Battlefield V’teki Nazi Savaş Hikayesi İçin DICE’tan Açıklama

Battlefield V’teki Nazi Savaş Hikayesi İçin DICE’tan Açıklama

Battlefield V’in Naziler’e odaklanacak olan “The Last Tiger” isimli Savaş Hikayesi için DICE yetkililerinden açıklama geldi.

Battlefield V’in tek oyunculu deneyimini oluşturacak ve 2. Dünya Savaşı’nı farklı hikayelerle gösterecek olan Savaş Hikayeleri modu için birkaç gün önce bir tanıtım videosu yayınlanmıştı. Video beraberinde oyunda sunulacak savaş hikayeleri hakkında bilgiler de verilmişti. Bu hikayeler arasında Aralık ayı içerisinde çıkış yapacak olan The Last Tiger ise Nazi Ordusu’ndaki Tiger I tank ekibini konu alacak. Naziler’in oyuna eklenme kararı oyuncular arasında tartışılmaya başlayınca DICE ekibinden konu hakkında açıklamalar geldi.

Eurogamer ile röportaj gerçekleştiren Tasarım Direktörü Daniel Berlin, The Last Tiger’ın bir kahramanlık hikayesi olmadığını belirtti. “Battlefield 1 sayesinde yeni çalışmalarımızda Alman bakış açısı sunmamızın güzel olacağına dair pek çok geri bildirim aldık. Yani bu planlarımız arasında olan bir şeydi. Ayrıca Battlefield 1’de en çok olumlu geri dönüş aldığımız savaş hikayesi de bir tank ekibini konu alan hikayeydi. Yani Battlefield V’te tank odaklı bir hikaye sunmak kafamızda vardı.

Daniel Berlin, İkinci Dünya Savaşı’nda kullanılan ve zamanın en iyi tanklarından olan Alman yapımı Tiger’ın harika bir seçim olacağına karar verdiklerini aktardı. “The Last Tiger’ı tasarlarken duygulara olabildiğince yakın çekim yapıp sonuçlara odaklanmaya karar verdik. Geliştirme süreci boyunca da itici gücümüz bu karar oldu.” diyen Berlin, ardından bu hikayenin kahramanlıkla alakası bulunmadığını, odaklandıkları noktanın Tiger I ekibinin kendilerini sorgulayışı olduğunu vurguladı.

Yaptığınız şeyleri inkar edebilirsiniz, ancak inkar etseniz bile sonuçlarıyla yaşamanız gerekir. Yapılan tüm eylemlerin sonuçları olur, bu savaşta da böyledir. Tüm hikaye boyunca ana nokta bu olacak. İşin sırrını bozmak istemiyorum ama umarım ki bunun bir kahramanlık hikayesini olmadığını aktaran sözlerim bir şeyleri anlamanızı sağlamıştır. The Last Tiger bu çılgın araçta savaşa katılan tank ekibinin neden savaştıklarını sorgulaması hakkında olacak.

İlginç bir deneyim olacağı su götürmeyen The Last Tiger’ın Aralık ayında sunulması planlanıyor. Diğer savaş hikayelerinde ise Nordlys’de Norveç’teki Alman işgaline karşı direnin, Under No Flag’de beklenmeyen bir İngiliz asker olarak düşman hatlarının arkasını sabote edin ve Tirailleur’de hiç görmediğiniz eviniz için savaşın. Battlefield V 20 Kasım 2018’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

Harika!
Harika! Bayıldım Asfdsaf:D Şoktayım! Yapma Bunu! Bu Ne Şimdi!
Bu yazıyı paylaş :

Benzer Yazılar

Hitman 2 İnceleme

Hitman 2 İnceleme


OFD: 80.0%

Hitman 2 İnceleme

OFD: 80.0%

Keli ve barkoduyla gönüllerimize taht kuran Ajan 47 birbirinden zorlu yeni suikastlar için geri dönüyor. Piyasaya ilk olarak 2000 yılında giriş yapan Hitman serisi, geçen zaman içerisinde gizlilik oyunları arasında oldukça önem arz eden bir seri haline dönüştü. Keli, barkodu, kırmızı...

Fallout 76 İncelemesi

Fallout 76 İncelemesi


OFD: 40.0%

Fallout 76 İncelemesi

OFD: 40.0%

Savaş, savaş asl… anlaşılan bazen değişiyormuş Hani bazı zamanlar bir oyun çıkacak olduğu vakit, daha sonra sükut-u hayale uğramamak adına, beklentilerinizi en aşağıda tutarsınız. Hakeza ben de Fallout 76 için aynen böyle yaptım. Beklentilerimi düşük tuttum, gelecek olan oyunun bir ara ürün...

Darksiders III’ün Giriş Videosu Yayımlandı

Darksiders III'ün Giriş Videosu Yayımlandı


Darksiders III'ün Giriş Videosu Yayımlandı

Atlıların hikayesini merak edenler bu videoya Darksiders III'ün çıkışına yaklaştığımız her geçen gün, oyun hakkında daha fazla içerik ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün ortaya çıkan video ise oyundaki atlılarımıza daha geniş bir bakış atmamızı ve Fury'nin neden şuan ki görevine çıktığını...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir