Bunlardan birisi de işte bu kült seri ve GDC’de duyuruldu. San Francisco’da GDC gerçekleştiriliyor, oyun geliştiricileri konferansı, önemli birçok sektörel...

Mass Effect’i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz

Mass Effect'i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz


Mass Effect'i Modlu Oynamanızı Tavsiye Ediyoruz

Bir klasik, Mass Effect, birçok kez bitirilebilir. Ancak hiçbiri bu kadar güzel gözükmez. Neyden mi bahsediyoruz? Elbette modlanabilmesinden. Eğer Mass Effect'i henüz oynamadıysanız ya da tekrar oynamak istyorsanız Ahmet'e kulak verin. Kendisinin hazırladığı mühim modlama rehberi vesilesiyle...

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!


Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Dev şirket sonunda ağzındaki baklayı çıkardı   Google uzun süredir konsol/PC oyunları piyasasına adımını atmak için adım saymaktaydı. Kapalı kapılar arkasındaki anlaşmalar, eleman alımları, Project Stream ve konsol planı dedikoduları derken sonunda Google'ın yeni projesi ortaya...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir